Skocz do zawartości
Hudzior

Uszkodzone zawieszenie po stluczce.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczow.

W zeszlym tygodniu w poniedzialek mialem niemila przygode, a mianowicie pewien turecki taksowkarz w Niemczech wiechal mi w prawy przod, na pierwszy rzut oka uszkodzone zastaly prawy przedni blotnik, zderzak i drzwi, najbardziej ucierpialo zawieszenie, po lekkim podniesieniu auta widzialem zlamana zwrotnice, skrzywiony drazek kierowniczy, moim zdaniem rowniez wszystkie wachacze nadaja sie do wymiany, chcialbym sie jeszcze dowiedziec co moglo jeszcze ulec uszkodzeniu bo pewien kolega mi mowil ze wozek mogl sie skrzywic, czy to prawda i jak to rozpoznac?

Felga i amory tez beda wymienione ze wzgledu na ten prawybo chyba cos go dobilo z leksza wydaje mi sie ze zlamana zwrotnica.

I jeszcze chcialbym sie dowiedziec jakim nr. zwrotnicy mozna by zastapic moja orginalna: 8D0 407 254 C bo jakos niemoge znalesc zadnej uzywki a nowa to koszt okolo 250 euro.

Pozdrawiam

DSC00301.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo cholera fatalny strzał w ośke;/

przerabiałem to samo dokładnie rok temu.

poleciały górne wahacze i jeden dolny

profilaktycznie wymieniłem wszystkie ponieważ druga strona była juz szrot

z pewnością do wymiany będzie zwrotnica bo nie złapiesz zbieżności ani nic...

ja bym osobiście proponował zakupić używkę z innego paska nie po przednim strzale oczywiście z piastą...aaa no i niech mechanior sprawdzi jeszcze przegub bo u mnie w prawdzie był cały ale dochodziły z niego bardzo dziwne dźwięki i nie warto się katować tym za dodatkowe 2 stówki.

z mojej strony to chyba tyle

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzić mogła się przekładnia kierownicza no i oczywiście, że karosaż. Trzeba sprawdzić całą płytę podłogową. Nie wiadomo czy wymiana wahaczy przyniesie efekt. Może być problem z ustawieniem zbieżności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No koledzy, zwrotnica to na 100 % do wymiany, bo z tej nieda sie juz nic zrobic, zostala w 2 czesciach, po wachaczach nic niewidac by poszly, ale tez je wymienie, a po za tym ma przyjsc rzeczoznawca, wiec zobaczymy co tam policzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...skoro rzeczoznawca przychodzi, to czemu szukasz zamienników zwrotnicy czy innych elementów? Nie lepiej oddać do ASO i nie mieć problemu?

 

btw. rzeczoznawca policzy Ci jeden amor. Dla świętego spokoju warto dopłacić i wymienić obydwa, bo auto będzie się "dziwnie" prowadziło na nierównościach jak amortyzatory będą inaczej zużyte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności