Skocz do zawartości
mathart

[Bora] 1.9TDI automat - szarpie po wrzuceniu na D

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz zadam to samo pytanie - przewaliłem forum wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu odpowiedzi, w linkach sipowitz odpowiedzi także nie znalazłem. Szarpnięcia (kangurki) występują tylko po wrzuceniu D - podczas postoju. Niżej ponawiam pytanie:

 

Co prawda nie jestem posiadaczem passata, a vw bory variant (1.9 TDI 2001r 115KM), jednak skrzynia biegów, z którą mam problem, montowana była także w passatach. Dlatego liczę na Waszą pomoc. Problem wygląda następująco. Przy 210 tys przebiegu zacząłem odczuwać lekkie szarpanie przy zmianie biegu między 3, a 4. Serwis prawdopodobną przyczynę widział w oleju i zgodnie z zaleceniem wymieniłem olej. Po wymianie szarpanie przy zmianie biegów ustało rozpocząło się jednak szarpanie podczas postoju. Np po zatrzymaniu się na światłach, auto szarpie do przodu z 2-5 razu i przestaje. Dziś skrzynie odpowietrzali - jednak to nie pomogło - rozłożyli ręce. Czy ktoś z Was miał może podobny problem ? Zaznaczam - chodzi o skrzynię 5-biegową tiptronic.

 

Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mathart, wydzieliłem wątek, z pytań nowego użytkownika. Może ktoś pomoże. Pamiętaj jednak, że w passatach nie ma takiej skrzyni, jak Twoja (poprzeczna, krótka, montowana do poprzecznego silnika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje merecek - może teraz ktoś mi pomoże.

 

W Toruniu nikt poważnie nie zajmuje się automatami - dwóch mechaników rozłożyło ręce, kolejny zaproponował "czyszczenie sterowania" za 400 zł. Ponoć w połowie takich przypadków pomaga... Wiele osób poleca mi warsztat ASB Palka w Mysłowicach - ale to kawał drogi ode mnie.

 

Tymczasem znalazłem sposób na skakanie... po zatrzymaniu - np na światłach - muszę na chwilkę zmienić albo na manuala, albo na N - po powrocie na D - już nie skacze...

Na dłuższą metę upierdliwa sprawa...

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serwis prawdopodobną przyczynę widział w oleju i zgodnie z zaleceniem wymieniłem olej.

Rozumiem, że serwis VW zasugerował wymianę oleju. Ja stawiam na elektronikę. Znajdź gdzieś takie drugie auto i zamień kompy od skrzyni.

Polecam Ci stronę http://www.automat.pl jest tam dużo wiadomości na temat automatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesta przyczyna jest sterowanie w skrzyni ta cala plyta co steruje.Sa w niej kanaliki ktore moga byc zapchane i olej nie przeplywa swobodnie tylko sie blokuje. Gdy przelaczysz na reczne to olej plynie inna droga i nie sarpie. Albo konwerter juz powoli konczy swoj zywot. Prawdopodobnie dobra firma jest www.autojozefow.pl .

 

Chodzi mi o ta plyte sterujaca.Bez tytu?u.jpg

Edytowane przez capslock82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sa w niej kanaliki ktore moga byc zapchane i olej nie przeplywa swobodnie tylko sie blokuje. Gdy przelaczysz na reczne to olej plynie inna droga i nie sarpie.

To co Tomek napisał też ma duże znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptawdopoddbnie skrzynia konczy swoj zywot .

Problem moze polegac na sterowaniu-sprobuj zamienic na inny komp sterujacy skrzynia.

Jezeli to nie pomoze prawdopodobnie zaczyna psuc sie ktorys z elektrozaworow w tzw zamku.

 

Wtedy to tylko dobry mechanik znajacy sie na skrzyniach automatycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec miał w Astrze II jak kupował uszkodzoną skrzynię automatyczną i dał do gościa w Złotnikach Kujawskich, nazwa firmy bodajże Auto-Japan. Naprawa skrzyni zajęła mu ok tygodnia albo 10dni, ale zrobił i jest OK. Gościu zna się na automatach, polecił mojemu ojcu znajomek co robił u niego automat w MB. Poszukaj w googlu jego namiarów zadzwoń, może ci nawet przez telefon powie co może być nie tak. Polecam gościa!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość toja

Tez znam goscia z auto japan w zlotnikach kujawskich i lepiej omijac go z daleka. Byc moze kiedys jeszcze sie staral, ale na ta chwile ten facet to jakis kretyn. Przez 10 dni sciemnial ze skrzynia jest juz na "ukonczeniu", jak sie okazalo palcem nie kiwnal. Prosilem, blagalem, tlumaczylem ze jestem u rodziny na urlopie, ponad 400 km od domu, ze za 4 dni musze sie stawic do pracy...uslyszalem ze on ma pelno innych "losi" i ze ma w to w dupie. Musialem wzywac lawete i zawozic do Torunia. Ten zaklad jak i jego wlasciciel to po prostu tragedia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności