Skocz do zawartości
sawka

przełącznik do świateł

Rekomendowane odpowiedzi

witam coś mi się stało z przełącznikiem do świateł mam tylko postojowe , a jak prze łącze na mijania nie zmieniają sie przekładałem od innego paska działają po prostu nowy zakupić ten przełącznik czy może go rozebrać /?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Użyć szukajki i poczytać bo na forum to było

2. Stosować wielkie litery, zwracać uwagę na interpunkcję i ogólny wygląd tekstu pisanego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup nowy (nie jest to az tak droga rzecz) bo przy probie naprawy predzej sie cos rozsypie i polamie chodz mozesz sprobowac szczescia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej kup nowy

jeżeli dobrze przeczytałem to długie jedno zdanie w pierwszym poście i dobrze je podzieliłem to wynika z niego, że w innym passacie ten przełącznik działa, więc po co ma kupować nowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że w innym Pasku przełącznik działa więc może to nie wina przełącznika, a np. przekaźnik nie trybi ja zaczął bym od wymiany w tej sytuacji przekaźnika. Rozebranie przełącznika i złożenie to nie jest wielki problem i nawet dziecko sobie z tym poradzi. Czy go naprawisz to nie wiem zależy to od twojej cierpliwości , mi się udało, mój nie łączył jak się go stuknęło to włączał światła, okazało się że podtopił się plastik wkoło jednej ze złączek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja zaczął bym od wymiany w tej sytuacji przekaźnika.

a który to i w którym gnieździe się on znajduje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a który to i w którym gnieździe się on znajduje??

To ja odpowiem za "wladek1181" i jednocześnie do "wladek1181" : Nie ma takiego przekaźnika:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie ma takiego przekażnika w twoim Passacie, przelicz sobie jaki włącznik wytrzyma 110 Watów żeby go nie roztopiło od środka a potem się wypowiadaj. Za moment podam tobie który to jest przekaźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradoks ma rację. Oryginalnie w b3 i b4 nie przekaźników świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaznika nie ma ;P,a sawka pisal ze przekladal OD innego paska ,a nie DO innego :P.A przelacznik warto rezebrac,chocby ze wzgledu na walory poznawcze,zalaczanie swiatel odbywa sie przez obrotowy ruch krzywki ,czasem lamie sie maly bolec na styku ktory jest zazebiony na krzywce,czasem wypalaja sie styki.Ale zeby dostac sie do stykow trzeba rozwiercic zgrzewy w tworzywie a pozniej zgrzac ponownie....troche zachodu,ale da sie zrobic

Edytowane przez zuczek727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Passatach B3 jest stosowany przekaźnik do świateł mijania, nawet przed chwilą dzwoniłem do elektryka. Jaki włącznik wytrzyma 110 lub 120 watt napewno nie ten plastikowy bo po dłuższym dzialaniu spłynął by wam z kokpitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Passatach B3 jest stosowany przekaźnik do świateł mijania, nawet przed chwilą dzwoniłem do elektryka. Jaki włącznik wytrzyma 110 lub 120 watt napewno nie ten plastikowy bo po dłuższym dzialaniu spłynął by wam z kokpitu.

 

 

Kolego nie kloc sie bez sensu i poczytaj

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=4294

...moze elektryk byl zmeczony i nie zakumal tematu ;)

Edytowane przez zuczek727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na numer tego przekaźnika. A ja mogę się z Tobą założyć, że w oryginale takiego przekaźnika nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten od mojego już jest naprawiony,a przekładałem od innego passata!!! i było dobrze. Rozebrałem swój (ten co nie działał sprawnie )i jest prawie dobrze .ważne że światła mijania są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A proszę bardzo VW Passat B3 obsługa i naprawa i schemacik z powyższej książki

Schemat 11. REFLEKTORY

E4 Wyłącznik świateł

S2 Bezpiecznik 10 A

J55 Przekaźnik świateł mijania

S11 Bezpiecznik 10 A

L1 Światło drogowe, lewe

S12 Bezpiecznik 10

L2 Światło mijania, lewe

Złącza masowe (w kółkach)

L3 Światło drogowe, prawe

3 Przyłącze masy w wiązce

L4 Światło mijania, prawe przewodów reflektorów

Ml Światło pozycyjne, lewe

11 Przyłącze masy w wiązce

M3 Światło pozycyjne, prawe przewodów reflektorów

S1 Bezpiecznik 10 A

18 Przyłącze masy

Troszkę elektryki robiłem i w/g mojej wiedzy i książki wychodzi jednak na to że przekażnik jednak jest. Poniżej schemacik, niestety skan trochę marny.

VW Passat 1988-1994-.Obsluga.i.Naprawa.pdf - Adobe Reader.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja odpowiem za "wladek1181" i jednocześnie do "wladek1181" : Nie ma takiego przekaźnika

właśnie dlatego zapytałem, bo wiem że nie ma ale chciałem się trochę pośmiać.. ;) sorki koledzy za OT.

 

a sawka pisal ze przekladal OD innego paska ,a nie DO innego

mój błąd ale ciężko się było rozczytać ;)

 

No to czekamy na numer tego przekaźnika.

i się nie doczekaliśmy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaznik co prawda jest ale nie odpowiada on tylko za swiatla..

jest to przekaznik linii X czyli tzw. odciązajacej, i odpowiada on miedzy innymi za dmuchawe wewnetrzna, radio, swiatla mijania/drogowe i cos jeszcze, nie pamietam co..

Owy przekaznik ma za zadanie rozlaczyc ww. prądożerne urzadzenia w momencie rozruchu silnika, by nie obciazac akumulatora.

Znajduje sie w gniezdzie nr.4 skrzynki bezpieczników (gorny rząd, 4 od lewej). Niech ktos spróbuje go wyciągnąć i zobaczyc czy ww. urzadzenia dzialaja po zaplonie ;)

 

Pozdrawiam!

 

Sonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech ktos spróbuje go wyciągnąć i zobaczyc czy ww. urzadzenia dzialaja po zaplonie

Właśnie przed chwilą wyciągnąłem ten przekaźnik. Owszem dmuchawa przestała działać, ale ŚWIATŁA JAK ŚWIECIŁY TAK ŚWIECĄ. I nie ma znaczenia czy po przekręconym zapłonie, czy na zapalonym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze cos juz miales przy tym robione.. prawidlowo ten przekaznik powinien rozlaczyc podczas krecenia rozrusznikiem m.in. wlasnie obwod swiatel mijania.. sprawdz czy na wylaczonej stacyjce tez mozesz wlaczyc swiatla mijania, jesli tak to masz cos namieszane.. mam 3 rozne volkswageny i na kazdym tak to wlasnie dziala, jak i we wielu ktore mialem okazje naprawiac..

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze cos juz miales przy tym robione..

nie miałem nic przy tym robione. wszystko jest tak jak z fabryki wyjechało.

 

EDIT: to że ten przekaźnik jest i wpływa na rozłączenie świateł podczas rozruchu nie wnosi nic do tematu, pytania zawartego w pierwszym poście i nie udowadnia racji użytkownika 'wladek1181' gdyż przekaźnika odpowiadającego bezpośrednio za pracę świateł w passacie NIE MA.

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności