Skocz do zawartości
tomas_at

Dziwne stuki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie po uruchomieniu zimnego silnika występują dziwne stuki jak wciskam sprzęgło ustępują a całkowicie znikają jak silnik na biegu jałowym pochodzi kilka sekund czy to dwumas?:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy gaszeniu szarpie i czy podczas zmiany z 2 na 3 stuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie szarpie przy gaszeniu biegi chodzą płynnie jedynie jak nie wyhamuje do zera jak cifie i zaraz wcisnę jedynkę trochę ciężej wchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie pomoże ??????:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie dwumas, bo u mnie dwumas stuka przy rozgrzanym silniku rownież. Może coś ze skrzyni biegów, łożyska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz łożysko oporowe ?? może ktoś zna objaw zużytego auto ma 160 tyś przejechane zauwarzyłem ze jak jest cieplej na dworze to te odgłosy są mniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt mi nie pomoże ??????

 

Bo to takie wróżenie z fusów lekkie jest.Jedź do mechaniora,zdejmie obudowe silnika,pod auto i może wyczaicie sprawę.

Ja wiem,że u mnie postukuje dwumas-ale tylko jak odpalam rano auto-po 2-3min ustaje.

Specjalnie u mechaniora auto cały dzień stało.

No chyba że chcesz zagrać w kości-co wypadnie to wymieniać-szkoda kasy i czasu.

Jedź na kanał do sprawdzonego fachury w twojej okolicy.pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie koła dwumasowego i sprzęgła jednak coś jest jeszcze nie tak. Sprzęgło chodzi lekko, ma minimalną wibrację (to ponoć norma), ale je kurde słychać. Przy wyższych obrotach w trakcie wciskania słychać gwizd czy buczenie. Co to może być ?? Jak zmieniam biegi przyspieszając delikatnie, ponizej 2 tys., obrotów, prawie go nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słychać gwizd to raczej turbina .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wymianie koła dwumasowego i sprzęgła jednak coś jest jeszcze nie tak. Sprzęgło chodzi lekko, ma minimalną wibrację (to ponoć norma), ale je kurde słychać. Przy wyższych obrotach w trakcie wciskania słychać gwizd czy buczenie. Co to może być ?? Jak zmieniam biegi przyspieszając delikatnie, ponizej 2 tys., obrotów, prawie go nie słychać.
sprawdź łącznik elastyczny tłumika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie turbina, po nie słychać gwizdu (buczenia) przy przyspieszaniu, a tylko przy wciskaniu sprzęgła.

A czemu łącznik tłumika ? Co to może mieć wspólnego ze sprzęgłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie turbina, po nie słychać gwizdu (buczenia) przy przyspieszaniu, a tylko przy wciskaniu sprzęgła.

A czemu łącznik tłumika ? Co to może mieć wspólnego ze sprzęgłem...

a może wysprzęglik ci nie trybi i takie odgłosy daje skoro piszesz ze tylko przy wciskaniu sprzęgła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest, w każdym razie umówiłem się już z mechanikiem

na oględziny, mam nadzieję, że załatwi to w ramach reklamacji wymiany sprzęgłą z dwumasą, w końcu po zapłaceniu 2 700 mam prawo wymagać, żeby wszystko grało na 100% :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatm panowie ja mam taki problem że po wymianie kola dwu masowego (ślizgało sie) mam taki problem że czasami jadę oojetne na jakim biegu i nagle auto nie przyspiesza nie reaguje wogole na gaz czy to wina sprzęgła i powinienem je tez wymienic, prosze was o pomoc w tej sprawie z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślizgać to się może sprzęgło a właściwie tarcza, dwumas ma nieco mniej do tego. A jeżeli auto nie przyśpiesza to znaczy, że sprzęgło nie przenosi mocy na koła, to też raczej nie dwumas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto nie reaguje na gaz to raczej problem tkwi w pedale gazu, a nie w sprzęgle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Posiadam Passata ktory ma przejechane 230 tys (przebieg orginal) i od jakis 30 tys km slysze na zimnym silniku dziwne stuki ktore znikaja jak tylko silnik sie nagrzeje.Gdy wciskam delikatnie pedal sprzegla czuje szarpanie pod noga lecz sprzeglo chodiz lekko biegi rowniez nie ma zadnych drgan mysle ze to dwu mas daje o sobie znac ? a wy co o tym sadzicie ? jezdzic do poki sie nie rozleci czy juz siegac do skarbonki i szukac przyczyn tego dziwnego stukania ?

 

dziekuje za odp

P.S

Przepraszam za bledy ale prosze o wyrozumialosc to moj pierwszy post na tym forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebek czy rozwiązałeś problem ?

 

mam to samo rano na zimnym silniku jest stukot straszny, jak bym miał dużego fiata to bym pomyślał że sie tłoki pourywały

może ktoś pomóc w tym temacie ?

 

silnik jedzie, ma moc, nic mu nie brakuje, tak jak by bardziej rano trzęsie silnikiem ale delikatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie rozwiazalem a jak naciskasz delikatnie pedal sprzegla to czujesz takie szarpanie ? u mnie nie stuka tak strasznie i jak nacisne sprzeglo stukanie znika

 

ja podejrzewam ze u mnie dwu mas pada :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mistrzzz

Witam w moim Audi A3 2.0 TDI mam identyczne objawy: na zimnym silniku stuki - takie "puk stuk", ktore po wcisnieciu sprzegla ustaja. Dodatkowo jak odpalam auto to jest takie "charczenie"-dosc glosna praca, ktora ustaje rowniez jak wcisne sprzeglo, lub po kilku/kilkunastu sekundach. Jesli odpalam auto na wcisnietym sprzegle to to charczenie nie wystepuje. Stuki jak i charczenie ustepuja jak auto sie nagrzeje. Poza tym zadnych innych niekorzystnych objawow. Prosze o pomoc w wyjasnieniu co moze byc tego przyczyna.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności