Skocz do zawartości

rh.rally

  • Liczba zawartości

    47
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez rh.rally

  1. Witam, Mogę zrobić na wysyłkę lub zapraszam do Wrocławia Jak na wysyłkę, to najchętniej w oparciu o logi, bezpieczny przyrost dla tego silnika to ok. 150KM i 340-380Nm w zależności od stanu sprzęgła i dwumasy. Zapraszam na PW.
  2. Z 2001 roku to raczej będzie programowalny po OBD. Sprawdzić możesz podając tutaj numer sterownika, albo sprawdź czy sterownik jest skręcony sześcioma, czy czterema śrubami. Jeśli sześcioma, to nie jest programowalny po kablu. Ja byłbym w stanie, ale niechętnie, bo jestem pro EKO i generalnie EGR pozbawia spalin z ponad 50% NOx-ów - to tak by mieć świadomość, a w razie czego odezwij się na PW - pomogę :)
  3. Tak, da radę zgrać soft. Popcorn i LC też da radę zrobić. W razie potrzeby jestem dostępny, napisz PW lub e-mail Pozdrawiam
  4. Odezwij się do mnie na PW, widzę, że jesteś z Wrocławia.
  5. Jeśli to zawahanie doładowania jest krótkie, to sterownik nie wyłapie tego jako błąd i nie przejdzie w tryb awaryjny (jeśli przechodzi, to musi zostać zarejestrowany kod błędu). Natomiast jak odpinasz czujniki to również błędy powinny zostać zarejestrowane. Da radę przywrócić tablicę błędów bez problemu. Zgraj soft z auta i podeślij mi na maila, to powiem Ci co jest i poprawię lub wyślę oryginał (jak będziesz chciał). Pozdrawiam
  6. Trzeba przestawić limit diagnostyczny - i będzie "odblokowany", jeśli zależy Ci, żeby rzeczywiste wartości były widoczne w logach. Jak nie, to nie zwracaj na to uwagi. To samo dotyczy doładowania (ALH max. 2600mbar) Jak nie będziesz sobie mógł poradzić z przeskalowaniem diagnostyki to odezwij się na PW lub e-mail.
  7. Odezwij się na PW lub na maila i podeślij plik - jak potrzebujesz jeszcze pomocy. Nie musisz wymieniać ani MAP sensora, ani przepływki... MAP sensor musisz zmienić, jeśli chcesz pompować powyżej 1.6 bara (2.6 bara z ciśnieniem otoczenia), bo zakres seryjnego, który masz w aucie jest właśnie do 2600 mbar. Pamiętaj, że zaraz po zmianie MAP sensora konieczna jest korekta softu (trzeba prawidłowo wyskalować sensor) bez tego lepiej nie zakładać czujnika o innej charakterystyce, bo jazda stanie się problematyczna, ze względu na złą pracę turbiny.
  8. Jak potrzebujesz jeszcze pomocy, to służę Pisz na PW lub mail [email protected] Wystroję wedle potrzeb. Pozdrawiam
  9. To nie tak, mapy ze sobą korelują, ale nie w taki sposób dawka nie zostanie obcięta. Taki boost jest dla 50mg i więcej.
  10. Kogoś poniosło. Ustawił doładowanie na 1,75, ale na szczęście zapomniał o limiterach i doładowanie stoi na 1,45. Za dużo paliwa dołem po momencie, ucinane przez limiter dymu, więc generalnie nie ma strachu. Sam się soft nie może usunąć. Mógł go ktoś podmienić lub jeśli robiłeś wymianę w ASO wgrać aktualizację. Dlatego masz serie. Druga opcja, to tak jak napisał już ktoś wcześniej, poleciała synchronizacja (sprawdź jak masz możliwość). Przestawienie (nawet o ząb) skutkowałoby np. gorszym rozruchem, zmieniłby się nico dźwięk podczas pracy silnika, raczej byś się zorientował, że jest coś nie tak, ale nie wykluczałbym. Wszystko można, ale nie jest to takie proste, by zmienić kilkoma kliknięciami z poziomu aplikacji do edycji map (choć są przypadki, w których można to zrobić dość prosto). Zdecydowanie lepszym, szybszym i prostszym (oraz jak najbardziej prawidłowym) sposobem jest przeskalowanie osi i znalezienie parametrów dla ustawionych wartości np. poprzez zastosowanie ekstrapolacji. Wszystko zależy od tego co chcesz uzyskać
  11. Ad. 1. 170-180KM 380-400Nm jest realne i bezpieczne dla tego silnika. Pójdzie po kablu (zresztą chyba już poszedł, bo napisałeś, że zgrałeś MPPSem, wgrać się też powinien). Warto mieć zgrane wszystko BDMem, jak masz czas i możliwość. Ad. 2. Może nie rozumiem pytania, albo źle je interpretuję, ale nie da się tak rozpatrywać tych map. W tym wypadku obie są ważne i od siebie zależne.
  12. Mnożnik i domiar (factor i offset) używa się ich po to, by widzieć rzeczywiste wartości wielkości fizycznych. Zrozumiałe dla człowieka Np. SOI dla EDC15 ma factor 0,023437; offset -78. Mapa obrazuje na osiach prędkość obrotową, dawki paliwa i kątowy początek wtrysku paliwa. Bez użycia powyższych przeliczników zobaczysz wartość np. 2240 w systemie dziesiętnych 16-bitowym, żeby mieć tą wartość jako kąt, musisz zastosować odpowiedni factor i offset i widzisz 25 st. OWK, zamiast wspomnianych 2240.
  13. Wrzuć 019FF lub inny na którym chodził, to ożyje. Jak dalej nie będzie działał, sprawdź czy dobrze wlutowałeś flasha.
  14. 512kB - tyle powinien ważyć plik ściągnięty MPPSem i go wrzuć na flash'a, EDC15 ożyje
  15. EDC Suite raczej z tym softem nie będzie działał poprawnie (choć nie wiem, bo nie używam tego programu na co dzień, ale raczej poprawnie działa tylko z 019xx i 012xx), podejrzewam, że źle Ci czyta switch MAF/MAP. Napisz na PW jeszcze raz co chcesz zrobić i po co to Ci ustawię, przełączę switch - co będziesz chciał
  16. Przestawiając napięcie nastawnika dla poszczególnych dawek paliwa realnie wpływasz na rzeczywistą wielkość dawki paliwa. Mapy mają na osiach dawki w mg, które odnoszą się do napięcia nastawnika również dla map, o których wspomniałeś. W Twoim sofcie pompki nie są wyciągnięte na maksa. Można z tego wyciągnąć więcej. Zdrowe ALki wystarczą na ok. 235-240KM (więcej to już kwestia hamowni , ja mierzę na MAHA LPS3000 4x4, która jest kalibrowana zgodnie z zaleceniami producenta, przez przedstawicieli firmy i nie oszukuje , więc jak ktoś mówi, że na ALkach zrobił 260KM, to szczerze gratuluję, ale najpierw zapraszam na pomiar ) BIP można skorygować w sofcie i powinno się to zrobić, jeśli wkłada się inne pompki. BIP na poziomie 30-40 jest do przyjęcia, ale jest już podwyższony, to nie jest ok. Jak auto chodzi dobrze, to zapewne kwestia przeskalowania w sofcie. Podeślij plik to Ci zrobię. Reszta ustaleń na PW lub mail [email protected]
  17. rh.rally

    co sadziecie o Tuningu AVB ?

    Najwidoczniej zostałem źle zrozumiany, dla mnie pewne tezy były oczywiste, ale może dlatego, że na co dzień zajmuję się oprogramowaniem sterującym dla silników spalinowych. Więc krótko wyjaśnię, żeby nie było wątpliwości. Całym osprzętem steruje ECU na podstawie otrzymywanych sygnałów z poszczególnych czujników. Moc bierze się z ilości ładunku energetycznego, który trafia do komór spalania. Zwiększając jego porcję otrzymujemy inna charakterystykę w żądanym zakresie prędkości obrotowej (rozpatruję założenie z pełnym obciążeniem - pedał gazu 100%). Pompowtryskiwacze w przypadku silników TDI PD, porcjują ilość paliwa. Odbywa się to na zasadzie doboru czasu wtrysku i początku wtrysku dla danego modelu wtryskiwacza, przy określonej dawce paliwa. Zakładając "większe" pompowtryskiwacze w miejsce "mniejszych", nastąpi przyrost, ponieważ czas wtrysku, do uzyskania danej dawki pozostaje niezmieniony. W przypadku doładowania jeśli założymy wydajniejszą turbosprężarkę - zwiększymy ilość powietrza, ale ECU nadal ją wysteruje jak seryjną. Czyli jeśli zadane ciśnienie będzie na danym poziomi - to takie pozostanie. W przypadku wtryskiwaczy wpłyniemy na ładunek energetyczny, bo do cylindra wpadnie więcej paliwa, natomiast w przypadku zmiany turbiny do cylindra wpadnie więcej powietrza... a z powietrza moc się nie bierze. Podsumowując: 1. Zmiana wtryskiwaczy (na wydajniejsze) i brak zmiany softu wpłynie w pewnym stopniu na charakterystykę silnika oraz zwiększy nieco moc silnika. 2. Zmiana tylko turbosprężarki (układ paliwowy seryjny) może wpłynąć na charakterystykę silnika (zależy od zastosowanej turbosprężarki), ale nie wpłynie na wzrost mocy! 3. Zmiana wtryskiwaczy oraz turbosprężarki - połącz punkty 1 i 2. Ja brałem pod uwagę wypowiedź, gdzie kolega mówił o zmianie samej sprężarki. Dodam ode mnie, że wszelkie zmiany mechaniczne wymagają niezwłocznej ingerencji w soft i odpowiednich ustawień. Często silniki (szczególnie starsze) mają dość wydajny układ paliwowy i aby uzyskać dużo większą moc niż seryjna i w miarę dbać o środowisko naturalne i osprzęt silnika stosuje się wydajniejsze turbosprężarki.
  18. rh.rally

    co sadziecie o Tuningu AVB ?

    Nie ma sensu wymiana sterownika, będzie przyrost, bo pod dany osprzęt są odpowiednie ustawienia, ale nie tędy droga. Ewentualnie po wymianie osprzętu (np. wtryski AL i turbo 1749VB + ster od ARLa) - to jeszcze można zrozumieć, ale wtedy mamy serię ARLa, a robiąc program można wystroić na dużo więcej Georgeby, jeśli chcesz wycisnąć okolice 200KM, to i tak będziesz musiał zrobić soft. Wymiana turbiny nic Ci nie da - mocy nie przybędzie...
  19. Bardzo pewne stwierdzenie - jednak błędne... Ale w internecie można propagować różne bzdury. MSA12 to 2xPCB, 8bit - 2x27c512 DIP28 - jedna wtyczka (obudowa plastikowa); MSA15 to 1xPCB, 16bit - 2x27c010 PLCC32 - jedna wtyczka (021xx) i dwie wtyczki (018xx) W powyższych sterownikach nie da się zrobić odczytu ani zapisu po kablu - wylut i programator. EDC15 idą po kablu, oprócz kilku pierwszych PDków na 6 śrub, pomimo 29F400BT w środku. @dawidszew - Twój ster wygląda jak EDC15, ale po kalblu go nie zrobisz EDC15V - to sterowniki dla silników VP. EDC15P - dla silników PD. I jedna i drugie można flashować (012xx, 019xx), nie ma podziału - EDC dla tych, MSA dla tych. Jedynie można w przybliżeniu podać, że auta gr. VW po roku 1999/2000 mają EDC15, czyli idą po kablu. Tyle w temacie.
  20. Nie. Lutowanko 018 nie ma flasha jak 012 czy 019. Tam siedzą dwa epromy i to nie jest EDC15
  21. Kolego @Diaz trochę namieszane w tym sofcie. Odezwij się na priv, to Ci poprawię albo podpowiem co zrobić, żeby było poprawnie. @Pokonamwas - w ten sposób nie osiągniesz niższego spalania. Pokopiowałeś mapy, trochę poprzestawiałeś, przyrost będzie, ale nie jest to zrobione dobrze. Dobrze się jest uczyć porównując softy różnych silników tej samej gamy o różnych mocach, ale pod kątem zrozumienia pewnych zależności.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności