Skocz do zawartości
juniorix

pilot centralnego zmamka

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś jak zgrać pilota z centralką. Kupiłem samochód z wyładowanymi bateriami w pilocie zmieniłem baterie na nowe i pasek na pilota nie reaguje. Może ktoś mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolego ten temat już napewno gdzieś się przewijał - wystarczy poszukać.

1. Jeśli masz oryginalną centralkę i pilot to skorzystaj z tej instrukcji;pilotj.th.jpg

2. Ja np nie miałem oryginalnej, i poprostu musiałem "zrestartować" centralkę - wyjąć i włożyć spowrotem wiązke kabli ze sterownika centralki, znajduje się on pod kierownicą nad skrzynką z bezpiecznikami. Trzeba odkręcić całą półke spod kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RIS

Podłączę się pod temata, Kolega Gierone pisze,że można zgrać pilota z oryginalną centralką. Ja zgubiłem jedynego pilota i teraz tylko z kluczyka działa. Czy jest możliwość dostosowania jakiegoś pilocika do mojej centralki ? Obecnie jest odłączony ten moduł od pilota, bo non stop mi zamykał auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item560196026_uniwersalny_sterownik_zamka_klapa_kierunkowskazy.html

otóż czy podejdzie to do fabrycznego centralnego na kluczyk:confused:

będzie pasował bo ma sterowanie plusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam troche odmienny problem choc dotyczący otwierania i zamykania paska.

Kupiłem mojego paska tylko z jednym kluczem wyposazonym w pilota, po drugim został mi tylko element w postaci "Bagnetu" którum odpalam samochód. Gdzie mozna dostac pilota i go zaprogramować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item560196026_uniwersalny_sterownik_zamka_klapa_kierunkowskazy.html

otóż czy podejdzie to do fabrycznego centralnego na kluczyk:confused:

 

Mam taki podpięty i hula w najlepsze, w przypadku zainteresowania sposobem podłączenia proszę pisać na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio dorabiałem kluczyk scyzoryk Fachmanowi zajęło to wraz z ustaleniem pinu,wprogramowanie, wycięciem grota i sprawdzeniem wszystkich błędów komputera,wykasowanie ich to ok 30min.Cena 420 zł.Jeżeli zmasz pin imobilajzera kluczyk kupisz na alegro podpinasz się pod vaga i smiga.:)

Edytowane przez bodzio63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie pasował bo ma sterowanie plusem

Jeśli kolega mógłby wyjaśnić o co chodzi z tym "plusem"

 

Mam taki podpięty i hula w najlepsze, w przypadku zainteresowania sposobem podłączenia proszę pisać na priv.

A nie masz problemów z tym bo kiedyś kolega otwierał swoje auto na parkingu i otworzyło się kilka innych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli kolega mógłby wyjaśnić o co chodzi z tym "plusem"

 

Fabryczny centralny zamek posiada sterowanie w obudowie razem z pompką. Do zamków doprowadzony jest "+". Od zamka do sterownika idą dwa kabelki jeden odpowiada za zamykanie a drugi za otwieranie. W momencie kiedy przekręcasz kluczyk w zamku plus jest zwierany z którymś z tych kabelków. wtedy sterownik otrzymuje sygnał plusem co ma zrobić.

 

Ale do sedna sprawy - jeśli sterownik pilota który chcemy dołożyć ma sterowanie plusem to wystarczy się tylko podpiąć pod te dwa kabelki i wszystko gra. Jeśli ma sterowanie _ to musielibyśmy cosik kombinować np. z przekaźnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki! Czyli, że to jest prostsze niż mi się wydawało:cool: Jeszcze jakby ktoś napisał czy za te z alledrogo nie przepłacę to byłbym bardzo wdzięczny:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co pokazałeś wcześniej wykląda solidnie i cena też w sam raz. Więc śmiało kupuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego sterownika to jak podpiąć go żeby dawał znak kierunkowskazami że sie zamknął?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jak dokładnie jest w tym modelu ale standardowo z sterownika wychodzą dwa kabelki do kierunków. Ja osobiście sterownik umieściłem pod kanapą za kierowcą i tam też się wpiąłem w kabe od kierunków idących na tył auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak sie podepne pod tylne kierunki to będą wszystkie migać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dzisiaj w okolicy zakład zajmujący się alarmami i zaszedłem do gościa zapytać się o ten sterownik, otóż ma takie ponoć trochę lepsze niż te co ja znalazłem (piloty metalowe) i mają sterowanie minusem i może coś wykombinować, żeby u mnie działał. Stwierdził też, że mi udzieli wskazówek więc chyba wezmę od niego. Wycenił sterownik na 60 zł z tym że jest możliwość podłączenia jeszcze do niego alarmu. Co znawcy w tym temacie myślicie:confused: Czy jednak ten z allegro z "plusem" będzie lepiej pasował:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zdecydowanie wybrał ten z allegro (koszt 49 PLN). Do tego co ci oferuje ten kolo za 60PLN będziesz musiał zastosować jeszcze dwa przekaźniki + dodatkowe kable. Pozatym ten z allegro też można sprzęrzyć z alarmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony sterownik z allegro:D Teraz czekam cierpliwie na paczkę:cool: Jeśli ktoś miał już okazję takie coś podłączać byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki (opis montażu,co, gdzie i jak):o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem tak: http://tomh.sileman.net.pl/cz.jpg i działa ok, kierunki też działają. Fotkę jak wpiąć się do kostki przy pompce centralnego zamka zrobię jak będę miał chwilkę czasu, ale można do tego dojść samemu.

Sposób postępowania:

1. Odłaczyć kostkę od pompki.

2. Jedna osoba kluczykiem z zamku przekręca w stronę zamykania, druga osoba woltomierzem bada na kostce gdzie pojawia się nagle plus

3. To samo z obracaniem kluczyka w kierunku otwierania

4. W ustalone złącza w kostce wpiąć nasz sterownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności