Skocz do zawartości
Mr Wilq

Wibracje powyzej 2000 obr/min

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i tak jak w temacie mam maly problem :swirus

Dolegliwosc pojawia sie od 2000 obr/min i nie ma znaczenia czy jade czy samochod stoi .

Wibracje przechodza na kabine w okolicach 2200 obr/min ( druga faza turbo ) ,glosnosc silnika wzrasta w prost proporcjonalnie do obrotow,

efekt jest taki jak by byl wydech walniety ( jest to tylko efekt ) .

Efekt wibracji podoby do jazdy po delikatnej tarce .

Na wolnych obrotach jest normalny pracuje tak jak pracowal ,odpala za pierwszym razem ( czy to zimny czy to cieply ).

Spalanie i konsumpcja oleju w normach VW.

Masa wymieniona poniewaz mialem podejzenia co do niej ale sie mylilem :dupablada.

Kwestja taka jescze ,ze stalo sie tak zaraz po wymianie oleju ( w zakladzie w ktorym zawsze wymienialem ) ale nie patrzylem na rece ,Zawsze kupoje motul i filtry boscha .

 

Jakiekolwiek sugestie mile widziane :dupablada moze ktos mial taki przypadek i to rozwiazal ?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat byl juz poruszany. Ja mam dokladnie to samo, tez przy 2200obr/min jest odczuwalna wibracja, a najgorsze jest to ze tez jest na kierownicy. Po dluzszej trasie mrowieją rece, ale po tych dwoch latach zdazylem sie przyzwyczaic. Robilem juz cuda, wypinanie uchwytow wydechu, odkrecone poduszki i inne. Jedyna rzecza ktora laczyla jeszcze silnik z reszta to polosie, przewody i linki. Sam nie wiem co to........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzales pompowtryski? Ja mialem podobny objaw w przedziale 1800-2500 obr, z tym ze nie robilo sie glosniej. Przyczyna byl walniety jeden z pompowtryskow wymienionych w ramach akcji serwisowej. Ten wadliwy, jak wrocilem z reklamacja, wymienili i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności