Skocz do zawartości
Martinez

Stuki po wymianie amortyzatorów...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! :vw:

 

 

Wiem że ten temat już był poruszany, ale chce zapytać o drobny szczegół. Wymieniłem w moim pasku B3 (1,8 ABS) amortyzatory z tyłu, ale mimo to nadal coś stuka z prawej strony. Dźwięk dochodzi z górnego mocowania (albo tak mi się zdaje). Z tematów na forum wyczytałem iż winowajcą jest poduszka gumowa amprtyzatora przy mocowaniu. Poszedłem do sklepu i gość mi mówi że takie mocowanie kosztuje około 170zł i sprowadzają na zamówienie. Czy to możliwe że taki element kosztuje tyle kasy? A może ktoś ma jakiś link na allegro gdzie takie coś można kupić (jeżeli to wogóle chodzi o ten element). Bo coś mi się wydaje że dużo wołają....

Jak ktoś ma jakieś doświadczenia własne i jakieś informacje na ww temat to proszę o podpowiedź.

 

Dzięki wielkie!!!

:padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać się z sprzedawcą nie dogadałeś, on ci proponował kielich mocowania ( element nadkola wewnetrznego ) i on tyle kosztuje, wymienia się go sporadycznie kiedy - uległ odkształceniom na wskutek kolizji lub przeżarty został przez rdzę, poduszka gumowa kosztuje grosze.Chyba chodzi Ci o nakładkę sprężyny 8D0 512 149 nr dla sedana, wariant 333 512 149B

Edytowane przez toldek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:padam:

 

Tulejka jest napewno bo składane było conajmniej dwukrotnie. Ale myślę że chodzi o poduszkę gumową o której mówi toldek1... Oby to było tylko to. Ale dzięki wielkie za podpowiedź bo to mi dużo pomogło. Tym bardziej że sprzedawca w sklepie twierdził iż nie ma tam gumowych poduszek a jedynym elementem był ten kielich, bo pokazywał coś w tym kształcie na ekranie monitora. Chyba że ten kielich jest kompletny razem z gumą, ale wątpię. Dzięki wielkie!!!

 

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś jest na rzeczy bo kiedyś pytałem w dwóch intercarsach i też twierdzili ze nie ma nnic z cześci zamiennych typu poduszka w tym miejscu kolumny (przynajmniej oni nie mieli), wtedy założyłem stare, gdybyś znalazł coś w handlu daj znać co gdzie i za ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zmieniałem z prawej strony bo po wymianie amorków stukało... jako że kupiłem 2 te gumy to jutro zobacze jaki jest numer części i producent... Cena to chyba 8 zł za sztuke.

 

Pozdrawiam

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe bardzo wdzięczny za wszelkie informacje odnośnie tego elementu a także ceny i miejsca zakupu. Stokrotne dzieki !!! Ja oczywiście jak się czegoś więcej dowiem to również przekaże dalej informację

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent to TOPRAN numer części to 108 031. Kupiłem go w takim niedużym sklepiej motoryzacyjnym w którym pracuje mój kolega... i tak jak już mówiłem płaciłem coś ok. 8 zł za sztuke. Jakbyś nie mógł tego dostać nigdzie to mogę Wysłać Ci to pocztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za info!!! Postaram się znaleźć ten elemencik :)

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności