Skocz do zawartości
Marcin2425

Ile litrów oleju w silniku TDI (diesel)?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie jak wyzej do Was ile oleju powinno sie nalac do silnika (np TDI,AHU) podczes wymiany oleju. Dzis wymienialem olej po przejechaniu 9 tys na miarce bylo ok,95-100% ( podczes zakupu auta bylo 100% czyli maximum stanu) stanu. Ja autem zrobilem z tych 9 tys ostatnie 2,5 tys wracajac do polski na kolach. Oczywsice w miejscu gdzie wymienialem olej stwierdzono ze nie powinno byc wiecej jak 3/4 ( 75%) stanu, gdyz wieksza ilosc oleju bedzie negatywnie wplywac na slinki w szczegolnosci na uszczelke pod glowica. Co o tym myslicie?

I jeszcze jedno czy kazdy passat ma oslone od spodu silnika chodzi mi o B5? Bo sie zdrowo z nia nameczyli :P

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile oleju powinno sie nalac do silnika (np TDI,AHU

3,8 l z filtrem

Bo sie zdrowo z nia nameczyli

zapewne odkrecili

stwierdzono ze nie powinno byc wiecej jak 3/4 ( 75%)

ktos w wolksburgu wymyslil minimum i maximum, nie czaje Twoich mechanikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

3,8 l z filtrem

 

Przy moim trybie wymiany oleju wchodzi 4,0 L i jest dopiero połowa miarki :)

 

stwierdzono ze nie powinno byc wiecej jak 3/4 ( 75%)

ktos w wolksburgu wymyslil minimum i maximum, nie czaje Twoich mechanikow

 

Olej ma być pomiędzu minimum a maksimum. Niczego takiego jak 3/4 nie znam a już jakichś wytycznych pod 3/4 to już wogóle. Oleju może być 1/3, 2/5, 1/2, 5/8 lub 9/10 jak to chce lecz pomiędzy oznaczeniami MIN - MAX

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kilex

ludzie potrafią utrudnić sobie życie i znaleźć problem ,choćby poziom oleju .Jakie 3/4 tak jak napisał hha pomiędzy min a max .

W lecie zaleca się max (więcej oleju, lepsze odprowadzanie ciepła)

W zimie min (mniej oleju ,silnik szypciej się nagrzewa)

Ale nie jest to żadną żelazną regułą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

HHA czy moglibyśmy prosić o dokładniejszą instrukcje Twojego sposobu wymiany oleju. Na jednym z Twoich postów wyczytałem

 

"Jak pisałem wyżej ja zlewam olej z miski przez korek jak również zlewam olej z odstojnika i chłodnicy oleju. Normalnie z miski schodzi około 3,2 litra oleju a reszta czyli od 0,6 litra do 0,8 litra oleju siedzi w odstojniku, chłodniczce oraz przewodach. Warto to zawsze zlewać przy wymianie"

 

Z miski to wiem. Ale jak zlewa sie olej z odstojnika i chłodnicy? Czy są tam korki spustowe, czy trzeba to rozkręcać. Mam AWX

U mnie przy wymianie wysysa gość olej, dolewa 3,6l i jest max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak zlewa sie olej z odstojnika i chłodnicy

Też było ładnie opisane, jednak musisz poszukać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

Mam pytanie dla uscislenia Czy zlanie oleju z odstojnika odbywa się przez: (pozwólcie że posłuże się numerami z etki) śrubą N 016 024 1 i potem wymienić uszczelke N 013 811 5? W chłodniczce oleju natomiast odkręcamy kape 038 117 061 B i wymieniamy uszczelki 038 117 070 A i 038 117 070. Czy dobrze kombinuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

BRAWO !!! :)

 

Dokładnie tak. Lecz jak nie wymieniam uszczelek 038 117 070 A i 038 117 070 przy każdej wymianie oleju lecz tylko wtedy gdy któraś z nich ma jakiś uszczerbek na swej powierzchni.

Po rozkręceniu chłodniczki i tej "kapy" :) propobuję przemyś to wszystko nitrem w razie potrzeby zmienić uszczelniacze i skręcić. Olej zlewać przynajmniej 1h wtedy zejdzie całość oleju i nowego wejdzie 4L

 

 

:)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jade na odsysanie i wchodzi 4l - stan po zalaniu w połówie miedzy min i max.

Kupuje olej, wymiana gratis i nie chce mi się już bawić w siedzenie w kanale i czekanie aż scieknie (wtedy wchodzi mi 3,5l do połowy miarki)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Każdy robi jak chce tylko bywa tak, że osoby wymieniające olej "po Twojemu" nawet nie mają pojęcia na czym jeżdżą i jak ma się smarowanie ich silnika. W dieslach TDI jest tyle miejsc, z których olej nie spływa ani nie jest do oddessania, że mało się kto tego spodziewa. Pozatym wiele lat stosowałem odsysanie oleju ale zaprzestałem tego bo tak naprawdę to nie wymiana oleju tylko zamydlanie klientom oczu.

 

I tak nawiasem mówiąc nie wierzę, że po odessaniu wchodzi 4L oleju. Olej ścieka z różnych części silnika około 1h a po godzinie ściekania od pierwszego "całkowitego" zlania oleju, potrafi sie go zebrać jeszcze 0,5L. Oczywiście podpieram się swoim doświadczeniem.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

podpierając sie opiniami osob uzytkujacych diesle grupy VW ilosc oleju w silniku nie powinna byc maxymalna, poniewaz jak to juz napisal ktos moze to zle wplywac na silnik...ogolnie nie powinno byc ani na maxa ani na min. oleju, tak gdzies pomiedzy min-max. pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jak ktoś da maksimum lub zaleje minimalnie wyżej niż max to nic silnikowi nie będzie. Silnik się nie wysr... a uszczelki napewno się nie uszkodzą. Tak czy owak należałby doprowadzić stan oleju do takiego poziomu by mieścić się pomiędzy MIN i MAX

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

Właśnie dzisiaj wymieniłem olej metodą którą poleca kolega HHA. Rzeczywiście po zalaniu 4 litrów oleju na bagnecie jest tylko połowa. Dotychczas miałem po wymianie 3,7 litra pełen stan (max na miarce). Metoda co prawda pracochłonna ale godna polecenia. 0,6 litra to jakby nie patrzeć 20% stanu oleju. A co najważniejsze po przejechaniu autem do domu ok 20 km, od kolegi który mi wymieniał, olej jeszcze był przeźroczysty. (tego nie miałem nigdy). Wymieniłem wszystkie uszczelki na chłodniczce (mam nadzieje że teraz nie pojawią się wycieki ;)

I koniecznie zabezpieczcie wszystko wokół szmatkami bo olej leje się przysłowiowymi drzwiami i oknami.

A olej zalałem "Castrol GTD 505.01", który kupiłem w Hamburgu.

 

Przy okazji pytanko. Skasowałem inspekcje według wskazań na forum, po chwili przyszedł kolega skasował mi ją ponownie nie wiedząc że juz kasowałem, czy mogą być jakieś następstwa dwókrotnego skasowania inspekcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

No to pogratulować i cieszę się z pełnego zadowolenia. Z tym ponownym skasowaniem inspekcji nic sie nie dzieje :) Pełen luz :)

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mc09

Witam

 

Mam pare putań:

- ile oleju wchodzi do silnika 2,5 TDI 163 KM, 2005 r

- jaki najlepiej zalać olej jeżeli auto ma 180 tys i do tej pory jeździł na oleju lonf life chyba aral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5,3 litra a markę to wlej jaką chcesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość max77

LongLife to nie jest to co te silniki lubią. Optymalny jest o lepkości 5w40 i dobrze jak by go wymienić co 10tkm ze względu na problemy z wałkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mscream

Witam,

Czytałem, że w warsztatach często oszukująq klientów i przycinają na oleju. Chcę kupic dobry olej i nie chcę dać się oskubać. Stąd pytanie - ile oleju wchodzi do silnika 2.5 TDI 180KM?

 

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile oleju wchodzi do silnika 2.5 TDI 180KM?
może poniższa tabela ci pomoze, w ostatniej rubryce masz swój motor :cwaniak:

klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robryz

witam :vw:

odnośnie ilości oleju to wymieniałem go w sobotę do silniczka weszło 5.5l wiec spokojnie można kupić 6 litrów.

Po odkręceniu filtra paliwa można szczykawką wyciągnąć resztę która sie pod nim gromadzi.

Ps.

olej spuściłem w piątek wieczorem i spokojnie sobie kapało przez całą noc.

Wkładając nowy filtr zalej go olejem niecały 1l

powodzenia

zero stresu :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności