Skocz do zawartości

waldi09

  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Statystyki sprzedającego

  • 0
  • 0
  • 0

O waldi09

  • Urodziny 08/12/1971

Informacje osobiste

  • Imię
    Waldek
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Miejscowość
    najpierw SCZ obecnie WE

Samochód

  • Silnik
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AWX)
  • Rok produkcji
    2004
  1. Jako użytkownik już trzeciego paska opowiem co mnie spotkało aby niektórzy zaoszczędzili troche kasy.Miałem kiedyś problem z szarpiącym silnikiem ( mam 130 TDi), nierówno pracującym, czasami jakby na trzech garach. " Wybitni mechanicy" zaczynali od wymiany turbo, potem pompowtryski. Jak nie przechodziło, to kazali silnika szukać. Kazałem pozakładać stare turbo i pompki z powrotem i dziadów pożegnałem. Trafiłem do Raszyna na ulicę Młynarską i tam gośc na słuch jak podjechałem rzekł, że padł mi wałek rozrządu. Zaczął od pomiaru ciśnienia sprężania na zimnym silniku i trafił w dychę! Problem zniknął. Przyczyną szarpania moga być również zużyte poduszki pod silnikiem. W AWX zdarzały się również pekające łapy skrzyni biegów (tylne) co powodowało niemiłe wrażenia. Po modyfikacji łap problem zniknął. Brak mocy (padnięta turbina jak mówią pseudo spece) - przyczyną może być przetarty wężyk podciśnieniowy. Ja miałem takie przygody związane z nierówną praca i szarpaniem silnika.
  2. http://www.auto-swiat.pl/1-test-dlugodystansowy-volkswagena-passata-20-tdi-czyli-nasz-wieczny-pacjent
  3. http://www.auto-swiat.pl/1-test-dlugodystansowy-volkswagena-passata-20-tdi-czyli-nasz-wieczny-pacjent Tu pisze, że często pada czujnik temperatury (T3) przy turbinie a serwis kosi na pompowtryskiwacze a objawy to właśnie spadek mocy itp.....
  4. Witam!! Poszukuję numeru wspornika skrzyni biegów - prawa strona do varianta z 2004r., silnik AWX na pompkach. Z góry dzięki !!
  5. Dziekuje Weso za odpowiedź, po urlopie zamawiam u Ciebie komplet na tył. Pozdrawiam!
  6. Witaj Weso! Potrzebuję amorki na tył, dwie strony + odboje i osłony( wszystkie gumy i inne pierdoły) czyli komplety. Pasek AWX 130 PD z roku 2004, variant. Info może być na priv. Pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności