Skocz do zawartości
Gość Swobi

Czarny dym.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Swobi

WItam Wszystkich.Posiadam wymarzonego Passata B5 1.9 TDI 110 KM 97r model 98.Moim problemem jest to że strasznie kopci na czarno jak wchodze na wysokie obroty ale tylko wtedy gdy jakiś czas jeżdże tak do 2-2,5 tyś obrotów.Jak pare razy pocisne go na maksa to dymienie ustaje ale przecież nie moge jeździć cały czas na maksa.Wymieniłem już intercooler bo był dziurawy,wszystkie węże są ok.Mechanik mówi że to wtryski lub pompa.Proszę pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Bez konkretnej diagnostyki to można strzelać jak kulą w płot z tymi wtryskiwaczami i pompą.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki przbieg auta ? Jakie spalanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wachowicz_domel

wiecie jak miałem BMW 525TDS 97r. to też mi kopciła na czarno okazało sie że była uszkodzona pompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Swobi

Przebieg 220tyś a spalanie w normie ok 6 litrów.Na Vag nic nie pokazuje.Kurcze przecież nie będę wymieniał wszystkiego na widzimisie mechanika.Bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Przebieg 220tyś a spalanie w normie ok 6 litrów.Na Vag nic nie pokazuje.Kurcze przecież nie będę wymieniał wszystkiego na widzimisie mechanika.Bez sensu.

 

Kolego, VAG wszystko pokazuje tylko trzeba umieć czytać co pokazuje. Jak ktoś tylko na błędach się opiera to żaden z niego diagnosta.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Swobi

Ja tylko pisze to co mi powiedzieli.W każdym bądź razie rozumiem że takie zachowanie autka nie jest normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja w swoim pasacie AHU mam taki sam problem. Tak samo czaem zakopci czarnym dymem. Zna ktoś może dobrego fachowca z okolic Olsztyna który potrafi dobrze zdiagnozować Vagiem w czym tkwi problem.

Z góry dziękuje za podpowiedz, pozdrawiam marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diesel zawsze bedzie kopcil przy wysokich obrotach. W jakims stopniu to jest normalne. Ale VAG i jeszcze raz VAG ale jak spalanie jest ok to ja podejzewam pompe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Swobi

No i teraz już zgłupiałem.Po przepracowaniu dzisiejszej nocy i nosem przyklejonym do wstecznego lusterka wydaje się być wszystko ok.Coś tam dymka puścił ale to już nie to co wcześniej,delikatny dymek a nie chmura.Poszukam jeszcze kogoś komu Vag nie służy jedynie do kasowania błędów.Orientujecie się jaki koszt wiąże się z wymianą lub naprawą pompy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Wymiana to lepiej nie. Zrób naprawdę na początek bardzo szczegółową diagnozę. Zaprzęgnij kogoś kto zna się na temacie alby pojechał za tobą i oceniał to dymienie na bierząco. Jak specjalista oceni, że jest coś nie tak to jeżeli to będize coś z pompą, w co wątpię, to najlepiej oddać ją do regeneracji. Tu polecam 2 znane mi punkty: Diesel Servce w Kobiórze oraz Diesel Service w Piekarach Śląskich.

 

Na drobiazgową diagnozę możesz zawsze podjechać do mnie.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Swobi
Wymiana to lepiej nie. Zrób naprawdę na początek bardzo szczegółową diagnozę. Zaprzęgnij kogoś kto zna się na temacie alby pojechał za tobą i oceniał to dymienie na bierząco. Jak specjalista oceni, że jest coś nie tak to jeżeli to będize coś z pompą, w co wątpię, to najlepiej oddać ją do regeneracji. Tu polecam 2 znane mi punkty: Diesel Servce w Kobiórze oraz Diesel Service w Piekarach Śląskich.

 

Na drobiazgową diagnozę możesz zawsze podjechać do mnie.

 

HHA

No mam niedaleko i z chęcią podjade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jedno jak dlugo posiadasz tego passata i czy wiesz kto nim wczesniej jezdzil ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Swobi

Od września 2006.Tak wiem kto nim jeździł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności