Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak coś sie zobaczy to się podpowie ;)

Jednak zdjęcia to nie wszystko, cos może umknąć, albo przez pierdołe można zrezygnować z dobrego auta-zawsze lepiej jest podjechać i zobaczyć, ale to przecież pewnie wiesz ;) Więc jak masz blisko to warto wybrac się i zobaczyć, przejechać się. Im więcej zobaczysz, pojeździsz tym lepiej będziesz przygotowany.

Co do tego pierwszego, to on faktycznie na duży przebieg nie wygląda, ale, że ma 153 tys to raczej ciężko mi uwierzyć, no ale cuda się zdarzają ;)

Za to ten trzeci, to ma prawie gładką kierownicę ;) Pomijając już, ze przy takim wyposażeniu jakie niby ma teraz, to kierownica powinna była być skórzana ;)

W każdym razie dużego przebiegu w przypadku passata nie ma się co bać. Ważniejsze jest w jakim stanie jest. To są trwałe maszyny-może juz nie najnowsze konstrukcyjnie, ale trwałe. Mają swoje bolączki jak każde auto, ale dużo zależy od jak się dba tak się ma. Mój ma teraz juz ok 240tyś i od kąd go mam, czyli przez trzy lata i prawie 80 tyś km nie miałem, żadnej awarii prócz czujnika temp i zapieczonego tłoczka w jednym kole. Jedynie wymieniam samodzielnie materiały eksploatacyjne na czas i tylko na oryginały i auto mi się odwdzięcza kompletną nie zawodnością. Dzis moge wsiąść i pojechac do Polski bez żadnego przygotowania. (zresztą juz dwa razy w tym roku byłem).

To samo passat rodziców z podobnym przebiegiem, w tym samym roczniku, który w dodatku zaliczył przekładkę ;) zero problemów.

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może coś z tego zasługiwało by na obejrzenie

Na takie pytania mamy specjalny watek i tam zapraszam - KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakby ktoś mógł zerknąć na poniższe zdjęcia i powiedzieć co o nich sądzi

 

Moje kryteria wyszukiwania to mniej więcej;

Mam około 30 000zł +- 1000zł. Chciałbym diesla 130KM w kombi. Kolor byle nie czerwony :D.

Z dobrym wyposażeniem (tempomat czujniki parkowanie, ale niekoniecznie).

Rocznik około 2004r. i przejechane około 200 000km ( chyba że jest opcja mniej, ale nie więcej).

 

//Ciach - linki do aut na allegro - Reg. 2.8

//EDIT by tony_w: Uparty jesteś :nono Z pytaniami o konkretne egemplarze aut zostałeś odesłany do właściwego wątku. Kolejne takie tutaj będą nagradzane punktami "ŻEGNAY".

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rocznik około 2004r. i przejechane około 200 000km
Na ten rocznik z bogatym wyposażeniem i małym przebiegiem to raczej nie kupisz dobrego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg i cena są zawsze do uzgodnienia :niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie:) ja gdy będę sprzedawał swojego to zapytam - czy kupujecie z oryginalnym przebiegiem czy mam cofać...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze jedna ważna rzecz samochody z tym jak i z 180 KM silnikiem spełniają normę emisji spalin euro4 czyli 1.9tdi po niemcach np juz nie pośmigasz

 

Sorry za offtop ale "bezedury gadasz", że 1.9 nie pojeździsz po niemcach;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po niemcach tak ale do centrum np. AFN-em już nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wjedziesz do końca tego roku, ma czerwona naklejke, ponadto w De duzo gebelsów wkłada filtry i dalej smigaja, także nie jest tak do końca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wjedziesz do końca tego roku, ma czerwona naklejke, ponadto w De duzo gebelsów wkłada filtry i dalej smigaja, także nie jest tak do końca

 

Oj tam oj tam:D U nas wielu wyciąga filtry i też jeżdżą w niemcowni:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na ten rocznik z bogatym wyposażeniem i małym przebiegiem to raczej nie kupisz dobrego auta.

endrju nie zniechęcaj kolegi, :P niech szuka a znajdzie cuda się zdarzają ponoć tak? no i okazje tez a słyszałem ze najwięcej ich na alledrogo :P

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat z silnikiem tdi to bardzo dobry wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sopel 1.6

Jeśli ktoś chce kupić passata to 1.6 jest naprawdę do spokojnej jazdy,ale nie koniecznie ''dziadkowej'' . Jeśli kttoś po prostu lubi szybką jadę to polecam 1.8T, ale odradzam 2.5tdi, mam 2 znajomych z takimi silnikami, jeden w a4 wydał ok 8000zł+ zawieszenie w rok, więc to chyba sporo... a robił tylko silnik i skrzynię plus zwykłe eksploatacyjne wymiany, a w skrzyni zmieniał olej z jakimś filtrem to poleciała mu wypłata.

Ja kupiłem benzyniaka bo chcę zagazować, jeśli jednak ktoś chce dizla to musi sie liczyć z tym ,że auto będzie droższe (sporo) i do tego z przebiegiem kosmicznym do wieku auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hagop

Witam!

 

Rozważam zakup PASSATA B5. Kwotę jaką chce przeznaczyć na zakup to okolo 13tys zł,a a auto chcę zakupić w niemczech. Przebiegi roczne ostatnio mam śmiesznie małe (5-10 tys) więc diesla dużo osób mi odradziło (chociaż lubie diesle). Rozważam silnik 1.8 20V 125KM (nie chcę turbiny bo to kolejna rzecz, która może się zepsuć). Silnik 1.8 20V dlatego bo wyczytałem na tym forum że 1.6 to za mało jak do tej masy i przez to sporo spala przy dynamicznej jeździe (nie na wariata). Auta nie będę gazować. Co sądzicie o tych egzemplarzach z mobile.eu kwota do 13 tys, rocznik od 98 przebieg do 150 tys. To są realne przebiegi czy kręcone? Czy taki przebieg wiąże się z poważnym remontem silnika? Liczę się że w polsce szybko lub bardzo szybko będę musiał wymienić rozrząd i zawieszenie. Nie chciał bym nic poza tym poważnego robić. Czy to są realne żądania od takich egzemplarzy? Czy ze świecą szukać takiego modelu za te pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam zamiar kupić paska 2000r 110km 1.9tdi wszystko wydaje sie ok tylko martwi mnie dwumasowe koło zamachowe. Znajomy powiedział że były dwie wersje bez i z tym kołem, czy to prawda? Chciałbym sie dowiedziać jeszcze jakis istotnych informacji na temat tego auta. Pasek ma przebieg 276 tys. jest ze Szwecji i to tyle. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja Highline :) Silnik 1.9 TDI 110Km - dobre osiągi przy niewielkim spalaniu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich mam zamiar kupić paska 2000r 110km 1.9tdi wszystko wydaje sie ok tylko martwi mnie dwumasowe koło zamachowe. Znajomy powiedział że były dwie wersje bez i z tym kołem, czy to prawda? Chciałbym sie dowiedziać jeszcze jakis istotnych informacji na temat tego auta. Pasek ma przebieg 276 tys. jest ze Szwecji i to tyle .

Z tego co się orientuję to dwumas nie był stosowany we wczesnych wersjach 90 konnych. Tu masz link.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=15009

Co do zakupu ze Szwecji to dobra opcja :dobrze. przebiegi dużo rzadziej kręcone niż z Niemiec. Zresztą można sprawdzić Passka ze Szwecji: https://www21.vv.se/fordonsfraga/FragaPaAnnatFordon.aspx

Co do Twojego to raczej prawdziwy ten przebieg, no chyba że na taryfie jeździł :kwasny. Zawsze dla pewności warto sprawdzić VIN. Jak był dobrze eksploatowany to śmiało drugie tyle na tym silniczku przejeździsz :) A co do przebiegów 150 tys. odnośnie 10-12 letnich Diesli to już chyba mało kto daje się na to nabrać. Na Allegro to ciężko znaleźć 12-latka powyżej 200 tys he he :hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

re: uwaga odnośnie kiepskich silnikow diesel 90km

że soft i że trudno odpalic

 

Czy ten soft można jakoś wgrać, poprawić?

Zastanawiam się akurat nad dieslem 90KM, i szkoda mi nie kupić w sumie...

Edytowane przez Skywalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
re: uwaga odnośnie kiepskich silnikow diesel 90km

że soft i że trudno odpalic

 

Czy ten soft można jakoś wgrać, poprawić?

Zastanawiam się akurat nad dieslem 90KM, i szkoda mi nie kupić w sumie...

 

Moim zdaniem, jeżeli pominiemy kwestię osiągów to silniki 90KM są świetne. Problem z odpalaniem na ciepłym silniku ujawnia się po sporym przebiegu (koledze ujawnił sie po 400 000 km) i nie jest to wina softu tylko zużywającej się pompy. Poprzez korektę softu likwiduje się ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tymi passatami dieslami można jeszcze nabić km.

 

Bo spotkałem się z opinią, że obecnie (ale nie pamiętam ile lat) produkuje się (ogólnie) silniki diesla, które mogą przejechać 220 tys i potem na złom.

 

Czy Passaty z 2000 i poniżej są generalnie silnikowo ok? Bo pewnie 220 tys, będzie na liczniku tego diesla, który może kupię. Więc tak sobie myślę, --- czy nim pojeżdżę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności