Skocz do zawartości
Gość sebwys

Problem z oświetleniem wewnątrz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sebwys

Witam!

 

Mam problem z oświetleniem wewnętrznym nad wstecznym lusterkiem. Jak mocniej przyhamuję samo się włącza :609:

Podejrzewam, że to któraś z krańcówek, ale która ... :647:

A może to coś innego...

 

Pomożecie :623:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi Ci sie zwarcie na przelaczniku. Mysle ze oczyszczenie stykow pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie ziom mnie zaimponowałeś :629: :629: :629: .

Powykręcaj krańcówki, ja stawiam na przetartą isolację przewodów w słupkach. Nie wiem, jak to sprawdzisz. Nie mam pojęcia, jak wyciągnąć te przewody.

 

 

 

A może nie chodzi o mocniejsze hamowanie.

Zrób dwie próby.

1 Wyjmij bezpiecznik od świateł STOP i gdzieś na nieuczęszczanym terenie :629: rób ostre próby, czy nie załączy się oświetlenie. Druga osoba na zewnątrz niech sprawdzi, czy przypadkiem STOP się nie załącza.

 

2 Wyjmij bezpiecznik od oświetlenia wnętrza i sprawdź, czy masz STOP Przy pomocy drugiej osoby podczas ostrej jazdy.

 

Zadziałanie któregoś przypadku oznacza istnienie "wspólnego punktu" obu obwodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym postawił na czujnik w zamku klapy. Kiedyś jak ponaupychałem "walizek" do bagażnika tak że musiałem zamykać w dwie osoby:) to jak autko gdzieś lepiej podskoczyło to zapalały sie lampki na chwilke,ale niestety miałem jescze terminatora wstawionego, ze jak otworzę drzwi to po chwili zapłon wyłącza. Jazda na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdarzyło mi się, by po otwarciu tylnej klapy oprócz włączenia lampki przy klapie włączało się oświetlenie kabiny. Nie słyszałem, by oba obwody (oświetlenie przestrzeni bagażowej i oświetlenie części pasażerskiej) były ze sobą połączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Widocznie miał krańcówkę od alarmu podpiętą do któregoś wyłącznika drzwiowego i stąd podniesienie klapy skutkowało tym samym co otwarcie drzwi - taka moja diagnoza. A co do przypadku sebwys'a - zacząć chyba od lampki, pozspawdzać, czy blaszki nie powyginane, styki na miejscu, przeczyścić wyłącznik a jak to na nic - to po kabelkach lecieć .... eh... współczuję... a taka niby pierduta ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke dziwne ale u mnie zawze pali sie swiatelko w bagazniku przy kazdym otwarciu dzwi...i chyba tak ma byc... :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Wszystko się zgadza-światełko w bagażniku ma się zapalić po otwarciu klapy (w zamku klapy jest włącznik). Co innego jak po otwarciu klapy zapala się lampka przy lusterku wstecznym :620: - i stąd moja diagnoza o krańcówce od alarmu spiętej z przewodem od wyłączników drzwiowych. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. W alarmie który zakładałem mam osobna linie od drzwi i klap. Sam zakładałem i napewno nie spinałem ich razem, ale jak otwieram bagażnik to zapala mi sie lampka przy lusterku. Myslałem że to norma?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość magcn
Myslałem że to norma

Ja też. U mnie jest dokładnie tak samo. I nigdy z tego powodu nie miałem żadnych kłopotów :641: Po otwarciu bagażnika (tyle, że sedan - ale to chyba żadna różnica) zapala się też oświetlenie przy lusterku. No chyba, że na "sztywno" jest odłączone ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebwys

Dzięki za rady :641:

Będę musiał rozbebeszyć krańcówki w pierwszej kolejności :647: a później sprawdzę kable :644:

Jak naprawię, to dam znać :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności