Skocz do zawartości

FauWii

  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Statystyki sprzedającego

  • 0
  • 0
  • 0

O FauWii

  • Urodziny 03/29/1971

Informacje osobiste

  • Imię
    Piotr
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Miejscowość
    Wlkp.

Samochód

  • Silnik
    B5(3BG) 1.8 T 150KM (AWT)
  • Rok produkcji
    2001
  1. Witam, podłączę się pod temat. Chciałbym zamienić niefabryczne radio (Blaupunkt Alicante) na VW Beta - zależy mi tylko na radiu i wyglądzie - niebiesko-czerwone podświetlenie ofkors Kaset, płyt, empetrójek nie słucham w samochodzie. Mam pytanie o jakość wykonania (trwałość) samego radia, no i dźwięku oraz odbioru oczywiście. Obecny Blaupunkt wg mnie wypada średnio. Można w ogóle porównać obydwa radyjka? Czy warto brać używaną Bete pod uwagę, czy lepiej poszukać czegoś nowego? Dzięki z góry za jakieś sugestie :papa
  2. To chyba słuszna koncepcja Przyznam, że też na to raczej stawiałem, zanim spytałem na forum. Czyli zacząć od sprawdzenia okolic modułu komfortu i potem kierować się w kierunku drzwi - gdyby jeszcze coś nie grało :dupablada Tak naprawdę jednak wszystko wyjdzie jak zwykle przy robocie :nerwus Dzięki za podpowiedź :spadam Jak coś zmajstruję to się pochwalę
  3. Witam, opiszę moje problemy z tylnymi drzwiami (pasek B5 3BG 2001): tylne lewe nie otwierają się w ogóle (od zewnątrz i od środka, "ręcznie" i "z pilota" też nie), dodatkowo nie działa opuszczanie/podnoszenie szyby w tych drzwiach (na mój gust brak zasilania elektryki w tych drzwiach: przetarte kable?), ale dlaczego nie działa ręczne otwieranie? Tylne prawe zachowują się też dziwnie: szyba OK, ale ryglując przyciskiem centralnego od środka wszystkie drzwi to często wyskakuje "cycek" od zamykania właśnie tylnych prawych, natomiast zamykając auto z pilota wszystkie drzwi zamykają się OK - nic nie wyskakuje Chcę w końcu to ponaprawiać, ale nie wiem czy jedno ma coś wspólnego z drugim, czy podejść do tego osobno...? Czytałem wiele tu na forum, ale jakoś do kupy tego nie mogę poskładać :dupablada Dzięki za jakieś sugestie
  4. Witam, dzięki poradom w tym wątku znalazłem przyczynę niedziałającego tylnego spryskiwacza - wnęka tylnej lewej lampy, a konkretnie umieszczone tam kolanko z którego zsuwa się wężyk idący dalej do klapy. Gimnastykując się wielce udaje się połączyć ten wężyk z kolankiem, ale jednak po uruchomieniu spryskiwacza po paru sekundach wężyk spada ponownie Wężyk w klapie jest tak krótki, że nie ma szansy wyciągnąć go na tyle, żeby dokładnie i szczelnie wszystko połączyć. Czy ktoś może demontował w bagażniku kombi lewy bok tapicerki, żeby swobodnie dojść do tego kolanka? Dużo z tym roboty? Dłoni nie mam specjalnie wielkich, ale i tak ledwie udaje mi się dostać z łapami do tych wężyków :sciana Dzięki za jakieś podpowiedzi, bo nie wiem czy się brać za tą tapicerkę...
  5. Witam, przeczytałem cały wątek o oleju do 1.8T, gdyż od dwóch tygodni jeżdżę Paskiem z takim właśnie silnikiem. Poprzedni właściciel twierdzi, że auto nie brało oleju, ale ja sam wolę trzymać rękę na pulsie i sprawdzam co jakiś czas jego poziom. Co do rodzaju oleju to jestem zdecydowany na Mobil 1 5W50 - taki był lany od nowości (tzn. nie wiem na czym wyjechał z fabryki, ale na pierwszym przeglądzie i kolejnych też taki został wlany :dobrze) i chcę to kontynuować. Auto ma teraz 162kkm i silnik pracuje pięknie - oby tak dalej. Jednak w razie ewentualnych koniecznych dolewek i na przyszłą wymianę chcę już kupić olej, a w necie trafiłem na dwa rodzaje Mobila 1 5W50 - Rally Formula i jeszcze jakiś inny :dupablada. Słyszałem o podróbach, itp. Możecie polecić sprawdzonego dostawcę (na priv oczywiście), ew. czym różnią się "te same" oleje, że opatrzone są różnymi nazwami? Pewnie to jakiś "chłyt marketingowy", ale może dowiem się czegoś ciekawego? Z góry dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi :dobrze
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności