Dzięki, przeczesałem sporo materiałów na ten temat i rzeczywiście zdaje się, że ten typ tak ma, niestety.
Z tą wiedzą pozostaje mi poczekać na jesień i zimę, bo ponoć w temperaturze poniżej 5 stopni klapa już nie trzaska.
Póki co mimo wszystko chciałbym jednak spróbować coś z tym zrobić i chętnie podjechałbym to kogoś, kto mógłby zrobić kalibrację systemu zamykania. Elektryczną klapę użytkuję kilka miesięcy, 3 czy 4, i przez ten czas kilka razy zamknęła się bez trzaskania (z raczej pustym bagażnikiem więc nic z jego zawartości nie mogło klapy zahamować)