Skocz do zawartości

lorenzo

  • Liczba zawartości

    1
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Statystyki sprzedającego

  • 0
  • 0
  • 0

Samochód

  • Generacja
    B6
  • Silnik
    B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB)
  • Rok produkcji
    2009
  1. Cześć! W związku z tym, że to mój pierwszy post - miło dołączyć do grupy. Mam pewien problem. Otóż kupiłem jakieś pół roku temu Passata B6 2.0 TDI CR z silnikiem CBAB. Auto ma już swoje najechane, bo 275 tys. km. Zaraz po zakupie wszystko wydawało się ok, ale jak tylko zrobiło się zimniej nasiliła się nierówna praca silnika. W związku z tym, że dawki na dwóch wtryskiwaczach były podwyższone wymienione zostały wszystkie wtryskiwacze (na regenerowane Boscha) w autoryzowanej firmie. Problem jest tego typu, że pomimo nowych wtryskiwaczy, mechanik pomimo starań nie był w stanie zlikwidować tych podwyższonych dawek i stwierdził, że to wada silnika, prawdopodobnie zaworu (podobno używali gdzieś słabszych stopów metali w CBAB). Objawy następujące: - nierówna praca silnika (siedzę w aucie i mną telepie), szczególnie w zakresie 1200-2000 obr/min. Przy większych prędkościach mniej odczuwalne. - podwyższone dawki na dwóch wtryskiwaczach (pomimo wymiany). - kopci na biało. - są dni lepsze gdzie się tego w ogóle nie odczuwa, a czasami aż strach jechać. W związku z tym, że to podobno wada, która się pojawia w tych silnikach CBAB przy większych przebiegach, chciałem się dopytać o szczegóły tego co się tam może dziać i ewentualne porady jak można to złagodzić. Ewentualne szacunki cenowe i co należałoby też przy okazji naprawy sprawdzić również mile widziane. Szukałem na forum podobnego tematu, ale niestety nic nie znalazłem. Dzięki!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności