Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie.

Ostatnio wjechałem na myjnie automatyczną swoim passatem.Zapomniałem odkręcić antenę i nie muszę chyba już pisać, co się z nią stało.

Antena mimo swojej niewielkiej długości (ok.10cm) niestety uległa uszkodzeniu.

Została wyrwana z plastikowego korpusu z taka niewielką nakrętką która powinna znajwować się w tym czarnym plastiku a niestety znajduje sie na mojej wyrwanej antence. Nakrętke ta udało mi się odkręcić ale niestety nie wiem jak umieścić ją w środku tej Czarnej Puszki. Domyślam się też, że była połączona ze wzmacniaczem antenowym.

Prosiłbym o radę jak to naprawić i gdzie ewentualnie dostanę taką część.

poniżej zamieszczam link ze zdjęciem szkodzonej anteny-jakość jak dla tel.

http://img707.imageshack.us/img707/1797/antena.jpg

 

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ci potrzeba i bat anteny i sama kocówke gdzie bat przykreca sie nic innego nie wymyslisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym,że ta antena jest połączona z anteną od nawigacji ( ta okrągła puszeczka )

Nawigacja w sumie nie jest i nie będzie używana ale antene radiową chciałbym naprawić.

Powiedz mi proszę gdzie dostać identyczną i jak to zdemontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosiłbym o radę jak to naprawić i gdzie ewentualnie dostanę taką część.

Na 100% dostaniesz ją w ASO VW , 1J0035501C - stopka anteny, za jedyne 285 PLN, Więc zostaje ci tylko jakiś szrot i wymontowanie tej stopki z innego auta. Trzeba ściągnąć podsufitkę do odkręcenia tej stopki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie antenty jak np ta

http://www.allegro.pl/item836887524_antena_radiowa_wzmacniacz_vw_passat_skoda_octavia.html

ale problem polega na tym że u mnie na dachu obok znajduje się ta nieszczęsna antena od Navi.Pod całością tych 2 anten znajduje się taka gumowa uszczelka.

Boje się,że nie dopasuje takiej i bede musiał coś kombinować

 

---------- Post added at 11:32 ---------- Previous post was at 11:30 ----------

 

Tak też chyba zrobie.Przejade się po kilku szrotach.

Problem polega na tym, że bede musiał szukać takiej integralnej z Navi.

Bo z tego co pamiętam to podstawa masztu anteny jest połączona z tą owalną od nawigacji

Czy jest problem z demontażem?

Edytowane przez piotrek.g69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem w tym,że ta antena jest połączona z anteną od nawigacji

 

No to kolego taka stopka w ASO ponad 500 PLN. 1J0035501

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piterek
Witam. Kolego mialem u siebie identyczny problem tzn. myjnia automatyczna BP nagły trzask zadrżenie autem i taki sam widok jak u Ciebie.Ja u siebie wzialem nożyk i odcialem ten poszarpany plastyk tak na równo z tym wytłoczeniem a nastepnie wyczyscilem cały syf ze środka(okruchy plastyku) i tam jest taka blaszka stykowa to ją odgialem lekko do góry i ta wkladke z gwintem wkleilem na dwu-składnikowy klej poxipol i teraz jest dobrze.Jedyny minus tego to to ze klej jest taki przezroczysto szarawy i to lekko widac ze było klejone ale gdy zalozysz antene to juz nic nie widac gdyz ma ona taki wyprofilowany daszek ktory ladnie przylega do tego klejonego elementu i jest idealnie.Nic nie widac.Jak zdecydujesz sie na klejenie to najlepiej odczekac 1 dzien na spokojnie niech to ladnie zwiaze i delikatnie wkrec antene i po krzyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie myślałem o tym samym.

Ojciec mnie tylko przestrzegł, że ta metalowa wkładka z gwintem powinna być połączona ze wzmacniaczem. Mówisz, że to będzie taka mała blaszka na (chyba czerwonym) kabelku?

tą blakszkę złączyłeś najpierw z tą wkładką czy ona po prostu jest wciskana na ta wkładkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piterek

Kolego ten klej mozesz sobie ladnie wyprofilowac do okola tylko uwazajac na to zeby nie wlazł w gwint:-) Pozdrawiam

 

---------- Post added at 11:42 ---------- Previous post was at 11:39 ----------

 

Normalnie docisnalem tak zeby ta blaszka stykala z tą wkładka z gwintem.

 

---------- Post added at 11:45 ---------- Previous post was at 11:42 ----------

 

Ja mam taka sama antene tzn. tez pod nawigacje tak wiec tak samo jak u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że uda mi się.

Choć z tego co pamiętam ta blaszka wpadła do środka i tam jakoś luzem wisi. Po prostu jakoś ją połącze z tą wkładką i wkleje do środka.

Dzięki za rade.

Szczerze mówiąc rozkręcanie podsufitki to dla mnie ostateczność. Nie lubie tego robić gdyż wszystko co się ponownie montuje w 12letnim aucie ma tendencje do trzeszczenia.

Jeszcze raz dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piterek
Dokladnie tez tak uwazam dlatego tak wlasnie zrobilem i jest gitara. Podejdz do tego na spokojnie najlepiej z jednym Heinekenem i bedzie radyjko ladnie gralo.Pozniej daj znac jak poszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie bój,nie będzie trzeszczeć...Podejrzewam że z navi nie będziesz korzystał(w Polsce i tak nie działa ten model navi),do GSM chyba Ci też nie jest potrzebna?Kup zwykłą antenę dedykowaną do B5'tki i będzie śmigać.Jak nie ASO to na szrocie-jest tego pełno.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Myślałem też o tym żeby kupić jedną antene radiową.

Ale nie wiem jak to wygląda po odkręceniu. Pod antenami jest gumowa uszczelka ale na ile śrub są montowane to dla mnie wielka niewiadoma.

Inny odcień lakieru to nie problem, ale czy tam nie ma czasem 2 dziur w dachu?

Najpierw spróbuje ją naprawić. W przypadku porażki na pewno będe zmieniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręcałem-jest tylko jedna śruba.Pozostaje później polerka lakieru wokół i nic nie widać.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślałem też o tym żeby kupić jedną antene radiową.

 

Kolego nie czaj się tylko wymień całą antenę ze stopką (skoro z navi nie będziesz korzystał) - cena jakieś 25zł - choćby taką: http://www.allegro.pl/item836887524_antena_radiowa_wzmacniacz_vw_passat_skoda_octavia.html - a żeby ją zamontować, to tak jak koledzy wyżej pisali, musisz zdjąć tapicerkę w środku.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kusi mnie aby rzeczywiście wymienić całą antenę.Ale mówiąc szczerze przeraża mnie przeciąganie kabli i podłączanie na nowo okablowania od tej anteny.Mam niemiłe odczucia choćby z wymontowywaniem radia. Mimo że użyłem do tego odpowiednich kluczyków teraz na dołkach ramka i panel środkowy mają tenedencję do trzeszczenia.

Dlatego wolałbym na razie dokonać naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to mam całą antene oryginalną;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie.

Zabrałem się w wolnej chwili za naprawę uszkodzonej anteny. Problem w tym że po delikatnym rozwierceniu postrzępionego plastiku nie za bardzo wiedziałem z czym połączyć tą metalową śrubkę na którą nakręca się antene ( śrubka po wyłamaniu anteny byla w nią wkręcona).

W środku plastikowej puszeczki znajdował się czarny kabelek którego nie ma jak połączyć z tą śrubką.

Udało mi się to jakoś razem skleić i wydawło się,że naprawa też zakończyła się powodzeniem. Radio zbierało sygnał większości stacji bez zarzutu. Natomiast po wyschnięciu kleju i wyprowadzeniu auta z garażu okazało się,że antena nadal jest uszkodzona.

nie wiem czy jest sens tego ponownie naprawiać.chyba nie uda mi się tam niczego polutować a wciskanie tej śrubki na siłe i zaklejenie jej w obudowie przynosi marne efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ostatnio kupilem antenke na allegro, pasuje idealnie no i cena nie przeraza, w serwisie VW w Opolu chcieli ok 350zł za dół anteny i 100 za bacik :(

 

Polecam:

http://www.allegro.pl/item852729171_antena_dachowa_oryginalna_vw_skoda_opel_renault.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam jeżeli powtarzam coś co zostało napisane wcześniej. Przeczytałem tylko początek posta.

 

Czeka cię wymiana anteny, ale niekoniecznie z wbudowanym wzmacniaczem. Przyzwoitą antenę kupisz za 50 zł - patrz alledrogo, albo poszukaj sklepu internetowego polskiego producenta anten. Nie pamiętam jego nazwy. Produkują bardzo przyzwoite jakościowo anteny w porównaniu do niektórych zamienników, których kabel jest sztywny i po paru skręceniach pęka itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności