Skocz do zawartości
Gość peter_84

Nowy modul komfortu...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość peter_84

Witam...

Mam pytanie odnosnie modulu komfortu (tylko nie wysylajcie nie do wyszukiwarki czy do google bo juz wszystko przejzalem).Mialem strasznie zalany modul komfortu ,nie dzialalo oswietlenie w srodku ,brak brzeczyka ,problemy z centralnym zamkiem.Spisalem wiec numery z modulu 1J0 959 799 N zanalazlem taki sam na allegro i...Otwieranie z pilota wogole nie dziala ,swiatel w srodku jak nie mialem tak nie mam ,ale brzeczyk dziala:)Zalewa mnie juz krew.Samochod mam w Irlandii i wybieram sie do Polski na swieta.Czy jedynym rozwiazaniem jest serwis?Aha ,kupilem tez kabel do VAG i nie chce dzialac (elektryk stwierdzil ze brak masy...) ,wymienialem tez oryginalne radio VW na Pioneera.Prosze o pomoc...

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawdź stan przewodów elektrycznych w wiązce, które idą do modułu komfortu. Bardzo często właśnie ich zaśniedzenie lub przetarcie jest powodem usterki a nie sam moduł. O ile dobrze sobie przypominam to aby to sprawdzić musisz rozerwać całą osłonę tej wiązki. Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem ten temat....

i potwierdzam to co arkadius napisał powyżej.....

 

z modułu wychodzą przewody (wiązka) i łączą się z innymi wiązkami......

 

sprawdź wszystkie połączenia pokryte czarną taśma izolacyjną.......

jak zobaczysz podd nią zielonkawy nalot (śniedź) to od razu oczyść całe połączenie poskręcaj (a najlepiej polutuj) i zaizoluj.....

następnie kolejne...... kolejne.......i tak do skutku aż wszystkie sprawdzisz......

 

jak się okaże że tam wszystko było ok...... to już tylko pozostaja wszystkie kostki połączeniowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pate-de-ee

hEJA

Mialem podobny problem w moim Passku 2001 Tdi w Anglii , kompletnie zalany od strony filtru przeciwpylkowego , podloga basen ! w module chyba z pol litra wody wszystko plywalo - istna masakra . Bylem w serwisie , kupilem nowe konektory , wtyczki i kable , stare staralem sie powypinac ale wszystko zasniedziale, wiec bez lutownicy sie nie obylo... caly dzien w aucie krotko mowiac...

kupilem zupelnie nowy modul w serwisie , podpialem i wszystko dziala swiatelka, bagaznik sie otwiera, swiatla pod drzwiami.... oprocz zamykania auta ... nie moge go zamknac, musze jechac do serwisu zakodowac kluczyk do nowego modulu i moze bedzie ok.

Ogolnie kable i wtyczki to podstawa i sprawdz jeszcze czy modul ma wszystki piny w calosci .

 

Pozdro

Pat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też mam problem z modułem komf...

Nie działa mi nic co podpięte jest d modułu. Znajomy elektryk powiedział mi żebym sprawdził kable do modułu. Podpowiedział mi, że na czerwonych kablach ma być zawsze prąd na czarnych tylko przy przekręconym kluczyku, na brązowych masa. Wziąłem się do sprawdzenia wszystkiego i okazało się, że brak prądu jest na czerwonym kablu który prowadzi do samego modułu do niego podpiętych jest 5 innych kabli - 3 idą w tylną stronę samochodu 2 w przód. Mówię sobie problem rozwiązany jak podepnę skądś prąd to będzie ok a tu zonk podłącze prąd to świeci mi tylko światło w podsufitce. nie wiem co mogę dalej zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

proszę o informacje czy to wina modułu komfortu.

 

Nie działaja mi następujace rzeczy :

 

- lusterka elektryczne ( lewe i prawe ) wraz z ogrzewaniem

- brak oświetlenia wnętrza po odtwarciu drzwi kierowcy

- brak ikony o otwarciu drzwi przez kierowce na wyświetlaczu

- brak mozliwości odtwarcia bagaznika kluczykiem

- samochód sam sie zamyka po ok 10-15 sek pomimo ze drzwi są odtwarte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności