Skocz do zawartości
lorenzo

2.0 TDI CR CBAB - nierówna praca silnika, gubi zapłon, zależnie od temperatury zewnętrznej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! W związku z tym, że to mój pierwszy post - miło dołączyć do grupy. Mam pewien problem. Otóż kupiłem jakieś pół roku temu Passata B6 2.0 TDI CR z silnikiem CBAB. Auto ma już swoje najechane, bo 275 tys. km. Zaraz po zakupie wszystko wydawało się ok, ale jak tylko zrobiło się zimniej nasiliła się nierówna praca silnika. W związku z tym, że dawki na dwóch wtryskiwaczach były podwyższone wymienione zostały wszystkie wtryskiwacze (na regenerowane Boscha) w autoryzowanej firmie. Problem jest tego typu, że pomimo nowych wtryskiwaczy, mechanik pomimo starań nie był w stanie zlikwidować tych podwyższonych dawek i stwierdził, że to wada silnika, prawdopodobnie zaworu (podobno używali gdzieś słabszych stopów metali w CBAB).
Objawy następujące:
 - nierówna praca silnika (siedzę w aucie i mną telepie), szczególnie w zakresie 1200-2000 obr/min. Przy większych prędkościach mniej odczuwalne.
 - podwyższone dawki na dwóch wtryskiwaczach (pomimo wymiany).
 - kopci na biało.
 - są dni lepsze gdzie się tego w ogóle nie odczuwa, a czasami aż strach jechać.

W związku z tym, że to podobno wada, która się pojawia w tych silnikach CBAB przy większych przebiegach, chciałem się dopytać o szczegóły tego co się tam może dziać i ewentualne porady jak można to złagodzić. Ewentualne szacunki cenowe i co należałoby też przy okazji naprawy sprawdzić również mile widziane. Szukałem na forum podobnego tematu, ale niestety nic nie znalazłem. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jśli to zawór to sprawdzic cisnienie na cylindrach .Poczytaj jeszcze o zaworze regulacyjnym cisnienie na szynie CR ludzie wymieniali wtryski bez poprawy a po wymianie tego zaworu jak ręką odjął.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności