Skocz do zawartości
Gość DTaras

webasto w klimie w passacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DTaras

Niema możliwości regulacji bo sprzęt powiązany jest z klimą

Ktoś mi może poradzić kiedy ma się załaczyć webasto w samochodzie z klimatikiem

(półałtomatyczna klimatyzacją).

Wg wszelkiej myśli przy nastawie 26 stopni powinno sie załaczyć tuż po przekręceniu kluczyka wszak to ogrzewanie postojowe.

Może ktoś wie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary powiem ci ze nie czaje o co ci biega w tym poscie.albo to ja juz na stare lata durnieje:) jak sama nazwa wskazuje to ogrzewanie postojowe wiedz dziala na postoju.Jesli masz sterowanie do webasto to sobie ustawiasz godzine zalaczenia i ci sie zalacza samemu.Zaden kluczyk nie jest potrzebny.ustawiasz tylko czy to na recznej klimie czy na automatycznej temperature jaka chcesz miec w furze.No i ewentualnie nadmuch(wiekszy,mniejszy,nogi,szyba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem webasta do T5 itp, ale wszytskie miały oddzielny termostat do regulacji. w B5 nigdy nie bylo - bo bez przesady ale nie musisz nagrzac 20m szesciennych kabiny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stefany

a moze ty masz dogrzewacz silnika jak temperatura spadnie na zewnatrz ponizej + 5 stopni to po odpaleniu silnika wlacza sie dogrzewacz silnika. mam cos takiego ale w vw t4. mozna cos takiego rozbudowac do pelnego ogrzewania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dogrzewanie w Sharanie (zresztą właśnie w naprawie) i nie ma oddzielnego sterowania. To chyba(jak pisze stefany) to coś pomaga nagrzać silnik jak jest zimno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stefany

tak jest w autach z silnikami diesla po 97 roku to sa tzw dogrzewacze zeby nagrzac szybciej plyn chlodzacy mozna cos takiego rozbudowac do pelnego ogrzewania koszt w bydgoszczy to okolo 1000 zl. wiecej dowiesz sie na http://www.ebac.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DTaras

tylko ze to webasto - bo jest to webasto - jest na ropę i grzeje owszem płyn w silniku. popatrze na polecanym forum i podpowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam webasto w passacie b5 problem polega na tym ze nie chce sie załonczyc pilot działa startnie troche pobuczy pocyka i sie wyłonczy jest orginalmie fabrycznie zabudowane pilot działa w tym sezonie juz działało pozytywnie mam ten problem dopiero od tygodnia. Co zrobic zeby zadziałało wymieniłem juz filtr paliwa bo mysslałem ze to jest przyczyną było tez webasto resetowane bo mam ksiązke do tego orginalną ale niepisze o tym roblemie co mam teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj, 20:31

witam mam webasto w passacie b5 problem polega na tym ze nie chce sie załonczyc pilot działa startnie troche pobuczy pocyka i sie wyłonczy jest orginalmie fabrycznie zabudowane pilot działa w tym sezonie juz działało pozytywnie mam ten problem dopiero od tygodnia. Co zrobic zeby zadziałało wymieniłem juz filtr paliwa bo mysslałem ze to jest przyczyną było tez webasto resetowane bo mam ksiązke do tego orginalną ale niepisze o tym roblemie co mam teraz.

 

 

Ja mam u siebie w B5-tce webasto i mam sterowane pilotem lub pogramatorem który u mnie akurat jest zamontowany na drzwiach od kierowcy:) nie wiem czy wiesz ale pilot też się programuje zdaje się że po włączeniu pilotem webasto chodzi chyba od 15min do 60min lub też można przeprogramować pilot na lato że po właczeniu nie grzeje ale włącza sie dmuchawa z klimatr... i wentyluje autko w lecie:) bardzo fajna rzecz:)

 

 

Ale do rzeczy może świeca żarowa sie skończyła i się wyłącza bo nie umie odpalić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prubowałem dzis rano odpalic webasto z pilota i nic ani nie drgnie a pilot działa dioda swieci juz je resetowałem i bez zmian co mam zrobic?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Które webasto do diesla kombi?? bo są różne. Termo top C czy V a może inne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jedno i drugie CAN-em sterowane, moc ta sama. V z tego co widze jest do diesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no

I jedno i drugie CAN-em sterowane

no właśnie a ja nie mam CAN'a i co dalej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic, a co ma byc. Szukaj analogowego webasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukaj analogowego webasta.

a jakie to?? nr katalogowy?? nazwa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tez problem z moim websto http://ogrzewania-hary.pl/pliki/webasto_zegar.pdf

 

Webasto Thermo top Z/c E

 

zegar działa jak go zaprogramuje nic nie startuje wyczytałem w instrukcji żeby sprawdzić bezpieczniki mam pytanie gdzie one się znajdują.

 

Może ktoś zna sposób żeby sprawdzić samemu co jest nie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest bezpiecznik ale jest też świeca żarowa w WEBASTO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Webasto mozesz sprawdzic interfejsem. Soft to Thermo Test, ponoc działa z jakims Opel Readerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może polecić kogoś w okolicy złotowa kto się na tym zna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na każdej stacji diagnostycznej powinni ci sprawdzić to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności