Skocz do zawartości
kameleon7

Pompa wspomagania kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos kiedys wyjmowal i regenerowal pompe w passacie B5 silnik AFN.

1. Po pierwsze czy da sie wyciagnac pompe bez ruszania pasa przedniego.

2. Po drugiem, mam wyciek na walku wiec do wymiany jest simering. Czy mozna go wymienic i co trzeba rozebrac aby sie do niego dostac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio dawałem do regeneracji listwę wspomagania (maglownice) ale od toyoty cariny,ponieważ też miałem stamtąd wyciek, koszt 450zł jeżeli wałek w środku nie jest skorodowany,a jak jest to 550zł... wygląda jak nowa,rok gwarancji i brak wycieków... nie wiem czy samemu da się to zrobić... Podałem ci cenę,a czy trzeba zdejmować pas w B5 to nie wiem... pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi chodzi o pompe a nie maglownice. Widzialem w internecie opisy ze w golfie III da sie rozebrac i wymienic simering ale nie wiem jak jest w b5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego!

Pompę wspomagania da się wyjąć od spodu.

Jak będziesz odkręcał węże, to bądź ostrożny. Są przykręcone specjalnymi śrubami, przez które przepływa olej. Bardzo ciężko je dostać, więc używaj dobrych kluczy.

Jak już to rozkręcisz, to przed ponownym złożeniem przeszlifuj podkładki tych śrub papierem ściernym (około 800) co by nie ciekły...

Skoro pompę się regeneruje, to da się ją rozłożyć.

Nie powinieneś mieć większego problemu.

Pamiętaj, żeby kupić odpowiedni zestaw naprawczy.

 

Pozdrawiam i powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności