Skocz do zawartości
adam-b5-kombi

Prosze o ocene bloku silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zdjelismy glowice i ukazal sie oto taki widok (powod: bulgotanie i zanikajace ogrzewanie). Prosze o ocene i sugestie - czy wszystko ok, co wymienic, czym wyczyscic?

IMG_0128.JPG

Edytowane przez adam-b5-kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszczelka do wymiany wyczyścić wszystko i złożyć do kupy i jechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze o ocene i sugestie.
Pierwsze co się rzuca w oczy to że jeździsz na zwykłym płynie a nie na G12. Drugie to pokazałeś nam blok silnika a uszkodzenia najbardziej są widoczne na głowicy. Poza tym zdjęcie w małej rozdzielczości i na środku widać tylko flesz. Ciężko będzie coś określić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszczelka do wymiany wyczyścić wszystko i złożyć do kupy i jechać

uszczelka do wymiany. ale ja bym nie skladal tego. trzeba oddac najpierw glowice do sprawdzenia cisnieniowego, bo moze byc kanal wodny pekniety. wtedy beda takie same objawy co przy uszczelce. czyli nowa uszcelka,wymiana oleju bo jest zmieszany z plynem, nowy plyn G12!! i glowica do sprawdzenia.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy do ukladu chlodzenia passata jest niezbędny plyn G12...

Rozmawialem na ten temat z gosciem ktory pracowal w serwisie VW w Norwegii i jasno mi okreslil, ze nie ma przeciw wskazan do tego aby lac koncentrat np. K2.

 

Co do reszty na zdjeciu jak dla mnie jest to normalny widok, zadnych WIEKSZYCH widocznych uszkodzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie jest to blok silnika. Glowica oddana do planowania i sprawdzenia (do odbioru mam dopiero we wtorek). Najbardziej chodzi mi o ten rdzawy nalot. Tak ma byc czy cos jest nie tak? Co ewentualnie jeszcze wymieniac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczysc to dokladnie i wsadzaj to co pisalem. powinno byc okej juz. najwazniejsze to jest to zeby nie byla glowica peknieta. nie potrzebnie ja planujesz bo to tylko zbedny wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki za pomoc. Kolo srody dam znac czy wymiana uszczelki rozwiazala problemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszczelka do wymiany wyczyścić wszystko i złożyć do kupy i jechać
Jeśli już zdjęta głowica to trzeba nową uszczelkę.
nie potrzebnie ja planujesz bo to tylko zbedny wydatek.
Co? Po każdym zdjęciu głowicy należy ją planować jeśli puszczała. Nie wyrównanie głowicy to jak gra w totka albo będzie albo nie będzie puszczała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli już zdjęta głowica to trzeba nową uszczelkę.Co? Po każdym zdjęciu głowicy należy ją planować jeśli puszczała. Nie wyrównanie głowicy to jak gra w totka albo będzie albo nie będzie puszczała.

 

To jest tylko jeden z powodów. Podczas odkręcania glowica sie wykrzywia, moze sa to setne milimetra ale jednak. Gdy pozniej glowica dostanie temperatury to wszystko sie potęguje dajac wielkie jak na silnik przedmuchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co? Po każdym zdjęciu głowicy należy ją planować jeśli puszczała. Nie wyrównanie głowicy to jak gra w totka albo będzie albo nie będzie puszczała.

To w końcu jak jest, bo w książce "SAM NAPRAWIAM..."

DSC01186.jpg

wyraźnie jest napisane że głowic w silniku wysokoprężnym nie wolno obrabiać

DSC01185.jpg

DSC01183.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli puszczała.

ale tego jeszcze nie wiemy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek o 12 mam dzwonic czy jest zrobiona. Jak odbiore to dam znac co z nia bylo nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności