Skocz do zawartości
bunia23

prosze o porade gdzie siedzi egr

Rekomendowane odpowiedzi

prosze o porade gdzie siedzi egr bo silnik troche mi sie przydusza chcialem przeczyscic czytałem o tym na forum ale niemam pojecia gdzie to siedzi domyslam sie ze to gdzies za przepustnica prosze o fotki jesli kotos ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosze o porade gdzie siedzi egr bo silnik troche mi sie przydusza chcialem przeczyscic czytałem o tym na forum ale niemam pojecia gdzie to siedzi domyslam sie ze to gdzies za przepustnica prosze o fotki jesli kotos ma

 

bunia23 ; EGR to zawór recyrkulacji spalin , w Twoim silniku nie występuje.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy EGR występuje w silniku AHL?

Jeśli tak to proszę o fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ahl nie ma egr to benzynka a egr sa w tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha dziekuje to moze mi ktos powie od czego on sie moze dusic najbardziej jak go rano odpale obroty ma dobre tylko jak raptownie dodam gazu to sie przydusza przewody swiece mam nowe czy to moze byc przepływka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc przeplywomierz. Odepnij od niego wtyczke, jesli praca silnika sie zmieni znaczy ze przeplywka moze byc ok - jesli nic sie nie zmieni to przeplywka do wymiany.

 

A jak jest z jazda, tez go dusi w czasie jazdy jak wcisniesz gaz czy jest ok? Obroty stabilne czy cos plywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obroty sa stabilne w czasie jazdy nic nie odczuwam tylko na postoju jak dodam raptownie gazu to troche sie przydusza a jak jest zimny to całkiem sie dusi jak dodam raptownie gazu a moze mi ktos polecic gdzie moge kupic jakas dobra przepływke za rozsądne pieniadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj z kupnem czegokolwiek zanim dobrze nie zdiagnozujesz auta.

Jesli zauwazyles dodatkowo wieksze spalanie to moze byc walniety czujnik temperatury plynu chlodzacego. Na podstawie odczytow miedzy innymi z niego ECU dostosowuje dawke paliwa.

 

U mnie w poprzednim A3 czujnik ten dzialal - ale zle. Przy 25 st na zewn i 90 na desce przekazywal do ECU minus 50 stopni. Przy takiej temp ECU podawal bardzo duzo paliwa i tak samo jak u Ciebie dlawil sie przy dodawaniu gazu - nie mogl tego spalic, dodatkowo smierdzialo benzyna troche.

 

Takze popatrz na autko troche tez pod tym katem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem sie spytac w którym miejscu siedzi ten czujnik temperatury na palił mi okolo 10 litrów benzynki założyłem gaz i tyle samo pali gazu pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałem sie spytac w którym miejscu siedzi ten czujnik temperatury na palił mi okolo 10 litrów benzynki założyłem gaz i tyle samo pali gazu pozdrawiam

 

bunia23 ; Czujnik temperatury cieczy chł. G2/G62 , znajdziesz go z tyłu silnika od strony przegrody czołowej na wysokości akumulatora.Nr kat 078 919 501B niebieski 4-ro pinowy ,:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje jutro go wymienie i zobaczymy co bedzie koszt niewielki jak go wymienie to napisze jak sie zachowuje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem czujnik temp cieczy i dalej sie duzi czy ma ktos jeszcze jakies pomysły najbardziej na zimnym silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniłem czujnik temp cieczy i dalej sie duzi czy ma ktos jeszcze jakies pomysły najbardziej na zimnym silniku

 

bunia23 ; Trzeba by Passka podłączyć pod VAG-a ,możliwe ,że to przepływka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłańczałem i nic nie wykazalo ale tez tak mysle ze to przepływka moze ktos wie gdzie moge kupic za rozsadna cene dobra przepływkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie jedz do mechanika taniej Cie to wyjdzie niz wymiana po koleji wszystkiego co moze byc zepsute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam paska B5 1.9TDI 3BG 2001 typ silnika AVB, taki jak kolega Bartek,gdzie jest umiejscowiony ten EGR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upewniłeś mnie wielkie dzięki;),musze go zdemontować i wyczyscic przy jałowym silnik mi szarpał a teraz pracuje jakby na 3 garkach.,wydobywał sie z niego dziwny dzwięk jak by był gdzies zapchany..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha dziekuje to moze mi ktos powie od czego on sie moze dusic najbardziej jak go rano odpale obroty ma dobre tylko jak raptownie dodam gazu to sie przydusza przewody swiece mam nowe czy to moze byc przepływka

 

Miałem to samo. Odłączyłem kabel od przepływomierza, duszenie ustało, Passat trochę więcej palił. Kupiłem przepływomierz na szrocie za 100zł i auto śmiga jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności