Skocz do zawartości
bystra

Naciągnięty mechanizm wycieraczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczorajszej nocy ktoś próbował ukraść przednie wycieraczki - niestety była to chyba osoba lekko niedomagająca umysłowo, bo na siłę podniosła wycieraczkę od kierowcy, zdzierając krawędź maski od strony szyby (na długości ok 6cm).

 

Najgorsze jest w tym jednak to, że obie wycieraczki są podniesione o ok 3 cm. Efekt jest taki, że ta od strony kierowcy, czasami stuka o słupek.

 

No i pytanie - czy ktoś z szanownych kolegów miał kiedyś taką sytuację?

Gdzie może tkwić przyczyna ?

 

Rozbierałem kiedyś ten mechanizm w moim poprzednim aucie (Toledo I) - przypuszczam że tutaj wygląda on podobnie. Zastanawiam się tylko na którym elemencie nastąpiło wygięcie (?) i czy uda mi się coś z tym zrobić...

 

Wszelkie sugestie mile widziane.

 

PS: Inteligencja w naszym społeczeństwie osiąga chyba swoje apogeum...

 

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złodziej chcąc ukrść ramię wycieraczki najzwyczajniej przestawił ją na ferie. Zdejmij ramię przestawionej wycierczki i włącz je tak aby przeleciły jednym cyklem po szybie. Nstępnie załóż ramię e właściwym położeniu i po sprawie. Oczyiście wycieraczki włącz na zamkniętej masce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem - aby przestawić je o jeden ząbek.

Dziwi mnie tylko to że obie wycieraczki są wyżej - czyli tak jakby coś zmieniło się w mechanizmie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zdejmij obie. W te mrozy kolega z pracy chciał mi wycieraczki podnieść żeby nie przymarzły no i nie wiedział, że nie da się tego zrobić więc szarpnął z całej siły i przestawił mechanizm ale wycieraczki podniósł. Musiałem oba ramion zdjąć i puścić bez. Dopiero później założyłem ramiona. Teraz jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno, ale może się komuś przyda - luzy powstały w samych uchwytach mocujących wycieraczki - zamontowałem je do imadła i delikatnie ścisnąłem.

Teraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności