Skocz do zawartości
Gość ChrisVW

[ elektryka/elektronika] Wymiana żarówki w kierunkoiwskazie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ChrisVW

VWitam!

 

Z góry zaznaczam, że jest podobny wątek dla B5:

 

<http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/jak-wymienic-zarowke-w-kierunkowskazie-vt15514.htm?postdays=0&postorder=asc&highlight=bocznym+kierunkowskazie&start=0>

 

Ale... jak to wygląda u nas, w B3?

 

Nie mam po prostu żadnej koncepcji, jak się dostać do tego kierunkowskazu na błotniku (konkretnie prawego), a chcę wymienić zaróweczkę w nim...

 

Od strony silnika wygląda to wszystko na zabudowane... jak to się robi? :zalamany:

 

Pozdro - K. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej będzie, jak zdejmiesz atrapę - 4 wkręty na klucz 10mm, następnie do siebie i do góry. Później trzeba jakoś wmanewrować rękę od strony komory silnika, aby odpiąć klips. Wtedy kierunek wysuniesz do przodu i po herbacie. Jeśli nie uda Ci się, możesz odkręcić kolejne 4 śruby ( chyba klucz 8mm, a może też 10mm, :looka: ) mocujące całą lampę. Oprawkę żarówki demontuje się poprzez przekręcenie jej o około 1/3 obrotu (do oporu). Jak już zobaczysz co i jak, to może nastepną uda ci się wymienić bez wyciągania z auta. Na tym linku widać wyraźnie klips - ten na środku, oraz prowadnice na których kierunek trzyma się lampy. http://moto.allegro.pl/item226662970_migacz_kierunkowskaz_przedni_vw_passat_b3_88_93_b_.html

 

U mnie siedzi między lampą a filtrem powietrza syrenka od alarmu i jedyny sposób na wymianę żarówki to wariant 2 - odkręcenie reflektora.

 

Powodzenia :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deviltomek

ale kolega mówi o błotniku a nie o przednim:) musisz go delikatnie czyms podwazyc z jednej strony ( jak sie postarasz to zrobisz to samymi rękoma) i wyjdzie Ci caly kierunkowsaz ( jest na zaczepie z jednejstrony z drugiej na zatrzasku takim podejze jak dobrze pamiętam.....poprubuj z jednej strony jak nie idzie to z drugiej, musi sie dac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaa, to się napisałem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ChrisVW
ale kolega mówi o błotniku a nie o przednim:) musisz go delikatnie czyms podwazyc z jednej strony ( jak sie postarasz to zrobisz to samymi rękoma) i wyjdzie Ci caly kierunkowsaz ( jest na zaczepie z jednejstrony z drugiej na zatrzasku takim podejze jak dobrze pamiętam.....poprubuj z jednej strony jak nie idzie to z drugiej, musi sie dac:)

 

Pewnie najlepiej jakimś patyczkiem od lodów czy czymś, żeby lakieru nie porysować sobie. :niepewny:

 

Kurcze temat jest jakoś skrupulatnie pomijany w książkach (przynajmniej tych, które mam), a z etki też nie wiele wynika (pokazują jak wymieniać żarówki we wszystkim z kabiną włącznie.. ale nie w tych małych kierunkach na "burtach").

 

Dzięki za info - słowem jest podobnie, jak w B5 (adres wątku cytowałem powyżej).

 

Pozdro - K. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Nie do końca jest podobnie jak w B5. W B3 kierunek boczny ma zatrzask w górnej części a w dolnej zaczepy (w B5 zaczepy są lewa-prawa część kierunku). Wystarczy od dołu pchnąć go w górę (górny docisk plastikowy się podda a zaczepy zejdą z krawędzi blachy), wychylić do siebie i uda się wyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tiaaaa, to się napisałem :mur:

 

Nie na darmo wcale :ok:

Ponieważ paska mam stosunkowo niedługo, jeszcze nie miałem okazji zmierzyć się z tym problemem ale na przyszłość jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności