Skocz do zawartości

bystra

  • Liczba zawartości

    71
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez bystra


  1. Mam parę pytań odnośnie działania systemu Infotainment w zakresie odtwarzania muzyki z nośnika USB. Na nośniku mam wgrane albumy poukładane w osobnych katalogach i podkatalogach (pierwszy poziom to litery: A, B...; drugi do artyści, a trzeci to albumy).

    1. Nie wiem czy mam coś ustawione w systemie, czy ten typ tak ma, ale za każdym razem jak uruchamiam system (kolejna jazda samochodem), to odtwarzany jest ten sam pierwszy utwór z wszystkich nagranych na nośnik. System nie zapamiętuje poprzedniego utworu ani miejsca w którym zakończyliśmy słuchanie po zakończeniu jazdy. 

    2. Na liście ulubionych mam dodanych kilka albumów - niestety tutaj tak samo - odtwarzany jest zawsze pierwszy utwór z danego albumu.

    Jest to dla mnie dziwne, gdyż w poprzednim aucie z systemem RNS510 było inaczej: po pierwsze system pamiętał nie tylko utwór i miejsce w którym zakończyliśmy odtwarzanie, ale dodatkowo z podziałem na źródła odtwarzania - czyli można było np na karcie SD mieć wgraną muzykę, na dysku wewnętrznym audiobooki, a na płycie CD np jakiś przewodnik. Jak dla mnie była to bardzo fajna i użyteczna funkcjonalność.

    Czy w systemie Infotainment istnieje jakaś konfiguracja umożliwiająca takie działenie?


  2. Witam

    Ponieważ bardzo trudno znaleźć B8 wyposażoną w fabrycznie podgrzewaną przednią szybę mam pytanie do kolegów - czy ktoś ten temat przerabiał? Czy znacie firmę która podejmie się takiej przebudowy? 

    Nie rozumiem jak można zamawiać auto za prawie 200k i nie dodać podgrzewanej przedniej szyby za 1,6k... Inna sprawa to usunięcie wyłącznika podgrzewania tej szyby z kokpitu. W B7 był pod ręką, tutaj komuś to przeszkadzało.

    Pozdrawiam


  3. Witam. Posiadam VW Passat B7 2013 2.0 TDI DSG.  Aktualny przebieg to 223 tys km. Auto serwisowane regularnie - wymiana oleju w skrzyni również  co 60 tys.

    Od pewnego czasu zauważam czasami (raz na miesiąc) dziwną sytuację podczas hamowania - zatrzymywania samochodu. Na samym końcu auto dziwnie "ciągnie" do przodu - tak jakby naciśnięcie hamulca nie spowodowało odpięcia napędu (?). Dopiero mocniejsze dociśnięcie powoduje zatrzymanie się pojazdu. 


    Wczoraj po raz pierwszy po takim zachowaniu poczułem w aucie zapach (palonego?) sprzęgła.  Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Rozumiem że bez diagnozy w warsztacie nic konkretnego nie można stwierdzić, ale może przez analogię ktoś miał podobne objawy i może podzielić się rozwiązaniem?

     

    Pozdrawiam

    Arek
     


  4. Koledzy - mam chyba to samo - komunikat o niezamkniętej klapie i w prawym rogu tapicerki)niebieskie ślady. Po zostawieniu auta na słońcu problem zniknął.

    Czy trzeba wymieniać całą wiązkę? Czy nie da się naprawić tylko pękniętego wężyka? Jeżeli to wada fabryczna to za jakiś czas znowu nas to czeka, a koszt wymiany jest absurdalny do fizycznej usterki...

    Czy ma ktoś może zdjęcia tej wiązki? Jak się do nie dobrać? Czy nie dałoby radę poluzować podsufitkę od strony bagażnika i tam naprawić wężyk?

    Pozdr.


  5. No właśnie - 68Ah to trochę mało, uwzględniając fakt że po paru latach aku będzie miał 85% sprawności, to przy takich temperaturach mogą pojawić się problemy ze startem. Z drugiej strony - AGM miały być trwalsze, mój bynajmniej nie był...

     

    Nie chcę przekombinować, ale czy nie lepiej założyć zwykły akumulator o większej pojemności zamiast AGM-a?

    Tak jak pisałem wcześniej start/stop jest u mnie nieaktywny, a odzyskiwania energii nie mam.

    Może ktoś podpowie czy zwykły aku podejdzie?

     

    A.


  6. Panowie - ponieważ drugi raz auto mi nie odpaliło, mam dwa pytania:

     

    1. Posiadam system bezkluczykowy (Keyless Go) i skrzynię DSG - przy uruchamianiu silnika przytrzymuję hamulec i przycisk Start/Stop aż auto odpali - czyli przy -15 trwa to parę sekund i rozrusznik zaczyna kręcić. Niestety mam wrażenie że jakiś automat odcina rozrusznik po paru obrotach. Czy dobrze mi się wydaje i czy można to jakoś wyłączyć? Czy jest to jednak wina akumulatora?

     

    2. Drugie pytanie dotyczy samego aku - jeżeli w warsztacie potwierdzą że przyszła na niego pora, chciałbym kupić coś o większej pojemności. Aktualnie mam 68 i poniżej -15 stopni w nocy, auto nie odpala. Przypuszczam że to wina aku, ale niezależnie od tego 68Ah to wg mnie trochę mało na taki silnik... Z tego co widzę to aku o pojemności 80Ah mają 315mm długości - rozumiem że jeżeli zdemontuję plastikową osłonę to taki się zmieści?

     

    Z tego co gdzieś czytałem to tylko AGM+ wymagają zaprogramowania w komputerze (czyli takie auta które były wyposażone w odzyskiwanie energii)?


  7. Mam pytanie. Mam B6 2.0 TDI 140KM 2006r. Jak postoi 24h nie mogę go odpalić. Kontrolki się świecą ale tylko tryka. Aku kupiłem nowe ale żona nie domknęła drzwi i się rozładował chyba do zera. Pojeździłem trochę jakieś 100km. i nic nie pomogło. Czy naładowanie prostownikiem coś pomoże?

     

    Przejechanie 100km niewiele pomoże, podłącz pod prostownik na 24h.


  8. Witam

     

    Mam taki nietypowy problem, od czasu do czasu, wężyk gumowy, łączący aluminiowy przewód doprowadzający paliwo do pompy paliwa, po obu swoich stronach przepuszcza jednorazowo paliwo. Jest tego paliwa na tyle dużo, że on czasami na długości kilku cm. ten wężyk jest mokry od ropy (również od strony silnika czasami są ślady paliwa).

     

    W takim momencie w kabinie od razu czuć ropę, więc wiem, że dzieje się to przeważnie przy niskich obrotach silnika i raczej nie ma związku z jakimś jego większym obciążeniem.

     

    Auto ma wirusa już od ponad 4 lat, i blisko 100kkm. Aktualnie licznik zbliża się do 200kkm.

    Sytuacja taka występuje od początku (zawirusowałem po zakupie, wiec nie wiem czy tak było wcześniej).

     

    Ponad 2 lata temu ten wężyk pękł i w serwisie wymienili mi cały komplet - łącznie z tymi aluminiowymi przewodami (o zgrozo - ponad 400 zł).

    Miesiąc temu sytuacja się powtórzyła - w wężyku zrobiła się dziurka, przez którą "sikała" ropa. Tym razem wymieniono mi tylko sam wężyk.

     

    Obecnie jestem pewien, że zaleczono objaw, ale nie przyczynę - wg mnie w tym miejscu jest po prostu zbyt duże ciśnienie, które od czasu do czasu, schodzi przez najbliższy możliwy "zawór bezpieczeństwa" - czyli właśnie mocowanie tego gumowego wężyka.

     

    W związku z tym mam pytanie - co reguluje ciśnienie paliwa w tym fragmencie instalacji? Gdzie szukać przyczyny?

    Będę wdzięczny za wszystkie wasze sugestie i podpowiedzi...

     

    Pozdr.

    Arek


  9. dodam, że w dwóch oplach i toyocie wkłady odkleiły mi się identycznie, ale jakoś dzielnie to znoszę i cieszę się że nie mam prawdziwych problemów z autami...

     

     

    Można i tak - ciągle się zastanawiam na ile liczba postów na forach vw/audi/skoda/seat odpowiada faktycznie jakości tej marki, a ile jest to efekt wynikający z liczby użytkowników (również używanych samochodów)? Czy GM lub Toyota faktycznie produkują bardziej trwałe auta, czy też mniej osób użytkuje samochody używane, przez co mniej jest postów dotyczących tych aut?


  10. Koledzy - elementy podlegające amortyzacji pomijam, choć absurdalna jest co najmniej konstrukcja słynnych silniczków climatronica, gdzie wystarczyłoby odtajnić sam petencjometr (udostępnić zakup i wymianę), zamiast kasować klientów na ponad 600 PLN za cały silniczek.

     

    Ale żeby wkład od lusterka samemu się odklejał? To już naprawdę śmiechu warte.

    Nawet konstrukcja typu "Mały Fiat" miała trwalsze lusterka.

    I to chyba nie jest kosmiczna technologia, tylko jawne nabijanie kasy klientom.

     

    Może za często włączałem podgrzewanie? Cóż za pech, mieszkam w takim klimacie i auto parkuję "pod chmurką"...

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności