Skocz do zawartości
coucher

jaka norma oleju do silnika vr5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zbliża się u mnie wymiana oleju i chciałem się dowiedzieć jakiej normy olej zalać do mojego Passata.

Z góry dzięki i pozdrawiam

coucher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Dołącze się do pytania. Teraz moje v5 jezdzi na oleju od vw ale nie wiem co to za norma bo kupilem uzywanego z komisu i nic mi o tym nie wiadomo. Przebieg 73kmil. Co najlepiej zalac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla silnika VR5 , jednego jak i drugiego :)

vr5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim wymieniłem na Valvoline Max Live 10w40 (półsyntetyk po 7 tyś jest ok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli taki: http://www.allegro.pl/item369761424_motul_8100_x_cess_5w_40_5l_f_ra_vat.html mogę zalać?

 

mam jeszcze jedno pytanie, ostatnio wymieniając olej przypadkowo zalałem 10w. czy mogę bez żadnych przykrych konsekwencji przejść spowrotem na 5w, czy lepiej nie ryzykować i dalej lać 10w ??

Pozdrawiam

coucher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coucher, moim zdaniem ten olej będzie idealny ( marka, parametry ) . To że zmienisz po kilkunastu tysiącach km z powrotem na 5W nie powinno nic się stać, zresztą była już o tym obszerna dyskusja na forum. Tylko uważaj na podróbki motula ( również dyskusja na forum ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te kilka tysięcy to 10 tysięcy ;) olej będę brał z allegro albo ten który w linku podałem, albo jeszcze od innej osoby polecanej na forum ;)

dzięki za pomoc i pozdrawiam

coucher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krolik 46

witam mam pytanie w sprawie wymiany oleju w silniku 2,3 v5 170km jaki jest dobry do nieg proponowano mi castrol magnetic i ile wchodzi do silnika

sory ze zadaje takie banalne pytania ale to jest moj pierwszy pasat z gory dziekuje za rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie w sprawie wymiany oleju w silniku 2,3 v5 170km jaki jest dobry do nieg proponowano mi castrol magnetic i ile wchodzi do silnika

sory ze zadaje takie banalne pytania ale to jest moj pierwszy pasat z gory dziekuje za rade

Do tego silnika potrzeba 4.7 litra oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie w sprawie wymiany oleju w silniku 2,3 v5 170km jaki jest dobry do nieg proponowano mi castrol magnetic i ile wchodzi do silnika

sory ze zadaje takie banalne pytania ale to jest moj pierwszy pasat z gory dziekuje za rade

 

Ja bym ci zaproponował: LIQUI MOLY MoS2-LEICHTLAUF 10W-40 2184 sam na tym jeżdżę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zalanego Fuchsa 5W40 i ma się dobrze sprawować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! A ja mam pytanie z innej beczki w swoim AZX mam wlany castrol long life 0w30. Na tabliczce w bagażniku tez long life któryś kod za to odpowiada. I z tego co rozumiem mam lać tylko 0w30 i ma być na 30 tyś ? Podobno te silniki maja czujnik jakości ?

czy mogę np 5w30 na 15 tys nie rozumiem tego tematu :D ?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy Ci Przemku 5W40 i wymiana co max 15 tyś km. Nie stosuj żadnego 0W30 a już na pewno żadnego serwisu co 30 tyś km.

Pozdrówki

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam pytanie odnośnie miarki oleju. silnik 2.5 tdi, gdzie jest oznaczony poziom max na górnej żółtej wypustce czy na zakratkowanym polu?

20140926_123550.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mam na żółtym to jest za dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duzo. Radze odciagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej jak jest na zakratkowanym polu niz na zoltym plastiku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo przy wymianie wlałem 5.5 litra oleju, więc nie powinno być za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiesz że nie spuścisz 100 % oleju a wlaleś pewnie wg instrukcji to co się dziwisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności