-
Liczba zawartości
12 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
Samochód
-
Generacja
B5
-
Silnik
B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF) 4x4
-
Rok produkcji
2001
-
Witam panowie i panewki. Miewam ostatnio bardzo ciekawy problem z moim pastuszkiem. 1.9TDi AVF 130km Sytuacja z dzisiaj: Odpalam, wszystko cacy, ruszyłem nim i po minucie, dwóch zaczął nagle się krztusić, zaczął chodzić jak traktor. Na FIS-ie chwilowe zużycie paliwa zaczęło lecieć w górę i nagle zgon-zgasł. Kręci z rozrusznika i nie chce zaskoczyć, tak jakby nie dostawał paliwa. Odpala dopiero na popych, jak się go rozpędzi i wrzuci bieg. Nawet po tym popychu, popracował parę minut na luzie, i znowu, chwilowe zużycie 2,2L/h - 3,5L/h, chodzi jak traktor, gaśnie i nie odpala. Dla jasności, pompka w baku-nówka, filtr paliwa-nówka, wtryski wysłane do sprawdzenia i są w porządku. Silnik suchy, nigdzie nie podcieka itd. Stan baku deczko ponad połowa. Ktoś coś? Jestem już bez pomysłów…
-
DeuuMatiz zmienił swoje zdjęcie profilowe
-
diesel Przybywa oleju w silniku
DeuuMatiz odpowiedział DeuuMatiz → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Przepraszam za czas odpowiedzi. Tak, można to tak nazwać. Przez dłuższą chwilę kręcił jakby na sucho a potem zaczęło płynąć paliwo i dusił się az w końcu łapał. I to nie tylko na zimnym. Po dłuższym postoju 6h+ tak się działo również -
diesel Przybywa oleju w silniku
DeuuMatiz odpowiedział DeuuMatiz → na temat → Silnik, skrzynia biegów
posłuży tylko trzeba szykować z 3tysiące pewnie na regeneracje wtrysków, głowicy, upa i pewnie jeszcze rozrząd jak się klawiature rozbierze. z drugiej strony szkoda troche teraz na złom oddawać bo całkiem niedawno przebudowa całego tylniego zawieszenia w tym wózka 4motion była, a może jeszcze posłuży -
diesel Przybywa oleju w silniku
DeuuMatiz odpowiedział DeuuMatiz → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Grzebane było, głowica do regeneracji, powycierane gniazda, wtryski powyrabiane. Tak to mniej więcej wygląda. No uszkodzenia dość spore -
diesel Przybywa oleju w silniku
DeuuMatiz odpowiedział DeuuMatiz → na temat → Silnik, skrzynia biegów
@Hubi14tak i zrobię, dzięki -
diesel Przybywa oleju w silniku
DeuuMatiz odpowiedział DeuuMatiz → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Nalotu ma 340 tysięcy, po płukance na nowym oleju przejechane już 1000 km. Z ciekawości wyjąłem bagnet bo zalałem niecałe 4 litry i właśnie wtedy zobaczyłem że jest 1cm ponad maxem i pachnie paliwem -
diesel Przybywa oleju w silniku
DeuuMatiz odpowiedział DeuuMatiz → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Dźwięków żadnych niepokojących nigdzie nie słyszałem. W następnym tygodniu rozbiorę i zobaczę tą klawiaturkę. Jak narazie to próbuję poszukać możliwych przyczyn żeby niepotrzebnie nie rozbierać za dużo jak to się mówi. Dziękuję za informacje, będę się odzywał i pytał jeżeli to nie problem. A jeszcze jedno. Mogłoby to mieć coś związanego z pompą tandem że puszcza gdzieś paliwo do oleju? -
diesel Przybywa oleju w silniku
DeuuMatiz odpowiedział DeuuMatiz → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Dziękuję bardzo za zainteresowanie i doceniam, ale teraz pojawia się pytanie czy to jest w ogóle możliwe że to stało się tak nagle. Ponieważ olej wymieniałem 1000km temu, sprawdzałem filtr oleju to był czyściutki, żadnych opiłków ani nic co by mogło niepokoić. Silnik też brzmi i pracuje normalnie, nie kopci, moc ma, tylko delikatnie podszarpuje jak da mu się w podłogę i to tylko i wyłącznie do 2tys obrotów. Powyżej 2tys już nie szarpie. Przy zmianie tylko płukanka była. Według mnie to nie pojawiłoby się tak nagle(chyba że się mylę). A jak u ciebie z tym było? -
diesel Przybywa oleju w silniku
DeuuMatiz odpowiedział DeuuMatiz → na temat → Silnik, skrzynia biegów
auto robi średnio 30km dziennie. no to nic, rozbieram i zobaczymy. dam znać na dniach co wyjdzie. z góry dzięki za nakierowanie -
diesel Przybywa oleju w silniku
DeuuMatiz odpowiedział DeuuMatiz → na temat → Silnik, skrzynia biegów
czuć ewidentnie paliwem -
Witam serdecznie forumowiczów. Poszukuję porady. Pacjent to 1.9TDi AVF pd. Jakieś 1000km temu zmieniałem olej i zalałem płukankę (zwykle tak robię). Wlałem specjalnie nie całe 4 litry oleju, żeby było go mniej niż na max (wychodzę z założenia, że lepiej robić dolewki niż przelać)(olej castrol 5w30, oraz płukanka ma professional jeśli ma to znaczenie). Auto od zmiany oleju jeździ po mieście. Dzisiaj z ciekawości sprawdziłem poziom oleju na bagnecie i było go z 1cm powyżej maxa. Skąd tego oleju przybyło? Nie dokonywałem żadnych dolewek oleju, płyn chłodniczy stoi w miejscu (nie ubywa go, więc raczej wykluczam to że miesza się z olejem), paliwa też nie ubywa, spala tyle co zwykle. W jaki sposób jest to możliwe? I czy jest możliwe to, że przez ostatnie mrozy jak silnik się dogrzewa i podaje większą dawkę paliwa, paliwo nie dopala się i miesza się z olejem? A może poprostu woda się skrapla od zimna? Może ktoś miał podobny problem albo wiedzę na ten temat i mógłby poratować? Spuścić go żeby był w normie? Czy wstrzymać się?
-
DeuuMatiz obserwuje zawartość → 1.9TDi Wiatrak chłodnicy kręci się bez przerwy
-
Witam forumowiczów. Piszę, ponieważ jestem zielony w temacie i może ktoś da jakąś radę lub swoje podejrzenia/spostrzeżenia. Pacjent to Passat B5 po lifcie z silnikiem 1.9TDi AVF. Chodzi o wiatrak na chłodnicy, który bez przerwy się kręci na uruchomionym silniku, nie ważne czy silnik ciepły czy zimny. Odrazu dodam, że wskaźnik temperatury wody na desce rozdzielczej działa w porządku, ale mam wrażenie że straaasznie długo się nagrzewa silnik do tych 90-ciu stopni, ponieważ 90 stopni woda osiąga dopiero po przejechaniu około 15 kilometrów na obrotach nie wyższych niż 2tys. Czy to może być spowodowane właśnie przez ten wiatrak chłodnicy który kręci bez przerwy? Czy może zainteresować się raczej termostatem? I jeszcze, ma ktoś może pojęcie o co chodzi z tym wiatrakiem chłodnicy że kręci nawet na zimnym? Z góry dziękuję za trud i poświęcony czas na ten wątek. Pozdrawiam serdecznie i cieplutko.
