Skocz do zawartości
kinus82

problemy pompowtryskiwacze vw

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.jestem tu nowy .mam konkret problem mam passata 2004 tdi 101,palił mi sie czek abgas werkstat,a do tego zapalała sie kontrolka od trakcji i auto szarpało delikatnie pomiedzy 2000 obrotami.vag wskazał błąd 17678 pompowtrysk 4,więc zamieniłem go z pompowtryskiem 3,ten zamontowałem tu a ten tu.i nadal wskazuje ten sam błąd,odłąvczyłem czujnik temp.paliwa,i cos mi sie zdaje ze lepiej jest ,kontrola trakcji jak narazie nie swieci ale abgas verkstat swieci.leze i kwicze bo nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abs ksztowna naprawa - sensor

Wtrysk nie przemienia sie wrtysków !!!!

A skoro masz ten sam objaw to znaczy ze wina w elektryce nie we wtrysku

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź złącze elektryczne pompek (to okrągłe) do silnika (popsiukaj czymś do styków), ściśnij wtyki od pompek.

W golfinie żony tak zrobiłem i to właśnie pomogło :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie będe kombinował apropo styki czysciłem to okrągłe gniazdo tez kape to chyba z 10 razy sciągałem,będe dalej grzebac.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zamienilem wtryski" - (pompowtryski) gratuluje odwagi!!! Temat nie raz opisywany,dlaczego nie uzywasz "szukaj"? Koledzy z gory maja racje ,prawdopodobnie styk na kostce pompowtrysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego Tomaszu a czy mógłbys mi wytłumaczyc dlaczego nie wolno zamieniac pompowtrysków podobno kazdy dawkuje tak samo bo jakby miało byc inaczej przeciez kazdy tłok potrzebuje taką samą dawkę paliwa.pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie dlatego masz POMPOWTRYSKIWACZ zeby dawka była odpowiednia dal danego cylindra nie róna w kazdym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi panowie czy to ze odłączyłem czujnik temperatury paliwa ma wpływ na to ze lepiej auto chodzi bo między czasie przeczysciłem styki od pompek.i duzo lepiej chodzi ale abgas verkstat sie pali.narazie odłączyłem akumulator i poczekam do rana.

 

---------- Post added at 21:09 ---------- Previous post was at 21:03 ----------

 

a ja zamieniłem i smiga nie ma róznicy w pracy silnika i w tym ze błąd w komputerze nadal się swieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie masz uszkodzony czujnik a odłaczenie aku na abs nic nie da i bład pompowtrysku tez nie zniknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie ide podłącze te ako, i przejade się kawałek a jutro jeszcze na kompa podjade.pozdrawiam.

 

---------- Post added at 21:53 ---------- Previous post was at 21:50 ----------

 

A powiedz kolego jak ci smiga ta 101 bo ten mój ma problem 180 km/h pociągnąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwne ja moim 90kM podciagam pod 190km/h bez problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko czy cos stanie sie z autem jak odłączyłem czujnik temperatury paliwa.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam podobny problem.Otóż zaraz po uruchomieniu silnika i przejechaniu ok.2-3 km silnik dostaje dziwnych drgawek, wibracji .Wibracje zaczynają się od około 1800 obr.Testowanie wagiem wykazuje złe dawki paliwa na wszystkich wtryskach.W jednym warsztacie (w wawie na Mineralnej )zdiagnozowali że podobno problem tkwi w głowicy ponieważ podmieniali wtryski ,tandem pompę (i bóg wie co jeszcze)i problem cały czas powracał więc stwierdzili że to głowica (skasowali 300i oddali samochód dalej zepsuty )

Pojechałem do Diagtronika tam stwierdzili że padnięte są pompowtryski.

(tu za diagnostykę nie wzięli nic bo nie byli w stanie stwierdzić w 100%)

Ostatnio wpadłem na pomysł i odpiąłem właśnie czujnik temperatury paliwa i problem wibracji ustąpił.

Moje pytanie brzmi .Czy w dwóch było nie było poważnych ? warsztatach nie potrafili zdiagnozować padniętego czujnika ,i jak go sprawdzić (metoda wymiany na nowy ),i czy padnięty czujnik ma wpływ na dawki paliwa

 

,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po odpięciu czujnika komputer przyjmuje że silnik jest zimny i dlatego nie masz tego problemu, jako że napisałeś że dzieje się tak po 3km jazdy a więc wtedy gdy silnik osiągnie już pewną temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam kolego a jak ci chodzi ta 101-nka bo ja po tej regulacji to 160 km/h na maxa ide nie wiem co jest oringi wymieniłem .wyregulowałem i lipa raz idzie z miejsca ładnie. raz mułek.a spalanie kosmos 10 l ,i to w miare normalna jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje kombi tak ze 170 pójdzie ale to w Polsce ( nie mam gdzie się bujnąć).

Na autostradzie myślę że 180 by poszedł ale nie testowałem.

Mam skrzynię EEN co też ma pewnie jakieś znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam kolego chciałem zapytać czy rozwikłałeś juz problem z tymi wibracjami bo ja cały czas jezdze na odpiętym czujniku i jest ok ale spalanie kosmos nie mogę dojść do ładu.A jak podłącze to po 1 km zapala się trakcja i zaczyna wpadać w wibracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
zdiagnozowali że podobno problem tkwi w głowicy ponieważ podmieniali wtryski ,tandem pompę (i bóg wie co jeszcze)i problem cały czas powracał więc stwierdzili że to głowica (skasowali 300i oddali samochód dalej zepsuty

 

Kolego jak myślisz ze rogal nie potrafi ci zdiagnozować auta to jesteś w błędzie,masz padnięta głowicę prawdopodobnie powycierane gniazda.Jeździj dalej po mechanikach i szukaj darmowej diagnozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności