Skocz do zawartości
Gość jabol

Wymiana panela/uchwyt w drzwiach +regeneracja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jabol

Witam. Mam mały problem mianowicie chodzi mi o uchwyt w drzwiach od strony kierowcy. Nie wiem jak u was ale u mnie jest gumowany i teraz okropnie to wygląda bo w niektórych miejscach poprzecierała sie do plastiku. Próbowałem go wyjąć i przy próbie demontażu cos jakby pekało. Zostawiłem wszystko w spokoju i teraz chciałbym zasięgnac rady jak mam go zdemontować....:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebolk

O ile dobrze pamiętam to najpierw musisz ściągnąć wewnętrzną stronę uchwytu (taka z dziurkami). Musisz ją podważyć np śrubokrętem i odejdzie w kierunku drzwi. W niej są zaczepy które trzymają cały uchwyt.

 

Ja właśnie w przyszłym tygodniu zabieram się za obklejanie tych rączek bo mam to samo co u ciebie.

Dodatkowo muszę naprawić 2 przyciski od szyb bo mi żonka wdusiła środkowe części hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zdejmuje ten panel. Na zdjęciach zrobiłem opis.

 

panel1xx1.th.jpg panel2an6.th.jpg

 

Ja zdarłem gumę papierem wodnym 1500 i 2500,a póżniej wypolerowałem filcem i szmatką. Efekt jest super. Na moim panelu oprócz ubytków gumy były duże zarysowania.

Tak wygląda mój panel sterowania i jedna z rączek po zerwaniu gumu i wypolerowaniu.

Z rączki zerwana jest guma tylko na nakładce. Przed renowacją były okropnie porysowane.

panelyl0.th.jpg panel2vk2.th.jpg panel3eb4.th.jpg

 

raczka2qb0.th.jpg raczkaoo7.th.jpg raczka3dr4.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jabol

Widze, że znacie się na rzeczy ;). Wielkie dzieki i macie u mnie piwko. Bajo...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin Potrykus

Dobry pomysl z tym polerowaniem.Tez mam nieco zniszczony panel i uchwyt. Chyba zrobie to samo. Wypoleruje.A tak nawiasem mozna gdzies takie gadzety kupic jak panel czy raczka?Pozdrowionka!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro panel nowy 69zł rączka cała 55zł nakładka na rączkę 30zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin Potrykus

wielkie dzieki kolego!!!!!!!!!

Pozdrowionka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marlid

może jest jakiś sposób żeby odnowić powierzchnie porysowanych -pogumowanych elementów wnetrza takich jak np uchwyty służace do zamykania drzwi od zewnątrz ? nieciekawie to u mnie wygląda ale z tego co widziałem nie tylko u mnie. pogumowana powierzchnia sie po prostu zdrapuje. moze są jakieś spraje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki urok tego auta, że te powierzchnie ogumowane się tak zdrapują.

 

Ale ponoć w ASO nie są drogie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak_vw
może jest jakiś sposób żeby odnowić powierzchnie porysowanych -pogumowanych elementów wnetrza takich jak np uchwyty służace do zamykania drzwi od zewnątrz ? nieciekawie to u mnie wygląda ale z tego co widziałem nie tylko u mnie. pogumowana powierzchnia sie po prostu zdrapuje. moze są jakieś spraje ?

 

który.ś z kolegów ostatnio napisał że starł papierem sciernym (wodnym) a potem filcem i szmatka i wygładałop to naprawde elegancko, poszukaj,(nawet zdjecia były dodane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Wymien na raczki z Trendline-to te karbonowe-one sie tak nie scieraja-i wygladaja o wiele ladniej. Poza tym na Allegro mozesz dostac w miare tanio te czarne gumowe. Wystarczy poszukac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymien na raczki z Trendline-to te karbonowe-one sie tak nie scieraja-i wygladaja o wiele ladniej. Poza tym na Allegro mozesz dostac w miare tanio te czarne gumowe. Wystarczy poszukac :)

 

 

Kolego ile dałeś za te rączki z trendline i gdzie kupiłeś??

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarna gumowana w ASO kosztuje 63 zl. Więc jaki jest sens kupować na allegro dochodza jeszcze koszty przesyłki. Wiele razy to sie sprawdziło, oczywiście w przypadku oryginalnych części. Polecam sprawdzać ceny w ASO - to nic nie kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin Potrykus

Krawcol daj jesli mozesz namiar skad kupic te raczki karbonowe.Z gory dziekuje! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Waluś

rączki nie są gumowane tylko lakierowane lakierem matowym z dodatkiem uelastyczniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na allegro panel nowy 69zł rączka cała 55zł nakładka na rączkę 30zł

>

>

W ASO tyle samo, albo i taniej, ostatnio sprawdzałem i nie pamiętam dokładnie kwot, ale byłu niższe o kilka złotych. Od czasu kiedy kupiłem na Allgro zaślepkę do panelu środkowego za 15 zł, a w ASO jest za 13, zawsze sprawdzam. Tam sobie ktoś robi "dobry " interes, sprzedając częsci z po cenach ASO, z lekkim rabatem. :)

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość w71w

Panele pasują od Skody Superb. Pewnie w ASO Skody są tańsze niż w VW. W ogóle sporo rzeczy pasuje od Superba do Paska i na bank są tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik gdz
>

>

W ASO tyle samo, albo i taniej, ostatnio sprawdzałem i nie pamiętam dokładnie kwot, ale byłu niższe o kilka złotych. Od czasu kiedy kupiłem na Allgro zaślepkę do panelu środkowego za 15 zł, a w ASO jest za 13, zawsze sprawdzam. Tam sobie ktoś robi "dobry " interes, sprzedając częsci z po cenach ASO, z lekkim rabatem. :)

 

Piotr

na tym polega allegro sprawdzic , poszukac a pózniej kupić! Kupowałem ostatnio wieszak do tłumika na allegro 15zł + 5 zł przesyłka , sklep 19 zł oryginał!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panele pasują od Skody Superb. Pewnie w ASO Skody są tańsze niż w VW. W ogóle sporo rzeczy pasuje od Superba do Paska i na bank są tańsze.

 

jakiej części byś nie wyją ze skody to na każdym elemencie będziesz miał znaczek VW (kratki nawiewu też pasują).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności