Skocz do zawartości
Stochastic

Gruchotanie/chrobotanie przy skręcie w prawo.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Odgłos mocnego gruchotania dochodzi z lewego przedniego koła (po stronie kierowcy), gdy skręcam w prawo. Szczegolnie jak są nierówności lub różnica poziomów, czyli zjeżdżam na niższy teren/jezdnię, jak jest uskok. Czasem owy gruchot pojawia się przy jeździe na wprost i przejeżdżaniu dość wolno przez poprzeczne nierówności.

 

Zawieszenie powiedziało dość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko powiedziało dość ;) na 100% ma chwile że się kuleczki wykruszają i w jeździe na wprost czasami trzeszczy podnieś autko i złap za koło jak jest luz to łożysko zakęć nim jeszcze i bedziesz wiedział na 100%

Edytowane przez tkaczu18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem dokładnie taką sytuacje w poprzednim aucie - padł przegub z kolei :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% przegub wymien najlepiej GKN i juz po kłopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też obstawiam na przegub ,tym bardziej ze osłona pisałes pękła na pól ,wiec duzo wczesniej pewnie była uszkodzona i to zrobiło swoje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osłona pękła na pół? Ale czego, przegubu? W sumie nie wiem gdzie to pisałem, ale może i jest ten mieszek lekko pęknięty. Odgłos tego mógłbym porównać do gruchotu, jakby się tam coś mieliło bez smarowania, jakby metal o metal. Zawieszenie zupełnie wykluczacie? A to łożysko jak kolega wspomniał?

Edytowane przez Stochastic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze jest dylemat łożysko czy przegub, podnieś autko, zakręć kołem i spróbuj zlokalizować, jak masz walniętą osłone przegubu to i tak ją musisz wymienić, a przy wymianie powinno się okazać co jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko wydaje mi się, że gdyby to było łożysko uszkodzone, to by wyło, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, tylko wydaje mi się, że gdyby to było łożysko uszkodzone, to by wyło, nie?
kolego stukanie pukanie tak to sie zaczyna dostal sie piach jakies syfy i to dalo swoje,ja obstawiam naprzegob,sprawdz jeszcze czy jak ruszasz z miejsca tylko (powoli) skrec kierownica prawo,lewo do oporu i zobaczysz czy cos stuka czy puka? jesli tak to przegob na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000!% przegub, pewnie jak skręcasz to dodatkowo słychać stukanie jakby w zegarku? Jak poleci osłona, to tylko kwestia czasu kiedy poleci przegub, dobrze że w passatach da się wymienić tylko przegub, w 405 np musiałem wymieniać całą półoś a to mocno podnosi koszta ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawial lozysko kola lub lozysko amortyzatora badz tak jak koledzy mowia przegub.. ewentualnie peknieta sprezyna. Ja w poprzednim aucie chyba przez rok jezdzilem z peknieta sprezyna.. tez trzeszczalo przy jezdzie po nierownosciach, przy wjezdzie na kraweżnik. Podjedz na stacje diagnostyczna, za 20zl sprawdza ci zawieszenie i moze sie dowiesz co tak strzela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo , jest to przebub .

Po wymianie na nowy jest wszystko ok a zaczęło się od walniętej osłony przegubu a potem to juz bardzo szybko poleciało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegub na 100%, padł mi w zimie. oznaki były podobne do najechania na jakąś kre lodu gruchotanie. jak przegub padnie to nie ruszysz, mnie to złapało na skrzyżowaniu hehe podczas skręcania, musiałem zepchać auto na pobocze. koszt nowego to 250zł sprawdz odrazu z drugiej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi się albo wydaje, albo to prawda, ale słyszę od kilku dni też podobne odgłosy tylko cichsze z prawej strony (od pasażera). Albo to jest czarny sen, albo jestem człowiek pech...

Edytowane przez Stochastic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja mam w swoim pasku znowu taki problem ze na postoju na wyłączonym silniku ruszając kierownicą to w lewo czy w prawo wyczuwam dosc spore luzy jak by na maglownicy b slychac to bardzo dobrze z kabiny, poza tym wymienione mam wszystkie wahacze dolne, górnych nie robilem bo byly jeszcze OK, wiem ze powinno sie wymieniac wszystkie na raz najlepiej, no ale wiecie sami ze to nie tania sprawa:D czekam na jakąs podpowiedz. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo to jest czarny sen, albo jestem człowiek pech...

 

Raczej eksploatowanie auta z uszkodzonymi osłonami przegubów. Jednak nie martw się - pocieszę Cię :) Mi nowy przegub wytrzymał 25.000km (Ruville) pomimo, że osłona była cała (wymiana razem z przegubem).

 

Najszybsza diagnoza łożyska:

Auto na lewarek, wrzuć luz (lub N jeśli automat) i pokręć kołem na wyprostowanych kołach. Jeśli słyszysz "strzelanie, chrobotanie" i podobne odgłosy powodem jest łożysko. Jednak najczęstszym symptomem padającego łożyska (oryginalnego) jest uprzednie, charakterystyczne buczenie bardzo łatwo słyszalne wewnątrz auta.

 

Najszybsza diagnoza przegubu:

Jeśli szukasz przyczyn po stronie lewej - wkręcasz koła do oporu w lewo i rusza dość energicznie, bez szarpnięć i niepotrzebnych przeciążeń. Usłyszysz specyficzne mielenie przegubu słyszalne tylko podczas skrętu kiedy to występują największe naprężenia na kulistym połączeniu.

Strona prawa - postępujesz analogicznie.

Edytowane przez Tomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja mam w swoim pasku znowu taki problem ze na postoju na wyłączonym silniku ruszając kierownicą to w lewo czy w prawo wyczuwam dosc spore luzy jak by na maglownicy b slychac to bardzo dobrze z kabiny, poza tym wymienione mam wszystkie wahacze dolne, górnych nie robilem bo byly jeszcze OK, wiem ze powinno sie wymieniac wszystkie na raz najlepiej, no ale wiecie sami ze to nie tania sprawa czekam na jakąs podpowiedz. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy ja mam w swoim pasku znowu taki problem ze na postoju na wyłączonym silniku ruszając kierownicą to w lewo czy w prawo wyczuwam dosc spore luzy jak by na maglownicy b slychac to bardzo dobrze z kabiny, poza tym wymienione mam wszystkie wahacze dolne, górnych nie robilem bo byly jeszcze OK, wiem ze powinno sie wymieniac wszystkie na raz najlepiej, no ale wiecie sami ze to nie tania sprawa czekam na jakąs podpowiedz. pozdrawiam
sprawdź krzyżak kolumny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gruchotanie/chrobotanie przy skręcie w prawo. - 04-04-11, 19:44

Jak w temacie. Odgłos mocnego gruchotania dochodzi z lewego przedniego koła (po stronie kierowcy), gdy skręcam w prawo. Szczegolnie jak są nierówności lub różnica poziomów, czyli zjeżdżam na niższy teren/jezdnię, jak jest uskok. Czasem owy gruchot pojawia się przy jeździe na wprost i przejeżdżaniu dość wolno przez poprzeczne nierówności.

 

Zawieszenie powiedziało dość?

 

A po mojemu skoro coś Ci gruchocze i na jeździe na wprost i na dziurach czy nierównościach to zainteresowałbym się raczej zawieszeniem może jekieś końcówki drążkareakcyjnego czy jakoś tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz szybsza diagnoza ... Lubisz palić gumę na skręconych kołach albo agresywnie ruszać przy skęconych kołach ?? jak tak to przegub jak nie łożysko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności