Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

witam, spędziłem dużo czasu przeglądając forum i internet ale niestety nie znalazłem rozwiązania problemu, więc muszę zwrócić się do Was z prośbą o pomoc. Przyznaje że temat nie dotyczy wprost passata ale chyba nigdzie indziej nie dostane pomocy.

Zakupiłem licznik o numerach 3B0920829A (pół fis). Chcę go zamontować w leonie o numerze licznika 1M0920802DV. Wiem że aby to funkcjonowało zegary muszą być postawione na wsadzie od golfa bo leon budową zbliżony jest bardziej do golfa niż passata (na wsadzie passata nie będzie na pewno działał wskaźnik temp.). Wiem też że ten licznik z passata ma nowszą organizację i popularny 1J0920826G nie zadziała. Wyczytałem że dla licznika 3B0920849A (full fis) trzeba go postawić na wsadzie 1J0920846GX, natomiast nie wiem na jakim należy postawić 1/2fis.(domyślam się że 1J0920826GX lub 1J0920826cX, ale nie mogę nigdzie znaleźdz takiego wsadu). Czy ktoś wie na jakim wsadzie mogę postawić mój licznik lub pomoże przerobić (o ile to możliwe) 1J0920846GX na full fisa? Bardzo proszę o pomoc. w załączniku wsady z leona, passata, i 846gx

 

wsady.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arknaw, według mnie to powinieneś szukać gdzie indziej, licznik leona jest bardziej zbliżony do licznika z audi A3 A4 a nie golfa i osobiście szukał bym wsadu z tych liczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z tego co czytałem to z audi kompletnie nie podejdzie :( jak czytałem to wszyscy stawiają go na wsadzie z golfa i po drobnych przeróbkach empromu wszystko działa. Tylko ja mam taki problem, że mam 829A czyli z troszeczkę inną organizacją i poszukuję odpowiednika wsadu z golfa (najczęstszy 1J920826G pasuje pod 3B0920827 ale już pod 3B0920829 nie) . Myślę że jak na tym forum nie znajdę odp, to gdzie indziej może być ciężko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje do leona musi być wsad od golfa bo temp nie bedzie Ci wyświetlał. Sprawdź pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mcaris dziękuje za wsad ale niestety na wyświetlaczach pokazały się krzaczki. Po prostu te zegary (3b0920829A) mają inna organizację niż 827 i dlatego ani 826a ani 826g nie działają:( A czy jest możliwa przeróbka wsadu 1J0920846GX z full fis na 1/2 fis? bo nigdzie nie mogę znaleźć wsadu 1j920826GX (te z oznaczeniem GX podobno działają z licznikami 8X9)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienem mieć jak znajde to podeśle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mcaris dziękuje za wsad ale niestety na wyświetlaczach pokazały się krzaczki. Po prostu te zegary (3b0920829A) mają inna organizację niż 827 i dlatego ani 826a ani 826g nie działają:( A czy jest możliwa przeróbka wsadu 1J0920846GX z full fis na 1/2 fis? bo nigdzie nie mogę znaleźć wsadu 1j920826GX (te z oznaczeniem GX podobno działają z licznikami 8X9)

 

prosze

1J0920846GX_KOMBI_WEGFAHRSP_VDO_V04_WVWZZZ1JZ3D510232_____VWZ7Z0C7516926.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję tylko to nadal jest wersja do full fisa a ja potrzebuje do 1/2 fis czyli 826GX

 

---------- Dodano o 21:09 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:08 ----------

 

dziękuję tylko to nadal jest wersja do full fisa a ja potrzebuje do 1/2 fis czyli 826GX

Edytowane przez arknaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam już odpowiedni wsad. A może wie ktoś gdzie podłączony jest pin numer 14 w zielonej kostce w passacie (ten od kontrolki trakcji)? Kombinuje żeby założyć licznik do leona ale u mnie nie ma tego pinu podłączonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jaki sterownik masz w leonie, bo w pasacie w zaleznosci czy jest ESP, czy ESP + EDL czy TCS to pin T32b/14 wchodzi na rozny pin sterownika ABS,EDL,TCS pin T31/20, ABS,EDL T42/20, ABS,EDL,TCS,ESP T88/70 a,ktory rok tego leona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leon 2002r, ESP brak jest tylko ABS, TCS i EDL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten jest od benzyny...

 

Zawsze można zmienić wsad i tarcze i będzie do diesla, trzeba by tylko znać jego numer i poszukać wsadu który będzie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli tarcza by mi nie przeszkadzała to było by kompatybilne? i o co chodzi ze wsadem? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kompatybilne powiedzmy (obroty) po zmianie wsadu tarcza moze zostać :). Troszke musisz poczytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem. O ile z nowego licznika wsad zgrałem w domu to z licznika który mam w samochodzie nie mogę tego zrobić. Mam VAG TACHO 2.5. Licznik w aucie to stary z 1997 roku z zielonym podświetleniem. Podczas próby zgrania wsadu wyskoczył komunikat: not supported, czy ktoś może podpowiedzieć co jest tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam mały problem. O ile z nowego licznika wsad zgrałem w domu to z licznika który mam w samochodzie nie mogę tego zrobić. Mam VAG TACHO 2.5. Licznik w aucie to stary z 1997 roku z zielonym podświetleniem. Podczas próby zgrania wsadu wyskoczył komunikat: not supported, czy ktoś może podpowiedzieć co jest tego przyczyną?

 

Na pewno prawidłowy licznik wybrałeś w programie?

Jeśli tak pokombinuj z innymi ustawieniami programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno prawidłowy licznik wybrałeś w programie?

Jeśli tak pokombinuj z innymi ustawieniami programu.

 

był to jedyny licznik z którym się program połączył i nawet pin odczytał ale nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Tacho także jest taka opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności