Skocz do zawartości
alan

Silnik nie osiąga temperatury [ foto ]

Rekomendowane odpowiedzi

Wymienilem jakis czas temu czujnik temperatury cieczy ( VAG wyrzucal blad czujnika ), po wymianie i skasowaniu bledu pojawil sie nowy problem. Otoz zauwazylem, ze silnik bardzo dlugo sie nagrzewa. Pomimo przejechania ok 30 km temp na tablicy wyglada tak:

 

zdjcie044smallor8.jpg

 

Wczesniej wskazowka temp silnika stala idealnie na 90st. Dodam ze sporadycznie zdarzy aby temp podskoczyla do "niemal" 90 st - ( stanie w korku) , ale ku mojemu zdziwieniu temp wyraznie spada gdy wlacze ogrzewanie wnetrza kabiny. Czy to typowy objaw uszkodzonego termostatu ? Wszystko zaczelo sie od momentu wymiany czujnika G62...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termostat na bank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam dalej... czy wymiana termostatu jest bardzo klopotliwa ? Musze demontowac pompe wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest.

Nie musisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w swoim AFN wymieniałem termostat niespodziewal sie ze to takie proste na forum jest gdzies opis ale wystaczy zdjac oslony oczywiscie wjechac np. na kanal oskrecic 2 srubki kluczem imbosowym od spodu jest bardzo dobry dostep. Najpierw spuscic plyn przy chlodniczy jest zaworek przy chłodnicy oraz wystarczy 0,5m rurki o średnicy 10mm do sposzczenia plyny. Dokłanie po wymianie termostatu zalełem 5,5 litra plynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na forum jest gdzies opis

LINK

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności