Skocz do zawartości
kubotek

Lusterko wewnętrzne - demontaż

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

 

Orientuje się ktoś czy da radę zdjąć lusterko z tego trzpienia przyklejonego do szyby ?

 

Dodam, że jest to lusterko z fotochromem.

 

:niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok to teraz jak je zdjąć :):evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość linkk123

no chyba widać ze elementy 18,19 są połączone ze sobą na zatrzaski :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 2amaru

Ja zrobilem tak.Najpierw sciagnąłem taki pierscien wewnatrz otaczajacy ta kulke na ktorej sie trzyma lusterko i potem z lekka sila wyciagnolem!Jak zakladalem drugie to troche ciezko bylo wcisnac ten pierscien-nie calkiem jest to pierscien bo jak pamietam ma przerwe i jest raczej jak literka C.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2amaru, czym ściągnąłeś ten pierścień ?? Jak wrzuciłbym tutaj fotke zaznaczyłbyś co mam ściągnać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki pierścień sciagnąłeś???. Ten metalowy miedzy lusterkiem a trzpieniem??? I wyciagnąłeś tak lusterko??? jakim cudem nie pourywałes przewodów które tam idą???

Trzeba włażyc coś pomiedzy elementy 18 i 19, to sa dwie połówki plastiku, spokojnie sie rozchodzą. Potem proponuje wziać mały klucz francuski, złąpać za metalową obudowę( na rysunku pomiędzy 18 i 19 ) i przekręcić w prawo lub lewo , lusterko powinno zejść z szyby i potem mozna z nim robic co chcesz. Zrobiłem kiedys tak jak Ty i załozyć ten pierscień spowrotem, Nawet mająć lusterko na stole to nieza zabawa. jak potrzebujesz mam takie lusterko z uszkodzonym mocowaniem do szyby, elektronika i lustro sprawne( daj znać na priv)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 2amaru

sciaglaem to z rok tenu fot nie mam kabli niepourywalem;/pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz kabli to nie fotochrom tylko zwykłe lusterko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kable masz jak masz czujnik deszczu moim zdaniem. ktos by mi mogl powiedziec jak zdjac te hak z szyby? bo wczoraj chciałem zrobic tak jak pisali - prawie zesszło ale pekła mi szyba, prawie w pajeczyne ;) ...klawa robota, dzis juz mam nowa, na ubezpieczalni za 35 GBP, no ale lusterko z fotohromem mam nadal w domu a chce je zalozyc. w ksiazce pisza ze odchyla sie je do dołu a jak sie zakłąda to sie skreca lekko z lewa do srodka. nie usmiecha mi sie popsuc drugiej szyby z powowdu lusterka.

ten pierscien mozna zdjac szczypcami ale zeby wcisnac nowy hak to tez trzeba siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kable masz od lusterka fotchromatycznego trzy ( na drugim zdjęciu tylko te sa przedłuzone , fabrycznie kończą sie kostką) i od czujnika deszczu trzy i tak jest na pewno bo zakładałem to lusterko i podłączałem , a jedno rozwalone mam nawet w domu ( foto 2 :rotfl: ) Z samego lusterka wychodzi kostka na 3 piny ( plus, masa i rozjasnianie przy cofaniu to jest plus ze swiateł cofania). jak nie masz kabli to się sciemniać nie będzie i albo nie jest to fotochrom, albo ktoś wcześniej to pourywał.

Po drugie do fotchromu jest inne mocowanie do szyby( zdjęcie 3- po lewej mocowanie fotochromu , po prawej mocowanie zwykłego lusterka) , tzn inna szyba. jak załozyleś szybę do zwykłego lusterka to fotochromu nie złozysz bo nie pasuje uchwyt. Mozna przerobic uchwyty( tzn zamienic je, uchwty od lusterka oczywiście nie od szyby , ten od szyby jest niewymnienny , chyba że rzem z szybą :rotfl: ) ale potem to lusterko niestety nie jest zbyt stabilne, jednak jest niewielka róznica w średnicach kulki- trzęsie sie na dziurach no i trzba wiercić w uchwycie żeby przeprowadzić kable.

Po trzecie jak chcesz zdjąc to lusterko to łapiesz albo albo odpowiednim kluczem płaskim( w miejscu zaznaczonym na zdjęciu 1), albo zabką za uchwyt( ten metalowy co przylega do szyby) i przekręcasz w prawo albo w lewo i lusterko zejdzie. Nie wiem po co chcesz zdejmować ten pierścień z lusterka ( zaznaczony na zdjęciu nr 2) , łatwo się deformuje ( co widać :kwasny: ) a pozatym cięzko go potem załozyc, a zrobić to w samochodzied na szybie to abstrakcja. A do zdjęcia lusterka nie ma potrzeby go ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a czy orientuje sie ktos z was dlaczego nie dziala czujnik deszczu, jak sciaglem lusterko dotykalem czujnika palcem to wszystko ok.czym szybciej jezdzilem palcem to wycieraczki chodzily szybciej jak wolniej to wolniej,po zalozeniu lusterka pryskalem woda na szybe i zadnej reakcij,a moze ja mam jakas lipna szybe, moze poprzednik ja wymienil na nie wlasciwa? :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz na czujniku przyklejony żelik??? Czujnik przylega do szyby przez taki specjalny zelik ( cieniutka warstwa przeżroczystego elastycznego tworzywa) nr katalogowy 1 J0 955 609 - koszt koło 20 zł w servisie. Jak poprzedni włąścicel cos zmieniał i zdarł to z czujnika to nie będzie działało.

Druga możliwość że pomiedzy szybą a czujnikiem masz powietrze( to widać od zewnatrz). Dlatego czujnik przerd montazem psika sie specjalnym sprayem.

Sam czujnik z tego co mówisz jest raczej sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest jakas cienka warstwa zelu na czujniku,ale czuinik nie przylega bezposrednio do szyby do szyby jest przyklejona jakas metalowa podkladka z dziurka w srodku o srednicy ok.5mm a dopiero potem jest ten czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wynika z tego ze lusterko jest zciemnione cały czas a rozjasnia sie jak cofasz?

ja mam kable w swoim, byłem przekonany ze to tylko od tych 2 czujników. i jak widac lusterko zdejmuje sie analogicznie do tego jak sie zakłada. + z cofania mam podciagniety do NAVI wiec nie bedzie problemu podciagnac go fo tego lusterka. piersionek wygladac i na jakis pogiety zdrowo - ja swoj zdiołem i jest idealny. hak chce zostawic stary. czyli zeby podłaczyc zciemnianie lusterka potrzebny tylko (-) i (+) z cofania? dzieki za wszelkie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy jest jakas cienka warstwa zelu na czujniku,ale czuinik nie przylega bezposrednio do szyby do szyby jest przyklejona jakas metalowa podkladka z dziurka w srodku o srednicy ok.5mm a dopiero potem jest ten czujnik.

no to sobie sam odpowiedziałes, czujnik do szyby przylega przez ten żelik( taka jakby warstwa przeźroczystego elastycznego tworzywa, do czyjnika jest przyklejona na stałe, do szyby tylko przylega), jak zdejmowałeś czujnik i nie było na nim nic przyklejonego to znaczy że nie ma tego żelu , a jak czujnik nie przylega bezpośrednio do szyby to nie będzie działał. Kup sobie ten żel, nr katalogowy podałem Ci wczesniej ,koszt mały i powinno wszystko działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z ta metalowa podkladka . czujnik nie przylega bezposrednio do szyby tylko do tej metalowej podkladki.ktora jest przyklejona do szyby,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli wynika z tego ze lusterko jest zciemnione cały czas a rozjasnia sie jak cofasz?

ja mam kable w swoim, byłem przekonany ze to tylko od tych 2 czujników. i jak widac lusterko zdejmuje sie analogicznie do tego jak sie zakłada. + z cofania mam podciagniety do NAVI wiec nie bedzie problemu podciagnac go fo tego lusterka. piersionek wygladac i na jakis pogiety zdrowo - ja swoj zdiołem i jest idealny. hak chce zostawic stary. czyli zeby podłaczyc zciemnianie lusterka potrzebny tylko (-) i (+) z cofania? dzieki za wszelkie info

Lusterko jest cały czas rozjasnione, jak pada światło z tyłu , a z przodu jest ciemno to sie ściemnia. Do działania poptrzeba plusa po zapłonie i masy, plus ze swiateł cofania podłaącza sie pod trzeci porzewód ,żeby jak cofasz lusterko sie rozjasniao, żeby nie wjechać w nic, ale ten przwewód nie jest konieczny do jego działania.

Natomiast bez zdjęcia mocowania z szyby to życze powodzenia :rotfl: nie wiem jak przeprowadzisz przewody :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co z ta metalowa podkladka . czujnik nie przylega bezposrednio do szyby tylko do tej metalowej podkladki.ktora jest przyklejona do szyby,

tak ale powinien przylegac do tej podkładki przez ten zelik, jak , nie ma bezpośredniej stycznosci przez to, to dlatego nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem lusterko. Sprawa banalna. mało tego - hak z wersji starej lusterka pasuje idealnie do fotohromu. przewierciłem w nim dziure, pociagnołem kable. wyglada jak oryginał, tyle ze bez czujnika deszczu. nie drga, i zciemnia sie tak jak potrzeba ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności