Skocz do zawartości

chicken007

  • Liczba zawartości

    2
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Statystyki sprzedającego

  • 0
  • 0
  • 0

Samochód

  • Generacja
    B5
  • Silnik
    B5(3BG) 2.0 20V 130KM (ALT)
  • Rok produkcji
    2002

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Witam. Jest tu wiele wątków na temat zawyżonych obrotów po uruchomieniu silnika na ssaniu bądź na rozgrzanym silniku. Ja mam problem w passacie b5fl następujący, Jeśli odpalę motor rano całkowicie zimny to idealnie wskakuje na 1200 obrotów, pracuje równo po czym powoli obroty spadają do ok 800 i jest wszystko cacy. Jak jest silnik rozgrzany to po odpaleniu go bardzo ładnie trzyma ok. 800 obrotów i nic nie faluje nie przerywa ale jak postoi nie odpalony kilka godzin i dobrze ostygnie choć pewnie nie całkiem to po odpaleniu od razu wskakuje na 1500 obrotów , lekko poszarpuje i dopiero za chwilę spada do normalnych obrotów ciągle poszarpując aż spadną obroty do 800 i wtedy jest już ok. Teraz tak, na zimny ssanie działa według czujnika temperatury za głowicą, który mam nówkę oryginalny, na ciepłym kontrola wolnych jest już przez sondę, którą mam nówkę oryginalną. Prześwietliłem przewody podciśnienia i są ok. dolot też szczelny, Na wszelki wypadek założyłem nową przepływkę oryginalną. Zacząłem się bawić VCDS-em i w momencie gdy silnik nie jest całkiem zimny ani ciepły i jest ten problem to sonda jeszcze nie pracuje więc ecu pracuje na podstawie czujnika i pytanie czy jeszcze czegoś? Brak jest błędów w komputerze, jedynie przed wymianą przepływomierza co jakiś czas miałem za bogatą mieszankę. Świece i cewki założyłem nówki NGK. Co mogę jeszcze sprawdzić na komputerze w momencie gdy silnik ma ten objaw? Jakieś dawki paliwa czy cuś? A i nie mam LPG.
  2. Witam. Mam nieszczęsnego ALT 2002r. , którego już raz remontowałem , teraz padła uszczelka pod głowicą i zdecydowałem że nie będę go ratował. Kupiłem angola 1.8t awt więc mam wszystkie potrzebne graty jedyne co mnie nurtuje to to czy wiązki kabli wychodzące z kabiny (nie wiązka silnika) i wchodzące do ecu mają tą samą pinologię alt i awt, ewentualnie jeśli ktoś posiada schematy z opisem złącz obu komputerów to sobie porównam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności