Skocz do zawartości
Gość eddu2

ubywa oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Gość eddu2

Witam wszystkich!! Mam taki problem mam passata 1,9 tdi (90) 2000r. w automacie 4 biegowym. Najwiecej jezdze nim po miescie bardzo spokojnie i mam taki problem ostatnio jechalem dluzsza trase okolo 400km i nagle zaswiecila sie kotrolka od oleju zatrzymalem samochod i sprawdzilem i rzeczywiscie oleju bylo malo nigdy do tej pory nie bral oleju a teraz nagle nie wiadomo co jak jezdze nim po miescie nie bierze oleju. Samochod po wymianie oleju filtra oleju filtra paliwa wymieniony olej w skrzyni i zrobiony rozrzad. DZIEKI WIELKIE ZA POMOC !! POZDRAWIAM WSZYSTKIM MILOSNIKOW PASSATA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... TDI zre troche oleum........

Bylo na forum... szukajka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz osłonę pod silnikiem, to ją zdejmij i obejrzyj, czy nie ma na niej oleju . Sprawdź tez filtr oleju - czy spod niego czasem nie cieknie. Wyciągnij bagnet od sprawdzania poziomu oleju, czy nie ma na nim takiej szarawej mazi, bo może olej do układu chłodzenia uciekł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dopiero co wymieniłeś olej i wlane było odpowiednio dużo to sytuacja jest niepokojąca.

Pytanie ile tego oleju bierze na 10 000km.

TDI oczywiście bierze olej, no ale bez przesady.

Zajrzyj pod spód, zobacz czy aby nie mokry, jak mokry i nie wiadomo skąd ucieka, to umyj go wysusz i obserwuj skąd idzie.

Zajrzyj też do przewodów dolotowych - może odma wpycha CI tam dużą ilość oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też brało :( Sprawdź czy olej nie jest obecny w zbiorniczku płynu chłodzącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eddu2

własnie o to chodzi ze do tej pory nie bral oleju jak jezdzilem po miescie dopiero jak wyjechalem w trase. I to nie jest troche oleju bo pobral tyle az sie zaswiecila kontrolka w komputerze ze trzeba dolac. A nie uwazacie ze to moze byc cos z turbina?? nie ma czegos takiego ze jak nie dziala to bieze olej czy cos?? bo własnie turbina cos mi sie nie podoba nie jestem pewny czy ona chodzi wogole. Jak jezdze po miescie w automacie bez agresywnej jazdy tylko spokojnie. Zobacze jutro jak to wszystko wyglada czy cieknie czy nie bo teraz juz nie mam za bardzo jak DZIeki Wileki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie wyjaśnienie, ale kiedyś taki temat był poruszany. Jak się jeździ tylko po mieście, to może być nawet tak, że poziom oleju wzrosnie lub też pozostanie cały czas na tym samym poziomie. natomiast gdy się auto przegoni po sporej trasie, to właśnie mże zaistniec takowy objaw, ze raptem oleju jest za mało. SZKODA, że nie mogę tego znaleźć w tym momencie - ale juz jest to jakimś wytłumaczeniem. Dodam, że proszę mnie nie atakować za to co napisałem, bo ja tego nie wyysliłem - czytałem o tym gdzies... a gdzie - to nie mogę teraz znaleźć :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek - ale ganiasz czy nie - olej na ogół sprawdza się jak już samochód trochę postoi i "odpocznie" - bo jak nie pozwolisz żeby olej ściekł do miski to nic nie zobaczysz. Nie ma cudów - jeśli sprawdzasz zawsze w tych samych warunkach - np. zawsze w garażu po nocy to ewidentnie widać - bierze albo nie...

 

Eddu - turbina też ciec może - niezależnie od tego chodzi czy nie - olej spaceruje po układzie pod ciśnieniem, jak uszczelki puszczają to będzie ciekł i już.

Ale najpierw sprawdź odmę - jak odmą idzie dużo oleju to będzie od w turbinie, mimo, że turbina może być szczelna. Przewód odmy wchodzi bowiem przed turbiną.

 

Jeśli stwierdzisz że to może być odma, bo w przewodzie za zaworem ciśnienia, wchodzącym w dolot do turbiny będzie bardzo mokro - to można zrobić test z butelką - wtedy będzie widać czy to rzeczywiście odma.

Sprawdź przewody przy IC (olej tam będzie na pewno - pytanie tylko ile go będzie). Jak nie wiesz co tam jest to możemy gdybać w nieskończoność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osiah - to co napisałem, to nie jest mój przypadek i moje słowa. Ja się tylko spotkałem z takim wyjaśneniem sprawy - tak więc wrzuciłem :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eddu2

sprawdze jutro wszystko dokladnie jak bedzie jasno. ale z tego co pamietam jak zagladalem pod maske to wszedzie bylo sucho nie bylo zadnych wyciekow. Jak wtedy jechal jak zaswiecila sie ta kontolka zatrzymalem sie odczekalem z 15 min sprawdzilem w miedzy czasie stan oleju i bylo dobry kontrolka zgasla i odjechalem normalnie ale jak wracalem kontorlka znowy sie zaswiecila i musialem nastepna przerwe zrobic. Dzis dolalem 200ml oleju i jak narazie jest wszystko ok jak bedzie dalej ubywalo oleju pojade na warsztat i sprawdze to dokladnie zeby nie bylo jakiej lipy ze bede musial ladowac kase w jakis remont. jak narazie od kupna przejechalem 10000 i jest wszystko dobrze :) oprocz tego ubywajacego oleju teraz ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności