Skocz do zawartości
Amanda

[ skrzynia] Róznice w skrzyniach AYH i CGX (długa i krótka)

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie niedługo będę zmuszony dokonać remontu lub wymiany skrzyni.

Wobec powyższego oraz faktu że moja obecna skrzynia AYH ma dosyć niekorzystne przełożenia (wysokie obroty silnika na 5 biegu 100km/h 3000obr, 120km/h 3600obr - głosna praca silnik podczas jazdy), postanowiłem zainteresować się innym typem skrzyni i tu padło looknięcie na skrzynię CGX.

Wg książki VW Passat 88-93 skrzynia CGX wystepuje w dwóch wersjach -tzw długiej i krótkiej.

Zacząłem analizę różnic w elementach w skrzyniach i wg ETOS:

- różnica w skrzyniach AYH i CGX to tylko 2 koła zębate 3 biegu

- brak różnych "wersji" skrzyni CGX

 

Kombinując dalej wydwdukowałem że wymieniając elementy przekladni głównej (wałek atakujący i koloo talerzowe od innego typu/modelu skrzyni) o innym przelożeniu np z 71/18 na 70/19 będzie lepiej - zmniejsza sie obroty silnika na 5 biegu - o ile?

 

Ma ktoś skrzynię przy silniku ABS gdzie przy prędkości np 120km/h ma obroty ok 3000 ?

Jeżeli tak to jaki to typ skrzyni?

A może należałoby zmienic tylko koła zębate 5 biegu? Na jakie? Nr kat?

 

Inne propozycje, info, porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 100 km/h jest 2800 rpm, co po przeliczeniu przy 120km/h daje 3360 rpm.

Silnik ABS, skrzynia - nie jestem pewien, bo nie sprawdzałem - najprawdopodobniej CGX, bo CHYBA tylko taka występowała w parze z silnikiem ABS.

Niemniej dane co do obrotów i prędkości są pewne (przynajmniej w ramach dokładności wskażników).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie przy 100 km/h jest 2800 rpm, co po przeliczeniu przy 120km/h daje 3360 rpm.

Silnik ABS, skrzynia - nie jestem pewien, bo nie sprawdzałem - najprawdopodobniej CGX, bo CHYBA tylko taka występowała w parze z silnikiem ABS.

Z tym silnikiem występowały na pewno skrzynie CGX, AYH, CEW i jeszcze parę innych

 

Passat MJ 88-93 - AYH, CEW, CGX, ARO, CCA, CFD, CFK, CGK

Passat MJ 94-97 - CGX, CNA, CRR, CSK

Źródło

 

 

A przy okazji looknij jaki masz dokładnie typ/model skrzyni? (TU ew. info gdzie szukać wybitej nazwy, chyba nr 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam skrzynię AYH - oznaczenie znajduje się w bagażniku pod tapicerka - przynajmnniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności