Skocz do zawartości
Gość mikefyda

problem z klimatyzacja prosze o podpowiedz!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mikefyda

Witam, mam passata B5 z 2003r i mam problem z klimatronikiem. Przekrecam kluczyk w stacyjce, wszystko jest ok ale klimatronik nawala. Zaraz po wlaczeniu zaplony przez jakies 20-30 sekund wszystkie kontrolki klimatronika migaja z duza czestotliwoscia, po tym czasie miganie ustepuje ale klimatronik nie dziala prawidlowo - nie chlodzi wogole, nie grzeje jak powinien. Mam pytanie, czy to oznacza ze ulotnil sie czynnik z obiegu i trzeba tylko napelnic klime>>?? czy jest to standardowa procedura, ze od czasu do czasu trzeba uzupelniac klime i tyle? Czy moze to oznaczac np. ze jest jakas nieszczelnosc ukladu? Nie wiem od czego zaczac, czy od napelniania klimy czy od sprawdzania szczelnosci. ?? Prosze o pomoc!! P.S. Gdzie w Krakowie mozna sprawdzic szczelnosc klimy?

pozdrawiam

mikefyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 2003 r to chyba b5 FL :cwaniak:

 

a poważnie - to climatronic mi tez miga na początku. W odpowiedzi na Twoje pytanie to chyba logika nakazuje najpierw sprawdzić szczelność, a potem napełniać :kwasny:

 

A tak przynajmniej ja bym zrobił

 

Poza tym czynnik nie ma do grzania nic - prędzej do chłodzenia. U mnie na pustej klimie grzał normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie okzało się uszkodzone sprzęgiełko do agregatu i teraz jest OK i już nie miga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo więc pojechałem napełniłem zapłaciłem i teraz w upalne dni jezdze jak gośc. Poprostu uzupełnij freon. Pozdro. ;););)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uzupełnij freon

 

:kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uzupełnij freon

 

:kwasny:

 

nie freon tylko R134A :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, ktoś kupował może filtr-osuszacz? Chodzi mi do AHH. Jaka cena? Jak wymiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem taki przypadek z miganiem klimy dwa razy po przekręceniu kluczyków.

A teraz nie wiadomo dlaczego działa.

Ile powinien trwać test klimy,bo czekałem a 10 minut i nic.

Po wciśnieciu guziorów od testu,wetylator na full i podaje temperaturę jakieś 10,3 stopnia na wyświetlaczy klimy i tak przez 10 minut.

wydaję mi się zę coś nie tak jest,czy vagiem wyjdzie sprawa?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak, to naciskasz guziki. Po naciśnieciu i przytrzymaniu, powinien ci się zaswiecic caly wyswietlacz i wtedy z 15-20 sekund i po teście. Poczytaj dokładnie - jak to się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie naciskam zaświeca się cały wyświetlacz na chwilę i potem na fuul wentyl i nic dalej.i tak jak opisałem poprzednio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Po chwili musi się zaświecić cały wyświetlacz i trwa test. W międzyczasie wentylator zaczyna "zapier......ać" i czekasz, az ci wyswietli 444_02 - czyli brak błedów, lub też wyswietli ci jakiś kod błędu po lewej stronie. Jak się przewija liste i jak się kasuję błedy, to chyba juz wiesz. A jesli nie - to doczytaj :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh. no i widzisz ,dokładnie powinno być tak jak piszesz ale u mnie nie ma nic przez 10 minut ,potem odpuściłem siedzenie.

zobaczę jutro na spocie co powie Vag:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z klima a raczej z serwisem zaczne tak kupujac paska poprzedni wlasciciel zapewnil ze wszystko w niej dziala tylko jest pusta i ze jest w niej jakis maly wyciek bo gdy napelnial ja to klima dzialala tylko okolo tyg. no i teraz gdy sa upaly postanowilem ja naprawic i napelnic udalem sie do serwisu ktory zajmuje sie klimatyzacja (dodam ze to duza firma)pytam sie czy sa w stanie dokladnie sprawdzic szczelnosc ukladu, wymienic olej w sprezarce i odgrzybic i czy wrazie czego sa w stanie wymienic uszkodzone elementy i inne rzeczy jakie znajda do wymiany na miejscu bez zostawiania im auta na kilka dni odpowiedz byla krotka zajmuja sie wszystkim co jest zwiazane z klima i naprawiaja na miejscu. pierwsze co im zadalem to aby dokladnie sprawdzili szczelnosc ukladu bo klima jest pusta no i dodalem im ze jeden z wentylow(zaworow) tam gdzie sie napelnia jest raczej nie sprawny bo golym okiem kiedys zauwarzylem ze wystaja z niego jakies druciki z sprezynki po ogledzinach stwierdzili ze nadaje sie do wymiany tak tez zrobili potem podlaczyli maszyne pod autko no i zaczol sie niby ten ich test i sprawdzanie ukladu poprzez ta maszyne pierwsze co ta maszyna zrobila to wymienila olej (kolor zielony) potem maszyna wykonala test prozniowy wypadl wysmienicie tak stwierdzil personel serwisu zapewniajac ze uklad jest szczelny na 100% bo jak bylo by cos nie tak to maszyna automatycznie by sie zatrzymala potem nabili klime wszystko to zrobila ta maszyna czas ktory to wszystko trwalo ponad godzine koszt 150zl i klima dzialala wysmienicie szkoda tylko ze 2 dni:mad: i teraz koledzy powiedzcie mi co mam zrobic bo jak bede jezdzil po serwisach i kazdy stwierdzi ze uklad jest ok i tylko nabijal klime aby skasowac kase to raczej sie nie oplaca prawda 150zl na 2 dni uciechy no i dlaczego oni stwierdzili ze uklad jest szczelny gdy tak nie jest? brak wiedzy czy wina maszyny?(wlasciciel twierdzil ze maszyna jest nowa) juz nie wiem jak sie zato zabrac chcialbym ja naprawic ale jak to zrobic skoro serwis twierdzi ze wszystko jest ok wszystko bylo by pieknie jak by od razu powiedzieli co jest nie tak i to wymienili bo od tego jednak oni sa co mam robic jechac i zarzadac zwrotu kasy? bo raczej auta im juz nie zostawie do naprawy ! jakie mam prawa w takim przypadku no i jak sobie teraz pomysle to gdzie niby odbylo sie odgrzybianie? skoro takiej czynnosci maszyna nie wykonala szukajac po forum podobnego tematu duzo sie dowiedzialem i wiem ze szczelnosc ukladu (gdy zachodzi podejrzenie jej nie sprawnosci)sprawdza sie barwnikiem pod cisnieniem no i po nabiciu chca aby ich odwiedzic w ciagu kilku dni w celu sprawdzenia czy wszystko jest ok no a ja niestety czegos takiego nie uslyszalem dodam ze nie wreczono mi zadnego rachunku ani paragonu co robic????

napiszcie moze koledzy co oni zle zrobili i czego nie zrobili aby dokladnie stwierdzic nie szczelnosc ukladu jakie popelnili BLEDY!!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz zrobić? Pomimo tego, ze nie masz żadnego paragonu, to jedź do nich na reklamację. Aż takiej amnezji chyba nie mają, ze byłes u nich 2-3 dni temu. A jesli chodzi o odgrzybianie to tego juz ta maszynka na pewno nie robi. Odgrzybia się pianką lub specjalnym sprayem, który zamyka się w aucie, pojemnik sobie uwalnia jakiś czynnik, klima chodzi i to wchłania. tak wiec jesli nie widziałeś nic takiego, to mniemam, ze odgrzybiania ci nie zrobili.

Co do szczelnosci układu, to skoro po 2 dniach ci przestalo działac, to raczej to nie wina nieszczelnej instalacji, bo wychodziłoby na to, że masz sporą dziurkę i przy teście próżniowym, powinno to wyjść. Sprawdź lepiej przekaźniki wentylatora, sprzęgła elektromagnetycznego oraz bezpieczniki nr 3, 5, 6, 14, 25, 38.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co masz zrobić? Pomimo tego, ze nie masz żadnego paragonu, to jedź do nich na reklamację. Aż takiej amnezji chyba nie mają, ze byłes u nich 2-3 dni temu. A jesli chodzi o odgrzybianie to tego juz ta maszynka na pewno nie robi. Odgrzybia się pianką lub specjalnym sprayem, który zamyka się w aucie, pojemnik sobie uwalnia jakiś czynnik, klima chodzi i to wchłania. tak wiec jesli nie widziałeś nic takiego, to mniemam, ze odgrzybiania ci nie zrobili.

Co do szczelnosci układu, to skoro po 2 dniach ci przestalo działac, to raczej to nie wina nieszczelnej instalacji, bo wychodziłoby na to, że masz sporą dziurkę i przy teście próżniowym, powinno to wyjść. Sprawdź lepiej przekaźniki wentylatora, sprzęgła elektromagnetycznego oraz bezpieczniki nr 3, 5, 6, 14, 25, 38.

 

dzieki za szybka odpowiedz w aucie nie robili niczego co opisujesz:( a co do innych spraw co piszesz to mam juz sprawdzone wszystko dziala a gdy wszystko sprawdzilem to jedyne co jeszcze zrobilem to sprawdzilem czy jest cisnienie w ukladzie poprzez lekkie wcisniecie wentyla w zaworze no i okazalo sie ze nie ma cisnienia:mad: uklad pusty co o tym sadzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ci nie poleciało, jak zaworek nacisnałes? No to jednak jest gdzies dziura. Ja bym na twoim miejscu walczył, że źle wykonali usługę i teraz nawet jeśli w innym zakąłdzie znajdą ci nieszczelność, to do nich przyjedź na ponowne nabicie klimy - gratis oczywiscie. no i niech zrobia odgrzybianie, bo z tego co pisałes, to nie wynika, ze taki zabieg przeprowadzili, bo nie na tym to przecież polega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic ci nie poleciało, jak zaworek nacisnałes? No to jednak jest gdzies dziura. Ja bym na twoim miejscu walczył, że źle wykonali usługę i teraz nawet jeśli w innym zakąłdzie znajdą ci nieszczelność, to do nich przyjedź na ponowne nabicie klimy - gratis oczywiscie. no i niech zrobia odgrzybianie, bo z tego co pisałes, to nie wynika, ze taki zabieg przeprowadzili, bo nie na tym to przecież polega.

 

 

nic a nic nie polecialo:mad: ja i tak tam pojade ale jak sie bronic bo zapewne bedzie problem aby sciagnac kase od nich:( a z pewnoscia beda sie wykrecac w rozne sposoby ze to nie ich wina a wkoncu to oni sa fachowcy a ja tylko laik zreszta pewnie daleko im do fachowcow:D slyszalem ze sa jakies srodki czy plyny na male ubytki cisnienia w klimie tak zwane uszczelniacze czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic a nic nie polecialo:mad: ja i tak tam pojade ale jak sie bronic bo zapewne bedzie problem aby sciagnac kase od nich:( a z pewnoscia beda sie wykrecac w rozne sposoby ze to nie ich wina a wkoncu to oni sa fachowcy a ja tylko laik zreszta pewnie daleko im do fachowcow:D slyszalem ze sa jakies srodki czy plyny na male ubytki cisnienia w klimie tak zwane uszczelniacze czy to prawda?

 

Uszczelniacze ,nawet jeśli są to powinno się ich unikać- nigdy nie wiadomo co'' przy okazji'' zatkają. Ja bym nie ryzykował układ klimy jest zbyt ''drogi'' w naprawie żeby eksperymentować.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności