Skocz do zawartości
jackdob

hipermarkety....

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio sporo promocji na CB pojawia się w dużych marketach......

ceny radyjek to już jakieś 250PLN......

 

co o tym sądzicie?

może coś kupić????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam..

tak kup se :(

a na trasie już w ogóle bedzie taki bałagan, że nikt z nikim nie bedzie chciał gadać

 

np.

-mobile jak tam trasa na Poznań?

-czysto masz kolego

-mozesz powtórzyć

-czysto masz

-jeszcze raz bo coś się nałozyło

-mówią Ci że czysto masz na poznań!!!!

-kolego przedłóż bo coś nie dolatuje

-czysto!!!!

-zrozumiałem czysto na poznań??

-tak!!!

-dzięki koledzy, ja nie pomogę bo dopiero ruszam. Dzięki raz jeszcze i przyczepności, szerokości, przyczepności i wesołych, zimnego kapsla, bajo!!

 

 

ŻENADA :(

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam..

tak kup se :(

a na trasie już w ogóle bedzie taki bałagan, że nikt z nikim nie bedzie chciał gadać

 

np.

-mobile jak tam trasa na Poznań?

-czysto masz kolego

-mozesz powtórzyć

-czysto masz

-jeszcze raz bo coś się nałozyło

-mówią Ci że czysto masz na poznań!!!!

-kolego przedłóż bo coś nie dolatuje

-czysto!!!!

-zrozumiałem czysto na poznań??

-tak!!!

-dzięki koledzy, ja nie pomogę bo dopiero ruszam. Dzięki raz jeszcze i przyczepności, szerokości, przyczepności i wesołych, zimnego kapsla, bajo!!

 

 

ŻENADA :(

 

pzdr

 

hehe dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe dobre

Ale prawdziwe, ale poza tym na 19 na szajsowatych radyjkach słychać kolesi od piachów, żwirów, jak się wyzywają i przekrzykują, bo na odległości kilkunastu metrów się nie słyszą. A spróbuj im zwrócić uwagę, to normalnie prawie jak ślązacy! Zaczną mięchem rzucać na tych swoich gwiżdżacych marketowych radyjkach, wymyślać historyjki, że ojciec łopatą w kołyce uciszał i takie tam żenujące teksty słyszalne z pogłosem jak z wiaderka... :(

jackdob, jeśli nie musisz oszczędzać, nie rób tego, wielokrotnie proszono mnie o przedłużanie, bo ktoś czegoś nie dosłyszał. Nie chcę się chwalić, ale uważam własny zestaw za optimum w zakresie ceny i stosunku do możliwości, skonsultowany zresztą z ludźmi z http://www.cb-radio.pl/ , dlatego sądzę, że zbytnie oszczędzanie nie da Ci satysfakcji z użytkowania, a jedynie przysporzy mnóstwa szumów w aucie. Tak więc oszczędzanie tych 150, może 250 zł nie sądzę, aby było logicznie uzasadnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ceny radyjek to już jakieś 250PLN......

co o tym sądzicie?

może coś kupić????

 

Można wszystko , ale jak większość produktów w marketach jest pod hasłem Cena Czyni Cuda , owszem są produkty warte polecenia ale nie w temacie CB.

Prawie cała elektronika produkowana obecnie jest na dalekim wschodzie na marnej jakości materiałach i tak naprawdę tylko fachowcy mogą stwierdzić co tak naprawdę siedzi w markowych radiostacjach a jak jest zbudowane radio nieznanej marki i czy warte jest tych pieniędzy .

 

 

Od kilku lat używam Unidena 510 i anteny na podstawie magnesowej , wcześniej była to New Alaska a po kradzieży Sunker CB 106 podobna do tej jak tu http://www.allegro.pl/item331020740_antena_sunker_cb_106_ml_145_cbradioserwis_pl.html

Różnica w budowie , jakości wykonania ,użutych do budowy materiałach i zasięgu jest znaczna no ale cóż można wymagać jak Alaska bez podstawy kosztowała 120PLN a Sunker z magnesem tyle samo.

 

Doradzłbym Tobie abyś poszukał radiostacji starszych wykonanych na innych materiałach np.President Herbert http://www.allegro.pl/search.php?string=herbert&from_showcat=1&category=50414&country=1&location_radio=2&state=0&city=&st=gtext&order=pd&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7&price_from=&price_to=

możesz też poszukać jakiegoś serwisu CB w okolicy gdzie ludzie siedzą w temacie od lat i wiedzą co w trawie piszczy można u nich kupić jakieś stare bardzo dobre radiostacje.

 

Gdybym dziś miał kompletować zestaw to albo któryś z tych Herbertów z linku wyżej albo jakiś stary Alan http://www.allegro.pl/item333446669_cb_radio_midland_alan_48_plus_400_kanalow.html#photo

A na pewno nie stawiałbym już anteny na magnesie tylko w otwór w dachu na stałe żeby za dużo nie wiercić można wykożystać otwór po AM/FM.

Antena Sirio taką http://www.sirioantenne.it/prodotti_ant.php?idc=1008171255&idg=1008171169&idp=1144670713

albo Indiana taka http://www.president24.pl/product-pol-1852366-Indiana.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chodi

Sorki bo troszkę ten temat zszedł chyba na psy .

Z tego co piszecie to wynika że kolega jackdob ma nie kupować radia bo będzie jeszcze jeden użytkownik , który zaśmieca eter ? Czy może ma nie kupować w markecie UNIDENA 520 bo z marketu to syf a z alledrogo rewelka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam..

 

chodi polecam czytanie ze zrozumieniem...

 

1. nikt nie mówi że jacdob ma nie kupować radia CB tylko że jakość tych w hipermarkecie za 250pln jest do d... (nikt nie wspomniał nic o unidenie 520)

2. gobi i sipowitz starają się koledze pomóc i wytłumaczyć że "tanie mięso psy jedzą"

3. pokaż mi UNIDENA 520 którego mozna kupić w markecie???

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chodi

Jureczku właśnie o to chodzi że czytam ze zrozumieniem i dalej nie wiem czy się różnią te sprzedawane w markecie od innych . No chyba że są jakieś modele specjalnie robione pod markety np ( wyprodukowano dla tesco). Oświećcie mnie czym się będzie różnił alan 48 multi kupiony za 380zł w serwsie CB od tego samego alana kupionego w norauto za 320 zł

 

pozdrawiam 73!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodi - post jarod-a do którego się "uczepiłeś" ;) dotyczył tanich radyjek z supermarketu. nie pisał on (bo sam autor nie pisał) o unidenie ani o żadnej innej marce. nie pisał o żadnym modelu radia (ktoś wspomniał o unidenie w poście dalej). jarod w sposób dość obrazowy opisał to, że radia z supermarketów za 250zł to generalnie szajs, którego coraz więcej na drogach - w połączeniu z antenami 40cm sprzedawanymi w komplecie robi się bałagan w eterze, bo z powodu słabego sprzętu ludzie Ci nie słyszą dalej niż 1km i nie krzyczą dalej niż 1km ;)

 

jarod zgodzi się napewno ze mną, że jeśli w supermarkecie pojawi sie uniden pro 520xl lub coś innego sprawdzonego w promocyjnej za 250zł to nie ma się czego obawiać. wystrzegać wypada się "no name" lub "super hiper cb extra hajłej full opszyn", które maja tylko obudowy podobne do CB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
normalnie prawie jak ślązacy! Zaczną mięchem rzucać

 

czyli, że niby jak :?:

 

Jarod zanim zaczniesz wyrażać niepochlebne opinie postaraj się zgłębić temat - nie wiesz o jakich radiach pisze kolega a już zdążyłeś go objechać.

Jeśli kupisz dobre radio w dobrej (marketowej) cenie to dlaczego masz nie skorzystać :?: Lepiej dołożyć stówkę i kupić szumofon na alledrogo :?:

Jędruś to co opisał jarod pięknie obrazuje użytkowników CB zakupionych na allegro czy w przydrożnym pseudoserwisie, w którym gościu wciśnie byle gó*** bo mu zalega na półce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chodi
chodi - post jarod-a do którego się "uczepiłeś"

 

Andrzejku nie uczepiłem sie Jurak tylko skoro autor zakładając wątek nie pisze nic na temat wybranej marki , lecz podaje ogólnikowy zarys tematu to nie można przekreślać wszystkiego co jest z nim związane . jackdob nie napisał że ma zamiar kupić jakiegoś szumika i 20cm antenke a tak właśnie szufladkujecie sprzęt z marketu .

Każdy z nas wie ( aprzynajmniej większość ) jakie wrunki mają być zachowane przy zakupie CB , autor o tym nie wspomina więc nie wiem o co halo ?

 

Więc odpowiadam - jackdob , możesz kupić w markecie tylko przemyśl jaki zestaw będzie dla Ciebie optymalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja napisałem to w cudzysłowiu specjalnie i dodałem emotkionę. Ty kolego zacząłeś pisać, że jarod czepił się unidena a to nieprawda, co tez starałem sie sprostować. Dla mnie EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chodi
Ty kolego zacząłeś pisać, że jarod czepił się unidena

 

Sorki ale gdzie napisałem że Jurek uczepił śię unidena ?

 

Widzę że dalsza moja wypowiędżź w tym temaci nie ma sensu , no cóż niech żyje wolność słowa .

 

mimo wszystko pozdrawiam

bez odbioru

73!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co to sobie do gardeł skakać ?

 

Najgorszemu wrogowi nie polecę kupić czegoś takiego http://www.norauto.pl/gazetka.php?strona=4 bo już "markowy" Alan 100+ jest szumofonem więc nie warto sobie głowy zawracać .

A tu niby specyfikacja tego g...a http://www.selgros.com.pl/new/katalog/karta.php?productid=177957&idhosta=2079 z innego marketu.

A tu dowód na to że cena skądś się bierze http://www.allegro.pl/item337610729_cb_radio_omega_invion_przesylka_gratis_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zacząć krzyczeć o wolności słowa :) a ktoś Cię tutaj bije, represjonuje, kasuje Twoje posty, zamyka temat? zastanów się jeśli następnym razem zaczniesz pisać o wolności słowa :) mi się wydawało, że dyskusja jest najlepszym dowodem na takiej wolności istnienie :) geeez - zły humorek masz w sobotę? pytałeś dlaczego jarod tak napisał to Ci wytłumaczyłem. on pisał z jajem i moja odpowiedź również taka była, a Ty wyciąłeś emotę i się rzucasz.

 

Sorki bo troszkę ten temat zszedł chyba na psy .

Z tego co piszecie to wynika że kolega jackdob ma nie kupować radia bo będzie jeszcze jeden użytkownik , który zaśmieca eter ?

nie napisał tak. napisał, że kupno kiepskiego radia to kolejny użytkownik, który nie będzie się w stanie porozumieć z innymi właśnie z powodu kiepskiego sprzętu. Ja to odebrałem jako przestrogę, pisaną ze sporą nutą czarnego humoru (IMHO taki właśnie był zamysł) a Ty potraktowałeś za poważnie - stąd nieporozumienie :P

Czy może ma nie kupować w markecie UNIDENA 520 bo z marketu to syf a z alledrogo rewelka ?

i tego też nikt przed Tobą nie napisał.

 

więc wolność słowa wolnością słowa a umiejętność czytania ze zrozumieniem.....

 

dobra, bo się OT robi.

moim zdaniem nie ma różnicy to, gdzie dokonamy zakupu radyjka, które jest ogólnie uznawane za sprawdzony i wart polecenia sprzęt. Hipermarket, od Pana z osiedlowego sklepu, allegro, forum, bazar - co za różnica? Powtórzę - wystrzegać się wynalazków. Czytajcie co gobi pisze - marketing działa, ale najlepiej zasięgnąć opinii tych, którzy radyjek używają a miejsce zakupu wybrać pod tytułem: najtaniej.

Żeby była jasność najtaniej ale sprawdzony sprzęt a nie wynalazki, które jak padną nawet nie ma w Polsce jednego serwisu :) Nie będę cytował sam siebie, ale napisałem, że nie warto oglądać się w hipermarketach za "no logo" czy "super hiper cibiradio". A jeśli mają taniej Unidena czy Presidenta? Brać i się nie zastanawiać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem posta...dlatego, że nie mam o CB zadnego pojęcia....

na pewno przed samym kupnem czegokolwiek, wiele o tym poczytam....

 

ale też zasłyszałem opinię fachowca, który już kilka lat w temacie siedzi (oczywiście nie na temat konkretnego modelu), że można zainwestować niewielkie pieniążki w jakieś radyjko z marketu (podkreślam, że była to rozmowa dość ogólna), a nastepnie je przerobić (wymiana drobnej elektroniki za około 50zł) ....

 

jeszce raz podkreślam.......zapytałem z ciekawości i nie ma tu mowy o jakimś konkretnym modelu.....

ale pomalutku zaczynam oswajać się z tym, że bedę chciał sobie coś kupić....

 

no i jest druga strona tego medalu........

 

mnie nie jest potrzebne CB na codzień...... ale jak to mówią od święta......

czyli więcej przeleży, niż bedzie używane..........

 

dlatego też zapytałem Was....mających o tym pojęcie, czy jest sens zainwestować w tanie radio.......używając go okazjonalnie......

bo kwestia dobrania anteny, zestrojenia....to chyba też istotna rzecz......

 

 

jestem w tym temacie totalnym laikiem.......a pomysł mój zrodził się w czasie gdy wraz ze znajomymi wracałem z zimowisk......i jeden z nich nasłuchiwał radyjka, a potem sygnały mi dawał światełkami....:)

 

raz na jakiś czasgdzieś się tam dalej wybieram.....i myślę, że właśnie wtedy mogło by się przydać.......

lecz na dziś doświadczenia i wiedzy w temacie mam ...mniej niż zero.....:D

 

 

 

 

pozdrawiam....

 

witam..

tak kup se :(

a na trasie już w ogóle bedzie taki bałagan, że nikt z nikim nie bedzie chciał gadać

ŻENADA :(

pzdr

 

zrozumiałem podtekst...czytając dalsze posty......

ale chyba nie jesteś przeciwnikiem tego aby ludzie kupowali CB......

 

sposób porozumiewania się przez radio oraz słownictwo to niestety indywidualna sprawa każdego......

a ile ludzi tyle charakterów......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj w ulotce widzialem "radyjko" z antena za 170zl!! mimo iz nei posiadam radia i uzywalbym go takze okazjonalnie to sie nei skusze,,,poczekam na lepsze dni odloze i kupie cos sensownego, uwazam ze kto raz przyoszczedzi dwa razy placi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze...

widze że się narobiło...

jackdob broń Boże nie jestem przeciwnikiem a wręcz namawiam :)

mi chodziło tylko o to że "Tanie mięso psy jedzą"

Ja od 6 lat kursuję Gdańsk--->Warszawa i nigdy nie miałem CB, jakiś rok temu pożyczyłem od kolegi alana100 + antena 66cm, i pojechałem w trasę.. jeżeli chodzi o ten zestaw to porażka, (coś z serii to co opisałem na pierwszej stronie) ale wtedy zobaczyłem że to bardzo przydatna rzecz.... jak wróciłem do domu oddałem mu ten sprzet i odrazu poszedłem kupić sobie zestaw CB, ale pierw poczytałem na forum i zakupiłem unidena520 +hustler100 ale szybko go zmieniłem na ML145;

 

tak więc żeby nie opowiadać tu histori całego mojego życia, powiem tak:

jestem kulturalnym użytkownikiem CB, ale jak ktoś się pyta 10 razy o to samo i widzę jak to robi ,a ja mu odpowiadam 10 razy również to samo, to wole otworzyć okno i mu to powiedzieć bez radia CB

...i nikt mi nie powie że z radia za 170pln w hipermarkecie można zrobić unidena520 lub presidenta

 

moim zdaniem nie ma różnicy to, gdzie dokonamy zakupu radyjka, które jest ogólnie uznawane za sprawdzony i wart polecenia sprzęt. Hipermarket, od Pana z osiedlowego sklepu, allegro, forum, bazar - co za różnica? Powtórzę - wystrzegać się wynalazków. Czytajcie co gobi pisze - marketing działa, ale najlepiej zasięgnąć opinii tych, którzy radyjek używają a miejsce zakupu wybrać pod tytułem: najtaniej.

Żeby była jasność najtaniej ale sprawdzony sprzęt a nie wynalazki, które jak padną nawet nie ma w Polsce jednego serwisu :) Nie będę cytował sam siebie, ale napisałem, że nie warto oglądać się w hipermarketach za "no logo" czy "super hiper cibiradio". A jeśli mają taniej Unidena czy Presidenta? Brać i się nie zastanawiać!

podpisuje się obiema rękami i nogami :)

 

 

napisałem posta...dlatego, że nie mam o CB zadnego pojęcia....

na pewno przed samym kupnem czegokolwiek, wiele o tym poczytam....

 

ale też zasłyszałem opinię fachowca, który już kilka lat w temacie siedzi (oczywiście nie na temat konkretnego modelu), że można zainwestować niewielkie pieniążki w jakieś radyjko z marketu (podkreślam, że była to rozmowa dość ogólna), a nastepnie je przerobić (wymiana drobnej elektroniki za około 50zł) ....

 

jeszce raz podkreślam.......zapytałem z ciekawości i nie ma tu mowy o jakimś konkretnym modelu.....

ale pomalutku zaczynam oswajać się z tym, że bedę chciał sobie coś kupić....

 

no i jest druga strona tego medalu........

 

mnie nie jest potrzebne CB na codzień...... ale jak to mówią od święta......

czyli więcej przeleży, niż bedzie używane..........

 

dlatego też zapytałem Was....mających o tym pojęcie, czy jest sens zainwestować w tanie radio.......używając go okazjonalnie......

bo kwestia dobrania anteny, zestrojenia....to chyba też istotna rzecz......

 

 

jestem w tym temacie totalnym laikiem.......a pomysł mój zrodził się w czasie gdy wraz ze znajomymi wracałem z zimowisk......i jeden z nich nasłuchiwał radyjka, a potem sygnały mi dawał światełkami....:)

 

raz na jakiś czasgdzieś się tam dalej wybieram.....i myślę, że właśnie wtedy mogło by się przydać.......

lecz na dziś doświadczenia i wiedzy w temacie mam ...mniej niż zero.....:D

 

.. no, trzeba było tak od razu :)

 

uważam że nie potrzebny Ci jest zestaw za 500 - 600pln by używać go raz na 2 miesiące, kup coś do taniego bo i tak będziesz tylko nasłuchiwał...

... jeszcze jedna ważna rzecz na która musisz sobie odpowiedzięć, do czego ma służyć te radio?? jako antymisiak czy jako navigacja?

 

pzdr

 

Ps. chodi prośba do Ciebie, nie zdrabniaj mojego imienia ;) (bo póki co to razem wódki nie piliśmy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio sporo promocji na CB pojawia się w dużych marketach......

ceny radyjek to już jakieś 250PLN......

 

co o tym sądzicie?

może coś kupić????

 

Jacuś w tej cenie na allegro kupisz jak dobrze poszukasz Unidena 520 i takie radyjko bym polecał ( sam je kupię bo to następny cel po zmianie autka, tylko muszę się troszkę podnieść ) na chwilę obecną mam pierwszą Cobrę i też jestem zadowolony.Antenkę kupisz na Wólczańskiej Sirio ML 145 za 130 pln-ów i zestawik jak ta lala.

 

pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam to co w podpisie za 330zł (CB+antena),z Dalekiego Wschodu i jest to superowy sprzęt,acha i jeszcze o zgroza,kupiony na allegro.Panowie nie łudżcie się,że wasze "Panasoniki"są z Japonii,a części w Presidentach nie mają skośnego rodowodu.:P.Pozdrawiam

ps.przed zakupem warto tylko poczytać opinie użytkowników,a nie polegać na stwierdzeniach "fachowców",którzy wypowiadają się autorytarnie na temat rzeczy,których nie mieli okazji sprawdzić.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności