Skocz do zawartości
Gość WojtasZ

Zawieszenie przednie firmy MEYLE dla B5

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście zaliczam się do trzeciej grupy i rozważam zestaw Ruvilla za ok. 950zł,

Ja osobiście latam już na takich wahaczach od jakiś 20tys. i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do Was pytanie przy okazji zawieszenia w B5, dziś podczas wymiany błotnika zdejmowałem plastikowe nadkole i

praktycznie całe zawieszenie przednie prawe było na wierzchu. Moją uwagę zaciekawiła jedna rzecz tzn.

widniejące tam uszy pomiędzy, którymi nic nie jest przykręcone?

 

Poniżej zdjęcie:

 

dsc00084a.th.jpg

 

Co o tym sądzicie, ma być tam jakiś element? Gdzie ewentualnie można szukać budowy/rysunku zawieszenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to zainteresowało, czy ktoś może powiedzieć dlaczego to nie jest skręcone i czy powinno czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlaczego to nie jest skręcone i czy powinno czy nie?

Jest OK. Nie powinno być skręcone. W "prostym" samochodzie te otwory powinny w miarę się zgrywać ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam do czego one służą, ale chyba do ustalania położenia sanek przedniego zawieszenia z karoserią i wiem że nie mogą być skręcone tak jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest ktoś kto zdecydował się na wyminę wszystkich wahaczy na produkt firmy Meyle? Dzwoniłem do auto euro w gdańsku i za komplet lem chcą ok 2000 a za meyle ok 1700 i mam dylemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy jest ktoś kto zdecydował się na wyminę wszystkich wahaczy na produkt firmy Meyle? Dzwoniłem do auto euro w gdańsku i za komplet lem chcą ok 2000 a za meyle ok 1700 i mam dylemat
to skąd oni wzieli te ceny :zeco jak za lemfordery (komplet) koledzy na forum chcą 1450 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z katalogu IC, mozna odjąć od tego najwyżej 35% rabatu dla pośrednika i cena i tak nie będzie taka żeby mógł ktoś na tym zarobić, no chyba że oddaje za damro.

 

przechwytywanieqc.th.jpg

 

 

Edytowane przez hiszpan1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja również przymierzam się do wymiany zawieszenia. Zawieszenie wymieniałem 3 lata temu. Dałem wtedy cały komplet do regeneracji do gościa który wykonuje ów regenerację zawieszeń do VW czy Audi tylko na oryginalnych tulejach i końcówkach Lemfordera. Koszt regeneracji wyniósł mnie 500zł. Zawieszenie wytrzymało na naszych drogach prawie 50 tyś km i dopiero po tej zimie z zawiechy zaczęły dochodzić odgłosy zużycia. Tym samym uważam, że to bardzo dobry wynik. Teraz zastanawiam się nad trzema możliwościami - Meyle, Lem albo ponownie regeneracja. Ciekawi mnie zestaw Meyle bo jakby nie było nikt od tak sobie nie daje 4 lat gwarancji.

 

Z katalogu IC, mozna odjąć od tego najwyżej 35% rabatu dla pośrednika i cena i tak nie będzie taka żeby mógł ktoś na tym zarobić, no chyba że oddaje za damro.

 

Cena którą podałeś jest ceną netto czyli do tego należy doliczyć 23%Vat. Ja to zawieszenie mam brutto za 1820zł czyli 350zł więcej niż na Alledrogo.

Edytowane przez SeyBee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Mele to szajs odradzam,gwarancja na papierze nie ma nic do rzeczywistości.

 

---------- Post added at 15:46 ---------- Previous post was at 15:44 ----------

 

Lema mam za 1500 komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Ja również przymierzam się do wymiany zawieszenia. Zawieszenie wymieniałem 3 lata temu. Dałem wtedy cały komplet do regeneracji do gościa który wykonuje ów regenerację zawieszeń do VW czy Audi tylko na oryginalnych tulejach i końcówkach Lemfordera. Koszt regeneracji wyniósł mnie 500zł. Zawieszenie wytrzymało na naszych drogach prawie 50 tyś km i dopiero po tej zimie z zawiechy zaczęły dochodzić odgłosy zużycia. Tym samym uważam, że to bardzo dobry wynik. Teraz zastanawiam się nad trzema możliwościami - Meyle, Lem albo ponownie regeneracja. Ciekawi mnie zestaw Meyle bo jakby nie było nikt od tak sobie nie daje 4 lat gwarancji.

 

 

 

Cena którą podałeś jest ceną netto czyli do tego należy doliczyć 23%Vat. Ja to zawieszenie mam brutto za 1820zł czyli 350zł więcej niż na Alledrogo.

Tak dlatego nie wieżę w Lema za 1450 zeta, juz jeden taki na forum był co to niby z IC ze zniżkami bierze, poprosiłem o fakturę zakupu na komplet to mi wysłał fakturę zakupu na prostego z ceną netto. Porównałem z ceną w IC i wyliczyłem rabat jaki mógłby mieć, i co...

I jak by go kupił w IC, to by musiał ze stratą odsprzedać. Więc ceny 1400 czy 1500 są lekko podejrzane. Z drugiej strony dla znawcy tematu, nie cięzko zdobyć klp podróbek za kilka stówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Daj 1500 załatwię Ci lema na paragon z ic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jak będę już miał gotówkę to na pewno się zgłoszę, myślę że jeszcze w kwietniu, tylko wiesz najpierw chciałbym zobaczyć paragon ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,z tymi gwarancjami to różnie bywa i zawsze jest jakieś ale ,nie do końca bym sie na tym opierał bo znajdzie się jakiś haczyk żeby nie uznać gwarancji lub ktoś się na tyle zniechęci i nie będzie dochodził swoich praw i czekał na rozpatrzenie reklamacji .Do tego pewnie dochodzi obowiązek przedstawienia rachunków za wymianę tego zawiecha i zbieżności ,pewnie coś jeszcze się znajdzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj 1500 załatwię Ci lema na paragon z ic.

 

Skoro zestaw w detalu kosztuje 2937,19zł a Ty możesz załatwić za 1500zł to ja poproszę screena z IC Katalogu, że masz taką a nie inna cenę. Ja mam rabaty po zbóju (czyt. 38%) i jakoś ciężko mi uwierzyć w to żebyś miał ok 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy tak sie na ten IC napaliliście, ich znizka to fikcja ,do normalnej ceny jest marza, a potem ty masz upust , i myślisz ze masz znizke, a wiekszosc na forum sprzedajacych ,ma nizsze ceny niz IC po pelnej znizce,podobnie ma fota,

a obie te firmy maja zblizone ceny jak serwis ,a po duzych zakupach to i w serwisie znizke sie dostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani Meyle ani Lemforder!!!!!!!! Polecam TRW.Ja smigam po maskarycznych drogach już 2 lata i grama luzu ani stuku.Dla mnie TRW to najlepsza firma .Co do regeneracji to odradzam to tak jak bieżnikowana opona.Ludzie sa naiwni i kupują to myśląc że zaoszczędzą...........

Edytowane przez szczupak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro zestaw w detalu kosztuje 2937,19zł a Ty możesz załatwić za 1500zł to ja poproszę screena z IC Katalogu, że masz taką a nie inna cenę. Ja mam rabaty po zbóju (czyt. 38%) i jakoś ciężko mi uwierzyć w to żebyś miał ok 50%.

 

Ano Kolego ja np. też mam zestaw wahaczy taniej niż 1500zł brutto w IC (to ja w/g hiszpana jestem tym jednym co niby ze strata ma je sprzedawać) . Niektórym cieżko uwierzyć że po takiej cenie można dostać taki zestaw ale jest to fakt i śmiem twierdzić że nie musze się przed nikim okazywać fakturą zakupu z IC czy każdej innej hurtowni a że to zrobiłem to mój gest dobrej woli bo podejrzewam że nikt z obecnych na tym forum czegoś takiego nie zrobią. Ceny za pojedyncze wahacze są liczone inaczej niż za cały zestaw (kup w sklepie masło 2x 200G i kup 1x400G i porównaj ceny za całość). Ja np. sprzedaje towar, wystawiam na niego kwit i ręczę że to nie podróba, no chyba że IC czy inne hurtownie sprowadzają turecką tandetę.... Cena w detalu IC zabija, ale robiąc trochę zakupów w IC (i nie tylko) można sporo utargować. Także wysokie ceny tych wahaczy w sklepach biorą się z tego że sprzedawcy robią marżę wysoką do nieba i później robi się opinia że lem za 1500zł to podróba bo w sklepie na półce ktoś je ma za ponad 2k. Jak ktoś chce to można i za 2tysiaki je sprzedawać bo nie będzie podejrzane. Ja musząc być konkurencyjny sprzedaję je za 1450zł i gwarantuje że podróbą one nie są. Zysk może jest znikomy ale dla mnie najważniejszy jest Klient i jego pełne zadowolenie. Samych wahaczy się przecież nie sprzedaje, więc zarabia się na czymś innym. Ot cała filozofia.

 

Ostatnio czytałem na forum Audi A6 wątek o wahaczach i o słynnym już sprzedawcy z allegro - Daniellos (brałem u niego gdy nie prowadziłem działalności i nie narzekam). Otóż gość ma dobre ceny bo kupuje te wahacze od dużego importera we Wrocławiu i co może ktoś powie że podróba bo pcha je tanio ? Śmiech po prostu, gość woli sprzedać 20 zestawów z małym zarobkiem niż 1 na pół roku gdy trafi jelenia ktory weźmie za 2k.

 

Zeszliśmy trochę z tematu. Jeśli coś na temat, to w/g mnie każde wahacze na polskich drogach szlak trafi. To nie drogi tylko dziury, więc każde wahacze byle nie robione przez małe rączki będą dobre. I tak za 2-3 lata trzeba będzie je wymieniać. Temat rzeka... jak to, że helmuty w passacie B6 odeszli od wielowahacza, niech ktoś zgadnie z jakiego powodu ;)

 

 

Pozdrawiam, a jak ktoś chce podyskutować o wahaczach to zapraszam do mnie na priv.

Edytowane przez icegoranet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ano Kolego ja np. też mam zestaw wahaczy taniej niż 1500zł brutto w IC (to ja w/g hiszpana jestem tym jednym co niby ze strata ma je sprzedawać) . Niektórym cieżko uwierzyć że po takiej cenie można dostać taki zestaw ale jest to fakt i śmiem twierdzić że nie musze się przed nikim okazywać fakturą zakupu z IC czy każdej innej hurtowni a że to zrobiłem to mój gest dobrej woli bo podejrzewam że nikt z obecnych na tym forum czegoś takiego nie zrobią. Ceny za pojedyncze wahacze są liczone inaczej niż za cały zestaw (kup w sklepie masło 2x 200G i kup 1x400G i porównaj ceny za całość). Ja np. sprzedaje towar, wystawiam na niego kwit i ręczę że to nie podróba, no chyba że IC czy inne hurtownie sprowadzają turecką tandetę.... Cena w detalu IC zabija, ale robiąc trochę zakupów w IC (i nie tylko) można sporo utargować. Także wysokie ceny tych wahaczy w sklepach biorą się z tego że sprzedawcy robią marżę wysoką do nieba i później robi się opinia że lem za 1500zł to podróba bo w sklepie na półce ktoś je ma za ponad 2k. Jak ktoś chce to można i za 2tysiaki je sprzedawać bo nie będzie podejrzane. Ja musząc być konkurencyjny sprzedaję je za 1450zł i gwarantuje że podróbą one nie są. Zysk może jest znikomy ale dla mnie najważniejszy jest Klient i jego pełne zadowolenie. Samych wahaczy się przecież nie sprzedaje, więc zarabia się na czymś innym. Ot cała filozofia.

 

Ostatnio czytałem na forum Audi A6 wątek o wahaczach i o słynnym już sprzedawcy z allegro - Daniellos (brałem u niego gdy nie prowadziłem działalności i nie narzekam). Otóż gość ma dobre ceny bo kupuje te wahacze od dużego importera we Wrocławiu i co może ktoś powie że podróba bo pcha je tanio ? Śmiech po prostu, gość woli sprzedać 20 zestawów z małym zarobkiem niż 1 na pół roku gdy trafi jelenia ktory weźmie za 2k.

 

Pozdrawiam, a jak ktoś chce podyskutować o wahaczach to zapraszam do mnie na priv.

cała prawda ,popieram ,w zestawie 1400 pojedynczo 2tysie, wiekszosc tak sprzedaje, i towar bez zastrzezen.

nie kazdy umie głowy uzywac i szukac ,przekonania starych dziadków .

 

---------- Post added at 17:01 ---------- Previous post was at 16:57 ----------

 

http://www.getem.pl/kategoria.479.zawieszenie.html

dla przykładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Skoro zestaw w detalu kosztuje 2937,19zł a Ty możesz załatwić za 1500zł to ja poproszę screena z IC Katalogu, że masz taką a nie inna cenę. Ja mam rabaty po zbóju (czyt. 38%) i jakoś ciężko mi uwierzyć w to żebyś miał ok 50%.

 

Jestem w stanie to zrobić ale najpierw zasil moje konto o 100zl (czas na zrzut ekranu itp) wiec dziękuję numer konta podam później.

 

Ostatnio była promocja za zestaw lema 1180zl niestety się skończyła.

 

Żaden sprzedawca z allegro mnie nie obchodzi,ja jak kupuje w IC to nawet mam podejrzenie i oglądam wszystko dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności