Skocz do zawartości
Gość niewiadomskir

[ elektryka/elektronika] Problem z zapaleniem - gasnące kont

Rekomendowane odpowiedzi

Gość niewiadomskir

Witam

 

Proszę o pomoc z Pasatem 1,9 TD 1991r, w autku kiedy przekręcę kluczyk w pozycje zapłon kontrolki tylko migną i gasną, nie można zapalić silnika (licznik jest cały czas ciemny, nic si ę nie świeci). Trochę pomajsterkowałem i kiedy podłączę kabelek z akumulatora "+" do kabelka który idzie do pompy paliwa to wtedy wszystko jakby wracało do normy. Wcześniej działało to normalnie bez tego kabelka. Co zrobić żeby to naprawić, albo gdzie szukać usterki (kontrolki licznika świecą, zapłon działa, światła też).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje kiedy wyjmiesz przekaźnik świec żarowych?

Tej metody z kabelkiem do pompy nie stosuj bo coś możesz spalić.

Zdejmij osłonę stacyjki pod kierownicą (2 wkręty+zatrzask) i popatrz na wtyczkę która wchodzi do kostki stacyjki. Jest tam cienki (w porównaniu do kilku czerwonych które tam też są) przewód w czarnej izolacji. Ściągnij nożem trochę izolacji i żaróweczką albo woltomierzem podłącz z masą samochodu, w momencie przekręcenia kluczyka na zapłon na tym przewodzie ma się pojawić napięcie i utrzymywać kiedy przekręcisz kluczyk w pozycję uruchamiającą rozrusznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź także masę do silnika od aku i sam akumulator, mogł już się skończyć :D np zwarcie w celi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiadomskir

Akumulator powinien być dobry skoro jak podłączę ten kabelek wszystko działa i samochód zapala.

 

a co powinno być po przekręceniu kluczyka na zacisku od pompy paliwa?

tak jakby tam brakowało napięcia i skąd idzie ten kabelek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno tam być +12V

sprawdź to co napisałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Proszę o pomoc z Pasatem 1,9 TD 1991r, w autku kiedy przekręcę kluczyk w pozycje zapłon kontrolki tylko migną i gasną, nie można zapalić silnika (licznik jest cały czas ciemny, nic si ę nie świeci). Trochę pomajsterkowałem i kiedy podłączę kabelek z akumulatora "+" do kabelka który idzie do pompy paliwa to wtedy wszystko jakby wracało do normy. Wcześniej działało to normalnie bez tego kabelka. Co zrobić żeby to naprawić, albo gdzie szukać usterki (kontrolki licznika świecą, zapłon działa, światła też).

 

Hej Przecież to jest wada vw z tamtych lat .Wymień kostke stacyjki i Bedzie ok.Ja wymieniałem dwa razy bo zaoszczędzic chciałem kupiłem za 7zł anie orginał za 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności