Skocz do zawartości
wojtix099

Nie działa odsuwanie/zamykanie szyby z przycisku pasażera przód

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z którym się nie mogę uporać, mianowicie nie działa mi odsuwanie/zamykanie szyby z przodu po prawej stronie. Szybę mogę odsuwać i zamykać od strony kierowcy ale od strony pasażera już nie. Przycisk jest na 100% sprawny, przewody od słupka do drzwi również są w porządku, czyściłem wszystkie styki i nic nie pomogło, nadal nie działa.

 

Może ktoś miał taki problem? czy jakoś z tym sobie poradził?

 

Czy do tego silniczka dobiega tak jakby 2 źródła informacji o otwieraniu/zamykaniu (jedno z lewych drzwi drugie z prawych) czy po prostu silnik ma jeden kanał na którym podpięte są dwa przyciski (w lewych i prawych drzwiach)?

 

Szukałem na forum tematów na ten temat ale akurat o takim problemie nie znalazłem.

Proszę o pomoc.

Edytowane przez wojtix099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przewody od przełącznika do silniczka szyby sprawdziłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyglądają na sprawne.

mielke a czy są tam te dwa kanały tak jak pisałem wyżej? czy po prostu jeden kanał dla dwóch przycisków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy po prostu jeden kanał dla dwóch przycisków?

 

Pewności nie mam, ale raczej jeden kanał do 2 przycisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś sugestie co zrobić? co sprawdzić? Bo ja naprawdę nie wiem już co robić, teraz męczę się ze schematem i jutro będę sprawdzał kilka rzeczy ale co tam wyjdzie to nie wiadomo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macie może jakieś sugestie co zrobić? co sprawdzić? Bo ja naprawdę nie wiem już co robić, teraz męczę się ze schematem i jutro będę sprawdzał kilka rzeczy ale co tam wyjdzie to nie wiadomo :/

po 1 sprawdź czy prąd dochodzi do kostki silnika szybek po wciśnięciu przycisku na drzwiach pasażera

po 2 sprawdź czy jest przejście na przewodach między w/w elementami na przeowdach

po 3 czy przełącznik ma przejście na przewody do silniczka

P.S

"pomógł" przypadkowo się wcieplo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po 1 sprawdź czy prąd dochodzi do kostki silnika szybek po wciśnięciu przycisku na drzwiach pasażera

po 2 sprawdź czy jest przejście na przewodach między w/w elementami na przeowdach

po 3 czy przełącznik ma przejście na przewody do silniczka

 

Okej, tylko ciekawe które piny w kostce przy silniku są od podnoszenie/opuszczania/masy, na schemacie jest numeracja lecz nie pamiętam jak tam przy kostce ale mam nadzieję, że będzie :)

 

P.S

"pomógł" przypadkowo się wcieplo

No ja myślę :D co ja Ci tutaj pomogłem ;)

 

 

edit:

załączam schemat (słabej jakości bo był w pdf na dwóch stronach i skleiłem w jedno by mieć całość na jednej stronie) wydaje mi się, że są tak jakby dwa kanały ponieważ te 3 przewody z przycisku kierowcy i pasażera się ze sobą nie łączą.

szyby.jpg

Ele szybki B4.pdf

Edytowane przez wojtix099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na schemacie jest numeracja lecz nie pamiętam jak tam przy kostce ale mam nadzieję, że będzie

 

Powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinno być.

Ok, jutro jeśli mi nic nie wypadnie to się za to zabiorę i zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się, że są tak jakby dwa kanały ponieważ te 3 przewody z przycisku kierowcy i pasażera się ze sobą nie łączą.

 

Może źle patrzę, ale według mnie, to one właśnie się łączą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może źle patrzę, ale według mnie, to one właśnie się łączą.

No mi się trochę inaczej wydaje, być może nie umiem czytać schematów ;)

 

szkielo82 (lub inny posiadasz passata) mam prośbę, czy mógłbyś sprawdzić u siebie czy jest przejcie właśnie od przycisku z lewej na prawą stronę? Wtedy była by pewność czy to się łączy, jeśli się łączy to znaczy, że u mnie jest uszkodzony przewód w prawych drzwiach i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że u mnie jest uszkodzony przewód w prawych drzwiach i tyle

Skoro do tej pory nie rozebrałeś drzwi to skąd masz pewność że włącznik jest sprawny.

Sprawdź manszetę,zdejmij tapicerkę ,dokop się do wtyczek , wyczyść je, posprawdzaj kable czy mają przejścia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro do tej pory nie rozebrałeś drzwi to skąd masz pewność że włącznik jest sprawny.

Sprawdź manszetę,zdejmij tapicerkę ,dokop się do wtyczek , wyczyść je, posprawdzaj kable czy mają przejścia....

Drzwi rozbierałem i sprawdzałem, wszystkie kostki oczyszczone, kable sprawdziłem tylko fizycznie czy nie mają uszkodzeń dzisiaj sprawdzę każdy od przełącznika czy ma przejście.

Przycisk sprawny na 100% jest bo sprawdzałem na tylnych drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio walczyłem z podobną sprawą tylko odwrotną .

Z przycisku pasażera działało, a od kierowcy nie .

Wejścia w module silnika są osobne. Sterowane na zmianę plusem i masą

U mnie problemem nie były przewody ale zimne luty w module.

Wystarczy pomierzyć na kostce silnika czy przy przełączaniu pojawia się odpowiedni sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po 1 sprawdź czy prąd dochodzi do kostki silnika szybek po wciśnięciu przycisku na drzwiach pasażera

po 2 sprawdź czy jest przejście na przewodach między w/w elementami na przeowdach

po 3 czy przełącznik ma przejście na przewody do silniczka

Zrobiłem to i jest przejście na przewodach, czyli przewody powinny być sprawne. Na tym schemacie jest tyle przewodów odchodzących od silnika pasażera, że już nie wiem co jeszcze sprawdzić :/

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem to i jest przejście na przewodach, czyli przewody powinny być sprawne. Na tym schemacie jest tyle przewodów odchodzących od silnika pasażera, że już nie wiem co jeszcze sprawdzić :/

Pomocy

podłącz silniczek na krótko i sprawdź czy pracuje a potem podmień z tylnych drzwi (jeśli masz tam elektrykę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i problem rozwiązany, były przełamane przewody, jak zgiąłem to zaczęło działać.

Problem rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności