Skocz do zawartości
Lorentz

Metaliczny dzwięk, tarcie metalu przód B6

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy !

 

Co może być przyczyną - dzisiaj podczas ruszania mam czasami taki dzwięk jakby urwała się jakaś blacha czy coś podobnego.

 

Podobny dzwięk miałem kiedyś w Mercu 124 jak pękł mi łącznik stabilizatora tzw, wieszak.

 

Może ktoś miał podony problem.

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W b5 mam to samo. Szczególnie przy ruszaniu i cofaniu - przy bardzo małej prędkości ale też nie zawsze. Mam wrażenie jakby coś blokowało element który się obraca. Na innych forach stawiają na klocki, krzywe tarcze, brudne prowadnice itp.- ale ja to wykluczam bo mam hamulce ALL_NEW BOSCH!!!

Ktoś mi kiedyś powiedział że to może być maglownica :dolamam

Edytowane przez toni1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, ja się dołącze. Dzisiaj rano wyjeżdzam spod domu na wstecznym i słyszę takie tarcie jakby ktoś ciął blache. Pierwszą sekunde pomyślałem że ktoś coś remontuje ale o 5 rano? Jadę dalej po chwili zatrzymuje i ustaje a zaczyna sie dopiero jak auto się ruszy. Otworzyłem okno i się przeraziłem. Jadąc do przodu słychać tylko tarcie. Ale jak sie cofa to perfidnie jakby ktoś piłą mechaniczną rżnął blachę. Nie sądze by to były Klocki i tarcze bo mam nowe. Ale były składane 2 tydnie temu może źle? Ewentualnie co tam może być słychac. Ja tak czy inaczej jadę do Serwisu ale wolałbym wiedzieć przed serwisem ewentualne mozliwe usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołączam się do tematu mam podobne objawy - raz słychać metaliczny dźwięk raz go nie słychać, raz na zimnym silniku raz na ciepłym.Zniwelowałem to bo w-g mnie nic złego się nie dzieje ale dźwięk jest nieprzyjemny i jest głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli zartaz po odpaleniu gdy auto po stoi to stawiam na klocki ktore sie blokuja i po przejechaniu kilku metrowpopuszcza je na prowadnicy ktore sa brudne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknijcie koledzy czy sa dokrecone amortyzatory ...

moze to glupie .. ale u mnie strasznie metaliczny dzwiek byl ... po wymianie zalego zawieszenia ... dalej ...

 

okazalo sie ze amor byl luzny :(

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stało sie wszystko jasne. Kamyczek wpadł między tarcze a blache osłaniającą. 5 min roboty i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie stało sie wszystko jasne. Kamyczek wpadł między tarcze a blache osłaniającą. 5 min roboty i po kłopocie.
Okazało się, że w moim przypadku jest identycznie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okazało się, że w moim przypadku jest identycznie :-)

U mnie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności