Skocz do zawartości
Gość daniel1976

Wentylator chłodnicy.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daniel1976

Mam pytanko odnośnie wentylatora chłodnicy ( ten. elektryczny ), zaobserwowałem w moim Pasku, że w momencie kiedy wyłączę na klimatroniku funkcję EKO oraz AUTO załącza się wentylator ( na zimno i na gorąco ) czy to normalny objaw ?

Dla mnie to głupota niepotrzebne i niczym nieuzasadnione chłodzenie silnika.

Proszę o wasze spoatrzeżenia i odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś,ale masz 2 chłodnice(1 na 2) i po wyłączeniu funkcji(AUTO,ECON)to klimatronik zaczyna cały czas wiać powietrzem o wskazanej przez Ciebie temperaturze.Wówczas komputer musi załączyć wiatrak,aby schłodzić gaz w klimatroniku.

Dodam tylko że przy funkcji AUTO ECON klimatronik podtrzymuje temperature,czyli klima raz pracuje(aby podgrzać/ochłodzić powietrze w kobinie),raz nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce byc upierdliwy ale piotrmag 1 cos pokreciles,mam takie wrazenie,jeden wentylator jest od chlodnicy,drugi jest od klimy,jesli ustawisz tryb AUTO ten po lewej powinien sie wlaczyc,przy trybie ECON stoi i tyle :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daniel1976

Coś mi się kolego zdaje że na funkcji EKON sprężarka klimy się nie załącza tylko czujnik temperatury reguluje temperaturę wnętrza do zadanej na wyświetlaczu może aby dogrzać, za dogrzewanie i chłodzenie odbywa się na funkcji AUTO. Czyż nie tak?

To że pracuje na funkcji AUTO to oczywiste bo dmucha na chłodnice, ale czemu włącza się w chwili wyłączenia tych funkcji, zaznaczam że nie pracuje na EKON?

Chłodnice dwie jak najbardziej cieczy i klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się coś zdaje, że nawet jeśli nie używamy trybu AUTO to jest jeden przypadek kiedy sprężarka jest obciążona - mianowicie jak włączamy nawiew przedniej szyby - wówczas na szybę idzie powietrze z klimy - suche - żeby szybko zlikwidować parę.

Prawde powiedziawszy nie wiem czy wentyl wtedy się załącza ale u mnie słychać kiedy sprężarka reaguje na włączony/wyłączony nawiew.

 

W pozostałych przypadkach wentyl klimy powinien stać w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności