Skocz do zawartości
przemekkTDI

3 litry oleju i stan OK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników Passatów, mam taki oto nietypowy problem, mianowicie wymieniajac olej w moim Passacie B5 1.9 Tdi AFN (taki jak opis) po spuszczeniu wszystkiego przez śrubę spustową i wymianie filtra oleju, kiedy zalalem swieżego oleju 3 litry i sprawdziłem stan na bagnecie okazało sie że jest w połowie zakreskowanego pola czyli dokładnie stan. Pomyślałem że przeciez to niemożliwe i sprawdzałem kilkukrotnie ale stan był cały czas taki sam. Dodam jeszcze że stan był sprawdzany po odpaleniu samochodzu żeby olej zostyał zassany w filtr i po odczekaniu 10 min po jego zgaszeniu. Sytuacja ta zdarza mi sie 2 raz . Wczesniej było normalnie czyli wchodzilo 3,8 l do stanu. Koledzy macie jakies sugestie??:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.8 benz i ostatnio wymieniałem i było to samo wchodzi 3,5 l a ja zalałem 3 l i bylo powyżej połowa na bagnecie. Gdzieś czytałem że to normalne. Stan jest więc nie ma sie czym stresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to wymianą statyczną wszystkiego nie spuścisz, po drugie pomiędzy minimum a maximum na bagnecie to 1 litr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze to wymianą statyczną wszystkiego nie spuścisz, po drugie pomiędzy minimum a maximum na bagnecie to 1 litr

 

no to jest jasne kolego,tylko chciałem powiedzieć że jak wcześneij spuszczałem to normlanie wlewałem 3.8l świeżego oleju. teraz po kazdej wymianie zalewam 3 litry i jest idealnie w polowie zakreskowanego pola. Dzięki za wszelkie sugestie. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz po kazdej wymianie zalewam 3 litry i jest idealnie w polowie zakreskowanego pola.

 

No to wlej na max to wejdzie Ci ponad 3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to wlej na max to wejdzie Ci ponad 3L

 

Szanowny kolego ,mój problem nie polega na tym że chcę koniecznie upchac gdzies te 0.8l oleju, ciekawi mnie tylko co mogło spowodować nagle że jest jak jest a było inaczej. Tak więc ta odpowiedź jest trochę "wymiająca":) w każdym razie dziękuje i za taką.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie przyładowałeś gdzieś miską olejową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie przyładowałeś gdzieś miską olejową?

 

Właśnie miska jest w jak najlepszym porządku.Auto miałem na podnosniku i wszystko idealnie było widoczne i oglądane. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a filtr jaki ma nr? może auto krzywo stało jak spuszczałeś olej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a filtr jaki ma nr? może auto krzywo stało jak spuszczałeś olej?

 

filtr zakładam taki jak zawsze(MAnn), auto było na podnośniku (korzystałem z uprzejmości mojego kolegi mechanika) i było idealnie prosto. a kolega mówił że sie nie spotkał z czymś takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zleciał Ci cały, odkreciles przy zlewaniu korek wlewowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zleciał Ci cały, odkreciles przy zlewaniu korek wlewowy??

 

Korek odkręcony, auto stało z odkręcona śrubą z 15 min. pomagałem mu jeszcze bujaniem:):) wiem że to taki zabieg raczej sam dla siebie ale zawsze cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym sie cieszyl ze zaoszczedzilem 0.8 oleju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie, ale słyszałem że spuszczanie w tradycyjny sposób

trwa dosyć długo. Może to 15minut nie wystarczyło...

 

Myślę, że zapchanie jakiegoś kanału odpada.

Ja bym obstawiał niedokładne spuszczenie oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka Pany

powiem wam ze z tym olejem to ciekawa sprawa jest.

sam wiem z praktyki ze po całonocnym postoju czasem sprawdzam olej a tu zonk:D na bagnecie minimum;/

po powrocie z pracy odczekałem godzinke lookam na bagnet a tu max...i ze zdziwienia jeszcze raz pomiar i to samo więc gdzie wcześniej podziewał się mój olej??:P

miska jest ok i na silniku też wycieków nie ma

przy wymianie zeby było na maxa wlewam 4,5 litra.

strasznie żarłoczny silnik czy o co kaman:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dokładnie, ale słyszałem że spuszczanie w tradycyjny sposób

trwa dosyć długo. Może to 15minut nie wystarczyło...

 

kolego ale wczesniej te 15 min starczało bez problemu, w sumie zmartwienie jak zmartwienie ale wolalbym dokladna wymiane robic a nie podmiane.nie lubie półśrodków.

Edytowane przez przemekkTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak tam koledzy macie jakies dalsze sugestie co do oleju???ja mam dalej zagadke;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności