Skocz do zawartości
pcgyver

co to za wężyk?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Moje pytanie jest bardzo proste -> co to za wężyk (zdjęcie w złączniku) ?? zauważyłem że zarówno z góry jak i z dołu tego węża sączy mi się paliwo zaraz po włączeniu silnika i przełączeniu się na LPG. Po jakimś czasie ustaje. Chcę dokonać wymiany jednak moja znajomość silnika jest bardzo podstawowa a w sklepie wypadało by powiedzieć co ze sobą łączy ten wężyk. Jedno jest pewne - płynie nim benzyna.

Czy taki wężyk ma jakieś szczególne wykonanie??

 

Dzięki pozdrawiam

DSC00010a.JPG

DSC00011a.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wężyk do tzw.,, zimnego wtryskiwacza" ciśnienie jakie ten węzyk musi wytrzymać to 3-4 bara, łączy listwę paliwową z tym wtryskiwaczem. Na LPG nie leje bo masz odciętą pompę paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze toldek1 , to wężyk doprowadzający paliwo do wtryskiwacza rozruchowego, odpowiada za rozruch zimnego silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy bo i ja przy okazji sie dowiedziałem co to za wężyk bo tydzień temu go wymienałem bo lała się benzynka i to dosyć sporo

 

Przy okazji to jak zrobic odciecie pompy paliwa bo umnie cały czas działa jak jade na LPG i czy jak ona nie będzie działała to czy się wtryskiwacze nie przegrzeją wszakże benzynka płynąca przez listwe napewno w jakimś stopniu je chłodzi

Niech mnie ktoś poprawi jak sie myle

 

A kolega niech szybko wymienia wężyk bo sie furka może zfajczyć koszt wężyka to u mnie 10zł za metr potrzeba tam ok. 30 cm + dwie opaski zaciskowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chyba odświeże temacik bo mam małe problemy:(

A wiec nie wiem do czego służy ten weżyk co wychodzi na koncu z listwy wtryskiwaczy bo jest ale z drugiej strony jest zatkany.. Wydaje mi sie ze on ma byc gdzies podłączony. Jeśli sie myle to mnie poprawciie

Mogli byście mi jeszcze wyjasnić do czego służy ten czujnik i za co on odpowiada??(1), i czy ten wężyk (2) ma byc podłączony do tego czujnika??

 

Za odpowiedzi serdecznie dziekuje ;)

DSC02585 oznaczenia.jpg

DSC02583.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogli byście mi jeszcze wyjasnić do czego służy ten czujnik i za co on odpowiada??(1)

Jaką pełni rolę to nie wiem, a nazywa się "przełącznik ciśnienia instalacji paliwowej"

i czy ten wężyk (2) ma byc podłączony do tego czujnika??

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi;)

a moze miec cos wspólnego ten wezyk ze spala mi bene i gaz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze miec cos wspólnego ten wezyk ze spala mi bene i gaz ??

No tego nie wiem, to chyba zależy od tego jak masz zrobione odcięcie paliwa po przełączeniu na gaz. Ale na tym to kompletnie się nie znam, nigdy nie miałem do czynienia z gazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie;)

mykam teraz załozyc ten wezyk i zobacze co sie stanie;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności