Skocz do zawartości
aron20000

1.9D 1Y Czujnik w głowicy za co odpowiada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może ktoś wie do czego jest czujnik wkręcony z prawej strony głowicy z pojedyńczym przewodem w silniku 1.9D 1Y. Czujnik cisnienia oleju jest nad filtrem, to jakiś dodatkowy od oleju, do czego on służy?

img4025u.th.jpg

Edytowane przez aron20000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluzy do mierzenia cisnienia oleju ale pewny nie jestem czy cos sie dzieje z autem ze pytasz ? odlacz kabel i bedziesz wiedzial za co odpowiada

Edytowane przez wojta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać w jaki sposób i czym on się różni od tego wkręcowego nad filtrem. Dzisiaj zauważyłem, że wsuwka jest oderwana. Kontrolka oleju nie migała, ani nie włączał się buzzer (chyba, że grzebiąc się dzisiaj sam za niego zaczepiłem i nie zauważyłem, po odłączeniu powinien dawać sygnał w postaci migającej kontrolki oleju?). Dzisiaj przylutowałem na nowo wsuwkę i tak zacząłem rozkminiać w jakim celu on sie tutaj znalazł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jeden czyjnik oleju jest w aucie oczywiscie jeden jest przy filtrze a drugi odpowiada za cisnienie oleju przy wysokich obrotach kolega lebow jest expertem od b4 mysle ze zaraz tu odpowie w 100 procentach

Edytowane przez wojta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłbyś napisać w jaki sposób i czym on się różni od tego wkręcowego nad filtrem.

Ten na dole sprawdza czy pompa olejowa działa, a ten na górze czy jest wystarczająco oleju. Jak się nie mylę to działa on tak że jak nie ma ciśnienia na górze to czujnik robi zwarcie z masą i wtedy ci się zapala kontrolka. Na pewno wiem że czujniki te nie są zamienne, mają różne ciśnienia załączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W głowice jest brązowy - 0,3 Bara, przy pompie powinien być chyba biały - 1,8 Bara. Różnią się tym, że biały zwiera z masą po przekroczeniu 1,8 Bara, brązowy rozwiera z masą po przekroczeniu 0,3 Bara. Odwrotne działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten na gorze dziala przy wysokich obrotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W głowice jest brązowy - 0,3 Bara, przy pompie powinien być chyba biały - 1,8 Bara. Różnią się tym, że biały zwiera z masą po przekroczeniu 1,8 Bara, brązowy rozwiera z masą po przekroczeniu 0,3 Bara. Odwrotne działanie.

Więc jeden sprawdza za małe ciśnienie, a drugi za duże ciśnienie w układzie (i w momencie gdy spadnie ciśnienie do 0,3 lub przekroczy 1,8 bara zasygnalizuje to kontrolka?), czy może moje rozumowanie poszło w złym kierunku?:) Niby taka błahostka, a jak człowiek zacznie się zastanawiać jak to działa to brakuje pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy spadku ciśnienia poniżej 0,3 bara przy obrotach powyżej 2500 zaczyna piszczeć buzzer. Mowa o górnym czujniku. Na dole musi być 1,8 bo przy mniejszym zaświeci kontrolka. Nie ma kontrolki zbyt wysokiego ciśnienia w układzie, bo jest niepotrzebna. Czuwa nad tym zawór przelewowy pompy oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie ten gorny tak lopatologicznie czuwa nad tym by olej dochodzil do gornych parti silnika bo na dole cisnienie moze byc a do gory wcale nie musi docierac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozwiązanie zagadki. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W głowice jest brązowy - 0,3 Bara, przy pompie powinien być chyba biały - 1,8 Bara.

problem w tym ze ja nie mam w glowicy czujnika (jest w tym miejscu zaslepka) a przy filtrze mam dwa czujniki (trzeci od MFA - zaslepka) pasek B3 1.8 benz wersja CL. Czy wtedy to dziala tak samo tylko jest inna lokalizacja czujnika ?

Edytowane przez fonos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności