Skocz do zawartości
bycun

wymiana mechanizmu podnoszenia szyby

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam problem poniewaz zamienilem mechanizm podnoszenia szyby w passacie z 1999 na mechanizm z paska 2001.wymienilem to ogolnie z cala blacha.po podlaczeniu wtyczki nie dzialaja szyby,lusterka,zamek centralny wariuje.czy ktos wie jaka jest przyczyna?gdy podlaczam stary mechanizm wszystko jest ok.czy da sie wymienic sam silniczek,tzn.zamontowac stary do nowego mechanizmu?pomozcie:(

Edytowane przez bycun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarku , żeby Ci pomoc w kwestii nowego silniczka musiał byś podpiąć pod kompa z czytać błędy. A jeśli chodzi o przełożenie starego silniczka nie ma najmniejszego problemu :) jest mocowany na trzech torksach . Odkręcasz i przekładasz z tym ze , musisz zwrócić szczególną uwagę na kółko na którym nawinięte są linki , żeby Ci nie wypadło z tej obudowy czarnej w kształcie trójkąta. Najlepiej odkręć stary silniczek od blachy przygotuj sobie go pod ręka , następnie trzymając (dociśnięty) plastikowy trójkąt z nowej blachy odkręć silniczek z nowej blachy wyjmij go uważając żeby kółko plastikowe nie wysunęło się. Potem wkładasz stary silniczek na miejsce nowego i skręcasz wszytko do kupy i cieszysz się działającym podnośnikiem :)

 

Gdyby Ci się przez przypadek kółko wysunęło i linki rozwinęły to przed ponownym nawijaniem zaopatrz się w kilka browarków bo jest to strasznie upierdliwa operacja :) ale wykonalna ;)

 

 

Pozdrawiam i powodzenia życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje.za jakies 2 godz zabieram sie do tego,musze tylko zaopatrzyc sie odpowiednie narzedzie,zdaje sie klucz lub srubokret z koncowka gwiazdkowa.pozniej odpisze czy cala operacja sie powiodla.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego skoro cały mechanizm przełożyłeś również z nowym silnikiem to takie będzie zachowanie jak opisujesz. Silnik musisz założyć swój i wszystko na pewno będzie działało dobrze:)

Dzieje się tak ponieważ silnik sam w sobie jest też sterownikiem modułu komfortu i musi być konkretnie dopasowany.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez 4Ri3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieje się tak ponieważ silnik sam w sobie jest też sterownikiem modułu komfortu i musi być konkretnie dopasowany.

I tu się mylisz kolego, ja u siebie mam z lewej strony założony rok 2005 a z prawej 2008 , zakupione w serwisie. Nie miałem najmniejszych problemów ze sterownikami. Dodam że robiłem to już w kilku passatach i za każdym razem nie było problemów :)

Może kolega Jarek kupił podnośnik z uszkodzonym sterownikiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.mam problem poniewaz zamienilem mechanizm podnoszenia szyby w passacie z 1999 na mechanizm z paska 2001.wymienilem to ogolnie z cala blacha.po podlaczeniu wtyczki nie dzialaja szyby,lusterka,zamek centralny wariuje.czy ktos wie jaka jest przyczyna?gdy podlaczam stary mechanizm wszystko jest ok.czy da sie wymienic sam silniczek,tzn.zamontowac stary do nowego mechanizmu?pomozcie

Nie będzie ci to działało w tej konfiguracji.Musisz wstawić swój stary silniczek do nowej blachy jeśli jest sprawny,a jeśli nie to musisz poszukać silniczka z takim samym numerem jak twój najlepiej z roku 1999 ewentualnie 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będzie ci to działało w tej konfiguracji

Dlaczego tak twierdzisz? Uzasadnij mi to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego tak twierdzisz? Uzasadnij mi to

 

Miałem to samo u siebie.W modelu od 2001 jest całkiem inny moduł komfortu oznaczony nie jako 1J0 tylko 1C0 i nie dopasujesz silniczków z modułem komfortu,inna elektronika,inny protokół komunikacji.Oznaczenia silniczków również zaczynają się tak jak moduły komfortu.Po podłączeniu zasilania silniczki pracują ładnie,lecz po podłączeniu do samochodu zadziałąją raz lub dwa i koniec, działąją kiedy chcą.Po podłączeniu Vaga w module komfortu są błędy dotyczące danych okien brak komunikacji CAN i nie dopasujesz tego. Mam do sprzedania po tej operacji komplet blach tylnych z 2001.Dodaję screeny z Etki abyś mógł to zobaczyć.

2009-08-05_131301.jpg

2009-08-05_131344.jpg

2009-08-05_131706.jpg

2009-08-05_131752.jpg

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiedz mi dlaczego u mnie chodzi wszytko dobrze i w innych passatach które robiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja u siebie mam z lewej strony założony rok 2005 a z prawej 2008 , zakupione w serwisie.

No tak zgodzę się z tobą, że kupione w serwisie będą działały bez problemów, tam nie złapali pierwszego lepszego silniczka z półki i ci nie dali.

Problem zaczyna się gdy kupujesz używany mechanizm z silnikiem, a tam nie pytają o nr nadwodzia kod silnika itp. Dostajesz to co jest i ma pasować mechanicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , nie dawałem facetowi żadnych danych , nie podawałem nr vin porostu chciał wiedzieć czy prawy czy lewy. No chyba ze tu na wyspie maja jakieś łącza bezprzewodowe do komunikacie z komputerem w danym pojeździe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.operacja sie powiodla.wszystko dziala jak nalezy,obylo sie bez komplikacji.zrobilem tak jak kolega Tomek doradzil,tzn.odkrecilem i przygotowalem stary silniczek.pozniej odkrecilem nowy,przytrzymujac z drugiej strony plastik z zebatka po czym nalozylem i przykrecilem stary.jeszcze raz wielkie dzieki.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności