Skocz do zawartości
netadmin_47

Adapter prawego lusterka z kierunkiem B5 FL 2004 r.?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie.

 

Czy adapter (podstawa) prawego lusterka wstecznego jest dokładnie taki sam dla lusterka małego i dla lusterka dużego z kierunkami?

 

Uszkodziłem adapter (lustro jest całe i sprawne). Trudno zdobyć kompletne duże lusterko z kierunkiem i jeszcze w kolorze "silver reflex".

 

Gdyby adapter był taki sam, lub wymagałby niewielkiej rzeżby, to mógłbym kupić kompletne małe prawe lustro w dowolnym kolorze i przełożyć duże lustro z oprawą i kablami do tego adaptera.

 

Jeżeli ktoś przerabiał ten temat to proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez netadmin_47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś pewien na 100%?

Etka pokazuje zupełnie inne numery tych przesłon...

Dla lusterka z kierunkowskazem jest 1K0857578, dla lusterka bez kierunkowskazu jest 3B1857604.

Na rysunku oba elementy też się różnią.

Jest taki sam,możesz kupować małe i przekładać.
Ewentualnie jeszcze możesz poczytać http://forum.vw-passat.pl/showthread...sterko+anglika

Kolega pytał o lusterko z kierunkiem od 2004 roku, a nie o lusterko z wersji angielskiej :!:

 

---------- Post added at 15:06 ---------- Previous post was at 14:57 ----------

 

Chyba, że netadmin47 miał na myśli tą czarną trójkątną przesłonę, która osłania mocowanie lusterka do samych drzwi... Wówczas ona jest taka sama, a jej numer to 3B0857600 dla lusterka prawego.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy adapter (podstawa) prawego lusterka wstecznego jest dokładnie taki sam dla lusterka małego i dla lusterka dużego z kierunkami?

 

Ja mam lusterko z kierunkiem bo zmieniałem u siebie i mam jeszcze stary komplet duże +małe jak będę wieczorem w domu to porównam i napiszę Ci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Etka pokazuje zupełnie inne numery tych przesłon...

Dla lusterka z kierunkowskazem jest 1K0857578, dla lusterka bez kierunkowskazu jest 3B1857604.

Na rysunku oba elementy też się różnią.

Czytaj ze zrozumieniem ja tam nie widzę żeby padło pytanie o przesłonę tylko o adapter,czyli mocowanie mechanizmu lusterka,oraz nie widzę żeby była mowa o zamianie adaptera bez kierunku na adapter z kierunkiem

Kolega pytał o lusterko z kierunkiem od 2004 roku, a nie o lusterko z wersji angielskiej

Oczywiście wiem o co pytał,przeczytaj wątek z linku od początku do końca ze zrozumieniem to będziesz wiedział co miałem na myśli,szczególnie posty pogromcy i odpowiedzi na nie.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba, że netadmin47 miał na myśli tą czarną trójkątną przesłonę, która osłania mocowanie lusterka do samych drzwi... Wówczas ona jest taka sama, a jej numer to 3B0857600 dla lusterka prawego.

 

Panowie, chodzi o ten cały czarny element (trójkąt i ramię razem z zawartością) mocowany do drzwi, na którym siedzi (częściowo obrotowo) obudowa lusterka.

Edytowane przez netadmin_47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytaj ze zrozumieniem ja tam nie widzę żeby padło pytanie o przesłonę tylko o adapter,czyli mocowanie mechanizmu lusterka,oraz nie widzę żeby była mowa o zamianie adaptera bez kierunku na adapter z kierunkiem

To zajrzyj sobie do ETKI, jak się te części nazywają-nigdzie nie ma tam nazwy adapter, tylko do obu jest nazwa "przesłona"... I nie zwracaj mi uwagi, że czytam coś bez zrozumienia, bardzo Ciebie proszę.

Dla jasności sprawy podałem numery części wg ETKA.

Panowie, chodzi o ten cały czarny element (trójkąt i ramię razem z zawartością) mocowany do drzwi, na którym siedzi (częściowo obrotowo) obudowa lusterka.

Trójkąt jest ten sam (razem z zawartością), ale plastik czarny w dolnej części lusterka jest już inny.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zajrzyj sobie do ETKI, jak się te części nazywają-nigdzie nie ma tam nazwy adapter, tylko do obu jest nazwa "przesłona"... I nie zwracaj mi uwagi, że czytam coś bez zrozumienia, bardzo Ciebie proszę.

Dla jasności sprawy podałem numery części wg ETKA.

Netadmin w poście wyżej napisał konkretnie o co mu chodzi i ja nadal nie widzę tam wzmianki o plastiku przy którym ty się tak upierasz.A jeśli byś przeczytał uważnie tekst o lusterkach z anglika to byś wiedział co się robi aby założyć prawe duże lusterko. Przeczytaj dokładnie pierwszy post i pytanie w nim zawarte.Po za tym myślę że nie ma sensu ta dyskusja.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Netadmin w poście wyżej napisał konkretnie o co mu chodzi i ja nadal nie widzę tam wzmianki o plastiku przy którym ty się tak upierasz.

Nie upieram się-przeczytaj uważnie post nr 5... Widzisz, co tam zostało dodane o godzinie 15:06 :?: Także nie wybieraj pojedynczych zdań z mojej wypowiedzi, tylko przeczytaj całość...

A jeśli byś przeczytał uważnie tekst o lusterkach z anglika to byś wiedział co się robi aby założyć prawe duże lusterko.

Przeczytałem... A Ty, jeśli byś przeczytał i sprawdził numery ETKA, też byś wiedział, co zostało napisane w poście nr 5 o godzinie 15:06.

Po za tym myślę że nie ma sensu ta dyskusja.

Dokładnie :) Jedyna moja prośba-czytaj całe posty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy adapter (podstawa) prawego lusterka

 

Sprawdzałem to u mnie na aucie,przykładałem małe lusterko i jest inna (tylko ja lusterka z kierunkowskazem i podświetleniem mam od Skody Superb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz.

 

Mam prawe duże lusterko z kierunkowskazem (takie jak w niemieckiej wersji TAXI). Regulowane elektrycznie, podgrzewane z możliwością ręcznego składania.

Cała kapa (w kolorze nadwozia), wkład lusterka, silniczek, kable, przesłona - są w porządku.

Potrzebne jest całe czarne ramię lusterka mocowane do drzwi razem z wewnętrznymi bebechami.

Nie mogę nigdzie kupić potrzebnej części, a za kompletne lustro servis życzy sobie 790 PLN.

 

Dlatego zadałem pytanie czy ewentualnie ten element od innego lusterka podpasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebne jest całe czarne ramię lusterka mocowane do drzwi razem z wewnętrznymi bebechami.

Jest takie samo-masz potwierdzającą odpowiedź kolegi riccardoa i moją wraz z numerami wg ETKA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol82 i riccardoa.

 

Idąc za Waszymi poradami zakupiłem małe prawe lustro z paska (po lifcie) z 2003 r.

 

Okazuje się że ten przegub (zawias) lustra w lusterku małym jest zdecydowanie krótszy niż w dużym luserku z kierunkiem.

 

Dysponuję w tej chwili zbędnym sprawnym w 100% małym prawym lusterkiem do paska po lifcie. Cena tak jak kupiłem 85 PLN.

Edytowane przez netadmin_47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ten post nr 20 nic mi nie daje (nie na temat).

 

riccardoa wczoraj na spocie widział na własne oczy, że te dwie części do siebie nie pasują. Przy małym lustrze jest krótszy ten zawias do składania. Szkoda że tu nie można rysować. Poniżej daję fotkę oco mi chodzi. Odległość zaznaczona na fotce na fioletowo jest conajmniej o 2 cm większa przy lusterku z kierunkiem.

 

http://picasaweb.google.com/fullcontact7/Pulpit#

Edytowane przez netadmin_47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj szkoda, że nie czytałem tego wcześniej. Właśnie jestem po wymianie lusterek na "z kierunkowskazami" więc mógłbyś sobie na miejscu obejrzeć bo mam to małe do sprzedania. Rzeczywiście wtopa, bo te elementy nie są kompatybilne... poza tym ramię jest delikatnie innej długości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
riccardoa wczoraj na spocie widział na własne oczy, że te dwie części do siebie nie pasują. Przy małym lustrze jest krótszy ten zawias do składania. Szkoda że tu nie można rysować. Poniżej daję fotkę oco mi chodzi. Odległość zaznaczona na fotce na fioletowo jest conajmniej o 2 cm większa przy lusterku z kierunkiem.

 

http://picasaweb.google.com/fullcontact7/Pulpit#

Owszem, ta czarna przesłona jest inna, o czym pisałem wcześniej-ale można ją zdemontować-ona występuje jako osobna część... Ale w środku bebechy powinny być takie same. Zmylił mnie też post z powyższego tematu, gdzie ktoś zmienił jednak lusterko... Źle się zrozumieliśmy i mogę Ciebie tylko przeprosić-myślałem, że masz na myśli mocowanie lusterka do drzwi (ten "adapter") razem z bebechami ramienia.

Nabywcę znajdziesz na lusterko w niedługim czasie-tak myślę. Gdyby to było lewe, to bym je od Ciebie odkupił dla samego szkła.

 

http://www.moto.allegro.pl/item833860403_lusterko_zewnetrzne_passat_b5_lift_z_migaczem.html

Tutaj masz najtańsze prawe lusterko z kierunkowskazem, jakie znalazłem na Allegro.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.moto.allegro.pl/item83386..._migaczem.html

Tutaj masz najtańsze prawe lusterko z kierunkowskazem, jakie znalazłem na Allegro.

 

Krawcol82:)

Kupiłem dzisiaj troszkę droższe, za to idealnie w moim kolorze (LA7W).

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=834686099

 

Dzięki za chęci. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności