Skocz do zawartości
SeM@PassatB5

Passat B5 3BG - coś wyje w przodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od 9 miesięcy posiadam passata B5 3BG kombi, sprowadzony z Niemiec. Auto zaraz po kupnie chodziło spoko, silnik ok, zawieszenie też ok. Od ok 4-5 miesięcy pojawił sie dziwny dzwięk wydobywający sie z przodu, wydaje się ze to coś po prawej stronie nawala. Gdy się rozpędzam to zaczyna wyć, nie wiem czy by to łożysko z prawej strony siada, lub coś z turbo/intercooler. Dzwięk pojawia się przy ok 50-70km/h i wyżej. Myślałem ze to klocki, kloski wymienione i dalej to samo. Dziś ruszyłem nim po dwóch dniach postoju, az sie wystarszyłem ze tak głośno zaczyna wyć, jak sie zagrzał to jakby trochę ucichło. Trochę sie obawiam, bo po kupnie nic takiego nie było. Turbo do regeneracji? Intercooler gdzieś wydaje dziwne dziwięki? Czy ktoś sie spotkał z takim problemem? Czy to naprawde łożysko siada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagraj ten dzwięk i wrzuć gdzieś bo można wróżyć. Może ci napinacz paska wielorowkowego siada i pasek się ślizga a może coś innego itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie mam czym nagrac obecnie :/ Aha i jeszcze jedno, gdy hamuję, na ostatnich metrach hamowania czuję szarpanie, jakby tarcza była krzywa i jednym miejscu hamowała bardziej. Padek wielorowkowy był wymieniany, ale napinacz nie. Mówisz ze to napinacz byłby w stanie tak hałasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałeś opony na zimowe?

U mnie po zmianie opon właśnie takie wycie z przodu jest, ale to efekt zimowych opon, są poprostu głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co doczytałem to dźwięk pojawia się tylko w czasie jazdy i to dopiero około 40-50 km/h tak więc wszelkie dźwięki od silnika odpadają... chyba że kolega źle to opisuje i dźwięk pojawia się też jeśli przygazujemy samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem opony na zimowe, ale na tych zimówkach w takich samych położeniach kupiłem paska i nic nie wyło. Dodam ze zaczynało wyć jeszcze jak na letnich jezdziłem, wiec opony odpadają. Silnik przegazowałem na postoju do 3tyś obrotów i cisza, z tego co wiem to działanie turbo nie zależy od poruszania sie i jeśli było by to turbo to na postoju przy 3tyś obrotów tez sie powinno odezwać. A wymieniał ktoś z Was łożyska przednie? Jakie były objawy kończącego żywot łożyska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek1975

witam ja mam podobnie mam wrazenie ze odglos pochodzi jakby od opon silnik chodzi idealnie ale przy podobnych predkosciach pojawia sie taki niby szum niby buczenie tylko ze u mnie tak jaby z tylnego zawieszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz przewód gumowy od turbiny taki co ma różną średnice na końcachi jeśli jest peknięty to będzie wyć i odczuwalne to bedzie po prawej stronie samochodu ale powinienes odczuć spadek mocy. Na postoju nie będzie słychac tego bo turgo nie ma odpowiedniego obciązenia.

i jeszcze sprawdz wąz gumowy co za zaworem EGR jest

Edytowane przez GCK01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem auto (na letnich oponach) to wyraźnie wyło z prawej strony z przodu. Na przeglądzie gostek powiedział że łożysko. Wymieniłem łożysko i dalej to samo. Inny mechanik powiedział że objawy padniętego łożyska podobne są do wycia od padniętej opony. Wymieniłem na zimówki dwie opony z przodu, przejechałem i okazało się że to wycie z prawej strony zmieniło się w w inne cichsze wycie ogólnie z przodu. Pożyczyłem letnie opony od znajomego, założyłem i wszystko OK. Wniosek taki że zanim zabierzemy się za łożyska, sprawdźmy opony bo objawy są podobne a opony wyglądające na dobre wcale takie nie muszą być.

Teraz jeżdżę na czterech zimówkach które lekko huczą, ale jest to chyba normalne.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bogmat33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem koła przód na tył, tył na przód, na przodzie był inny producent niż z tyłu i dalej wyje. Mechanik sie przejechał i stwierdził ze to przegub hmmm, w przyszłym tygodniu mam jechac do niego to sie okaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne objawy i mi wydaje się że to łożysko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u mechanika i po jeździe i nasłuchu stwierdził ze to przegub, dzwigneliśmy auto i sie okazało ze przeguby wewnętrzne mają luz i wg niego to powoduje wycie. Przegub wymienia się wraz z półosiami, to trochę po kieszeni pociągnie. Jutro ma załatwić jakieś używane w dobrym stanie, po wymianie sie okaże...

 

 

 

 

No i lipa, prawa półoś wymieniona i dalej wyje. Auto dźwigneliśmy, rozpędziliśmy na podnośniku i wyje z skrzyni biegów. Tam gdzieś jest jakiś wałek główny osadzony na łożyskach i te łożyska kończą swoj żywot. Takich informacji udzielił mi ten znajomy mechanik. No to pasek 152tyś przebiegu i trzeba się rozglądać za nową skrzynia :/ Ma ktoś 6-biegowy manual na zbyciu? Auto było kupione z Niemiec, może już poprzedni właściciel robił regenerację...

Edytowane przez SeM@PassatB5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne! Jeśli ktoś ma te same objawy, to łożyska w skrzyni do wymiany, wymieniłem całą skrzynie i cisza! Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności